Университеты гордятся своими выпускниками

Висконсинский международный университет (США) в Украине восхищается своими выпускниками

Университеты гордятся своими выпускниками

Чим пишаються університети? Кількістю студентів, аспірантів, викладачів, професорів, факультетів, спеціалізацій, спеціалізованих рад, захистів дисертацій, друкованих праць чи метрів квадратних площі?

