УжНУ - условия для разностороннего развития

Вне аудиторий УжНУ бурлит полноценная и интересная жизнь, обучение здесь станет лучшим периодом жизни

УжНУ - условия для разностороннего развития

Для великої кількості молодих людей у ці літні дні найбільш актуальним питанням є здобуття престижного статусу студента УжНУ. Однак вступна кампанія швидкоплинна, і уже завтра перед першокурсниками постане дилема: як облаштувати життя на найближчі 5 чи й більше років, коли Ужгород стане для вас рідним містом, а Ужгородський національний університет – рідною домівкою. Де ви житимете, як будете проводити дозвілля, які можливості поза університетськими аудиторіями відкриє для вас один із найкращих і найрейтинговіших університетів України? Якщо ви читаєте цю статтю, значить, ви замислювалися над цими питаннями. Прочитавши цю публікацію, ви зрозумієте: поза аудиторіями і лабораторіями УжНУ вирує повноцінне, яскраве і цікаве життя, а проведені в Ужгороді студентські роки ви довго згадуватимете, як один з найкращих і найцікавіших періодів свого життя.

Де жити? У студмістечку!

У трьох локаціях Ужгорода, зосереджених поблизу навчальних корпусів УжНУ, розташовані 6 гуртожитків, що входять до складу студмістечка університету. У них проживає близько 3 тисяч студентів, а також іноземні студенти, студентські сім’ї, аспіранти, інтерни та абітурієнти.

На території студмістечка функціонують 2 студентські поліклініки, магазини та кафе, спортивні майданчики. У приміщеннях гуртожитків працюють бібліотеки, читальні зали з безкоштовним доступом до Wi-Fi інтернету. Для дозвілля студентів у гуртожитках облаштовано сучасні спортивні кімнати.

Упродовж трьох останніх років адміністрація університету звертає особливу увагу на створення побутових умов для мешканців гуртожитків. Постійно проводяться капітальні ремонти в житлових блоках, замінено понад 1000 вікон на сучасні металопластикові, капітально відремонтовано покрівлі гуртожитків.

Минулого 2016 року за допомоги угорських партнерів УжНУ повністю реконструйовано 6 та 5 поверхи, а також фойє гуртожитку №4. Керівництво університету планує поступово – поверх за поверхом – реконструювати весь гуртожиток № 4.

Важливий момент: вартість плати за проживання в студмістечку УжНУ – невисока. Жити в гуртожитку набагато дешевше, ніж орендувати житло в місті. І значно цікавіше.

Спортмайданчики і спорткомплекс з басейном

Наприкінці літа минулого року всі без винятку закарпатські ЗМІ розповідали про новий сучасний спортивний майданчик, який побудовано на БАМі, біля гуртожитку № 4. Замість асфальтобетону з ямами – тепер тут надсучасне футбольне поле зі штучним покриттям, тенісний корт, столи для пінг-понгу, майданчик для баскетболу і волейболу, спортивні тренажери. Із сучасних «фішок» – освітлення, щоб спортивна споруда не була порожньою і у вечірній час. І невеличка трибуна для глядачів.

Інший спортивний комплекс університету розташований біля стадіону «Авангард» і гуртожитків на набережній Ужа. «Буревісник» - так за звичкою ужгородці називають цей спорткомплекс, у якому після капітального ремонту функціонує чудовий басейн, доступний для всіх студентів і викладачів університету. До речі, басейн настільки «крутий», що в ньому постійно проводяться навіть всеукраїнські змагання з водних видів спорту.

Крім басейну, в цьому спорткомплексі УжНУ є також ряд спортивних залів, де постійно проводяться різноманітні турніри, змагання, університетські спартакіади. До речі, 20 % наших студентів відвідують спортивні секції і гуртки. Саме в УжНУ народилася команда з американського футболу «Лісоруби», яка зараз успішно виступає на чемпіонаті України. Десятки наших студентів виборюють перемоги та призові місця на обласних, всеукраїнських і міжнародних змаганнях.

Минулого року студенти-іноземці УжНУ започаткували ще одну гарну спортивну традицію: в Ужгороді укорінився крикет, - вид спорту, який є страшенно популярним у Індії. Ба більше – керівництво факультету здоров’я та фізичного виховання навіть працює над тим, щоб створити університетську команду, яка брала б участь у чемпіонаті України з крикету.

Для шанувальників зимових видів цікаво буде знати, що до структури Ужгородського національного університету входить гірськолижна база «Плішка». Тож активна молодь має змогу займатися не тільки літнім, а й зимовим спортом.

Наука, яка відкриває світ

Навчання в УжНУ – це не тільки пари-лекції-дипломні, не лише спорт і активний відпочинок, не тільки розваги. Наш університет – це ще й стартовий майданчик для тих молодих людей, які мріють стати науковцями і прославити своє ім’я. І це не просто гарні слова для реклами університету.

Зовсім недавно наш сайт публікував інтерв’ю з молодим науковцем-стоматологом Мирославом Гончаруком-Хоминим, який у 25 років має 25 переможних міжнародних наукових конференцій і репутацію надзвичайно перспективного науковця у колах європейських колег. Або, скажімо, в Європі практично немає достойного університету, на фізичному факультеті якого не працював би випускник нашого фізфаку. Чи візьмемо програмістів: нечасто таке буває, що команда УжНУ повертається з чемпіонату світу з програмування без нагород.

Уже з перших років навчання студенти Ужгородського національного університету, котрі захоплюються винахідництвом, мають можливість реалізувати свої ідеї: в УжНУ щороку проходить конкурс студентських стартапів, інноваційних проектів, найкращі з яких мають шанс бути втіленими в життя. До прикладу, цьогорічний переможець конкурсу стартапів проект «Реставратор 2017» від студентів фізичного факультету – це затребувані на ринку прилад і технологія очистки забруднених поверхонь з гарними перспективами щодо використання не лише в серійному виробництві, але й у вирішенні комунальних проблем. Або інший приклад: інноваційним проектом авторства студентів хімічного факультету уже зацікавилися у … Бразилії.

Студенти УжНУ – активні учасники міжнародних та всеукраїнських конкурсів та олімпіад з різних галузей науки і культури, де неодноразово ставали переможцями. А завдяки тому, що Ужгородський національний університет надзвичайно активізував міжнародну співпрацю і має десятки вишів-партнерів, для молодих науковців відкритий увесь світ.

Утім, щоб подорожувати і пізнавати нові країни і людей, не обов’язково бути науковцем. Уже став доброю традицією обмін студентами між УжНУ і закордонними вузами-партнерами для проведення семестрового навчання, практики та стажування. Гадаємо, не варто пояснювати, що такі поїздки – це нові знання, друзі з усього світу і враження, які ніколи не зітруться з пам’яті.

І про розваги

Безумовно, студентське життя без подорожей і розваг – дискотек, конкурсів краси, концертів, фестивалів – зовсім не життя. Як і без участі у різноманітних громадських акціях, цікавих поїздках, нестандартних флешмобах. І звичайно, без пікніків і відпочинку на природі, сходжень на Говерлу та сплавів по Тисі.

Усе це, звісно, є в УжНУ. Завдяки насамперед активній роботі профкому студентів і студради. Органи самоврядування студентів вибухові на креативні ідеї, а керівництво університету радо долучається до їх організації і підтримує молодь. Тож нині точно ніхто не скаже, що вчитися в УжНУ – нудно і не цікаво.

Наші студенти вдома знайомляться з культурою усього світу, адже УжНУ по-справжньому інтернаціональний – в Ужгороді навчається понад 700 студентів-іноземців з різних країн і континентів. А це прекрасна нагода дізнатися багато нового і цікавого про їхнє життя, традиції, культуру, звичаї.

А також, звичайно, спробувати страви екзотичної кухні! На кулінарному фестивалі, яким завершується щорічний Тиждень студентської дружби, є нагода поласувати не тільки закарпатським бограчем, а спробувати традиційну для Південної Індії страву масала-доса, рис із куркою карі чи знаменитий імбирний чай із молоком і кардамоном.

Але ми йдемо далі. Що ще цікавого в УжНУ? Скажімо, у 2017 році університет спільно з клубом спортивного танцю «Грація», який виховав знамениту пару чемпіонів світу Володимира Лятова і Вікторію Мишко, оголосив набір на навчання спортивним танцям. Тож тепер усі охочі студенти мають можливість безкоштовно навчитися гарно танцювати. У якому ще університеті України ви таке знайдете?

Маєте талант до співу – запрошуємо до вокальної студії «Solo mio». Цікавитеся історією і культурою або ж історією культури – приєднуйтеся до дому історичного танцю та гри «Тартан». Граєте на музичних інструментах і любите музику – у нас діють молодіжні рок-гурти «Допінг» та «Каструм». Хочеться проявити себе у чомусь нестандартному – долучайтеся до команди черлідерів УжНУ. Et cetera, et cetera…

Будь-який ваш талант в УжНУ підтримають і розвинуть! Кожна цікава ідея в Ужгородському національному університеті матиме життя!

Не вагайтеся, обирайте УжНУ і ставайте членом нашої великої університетської родини.

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ

Освіта.ua
12.07.2017

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев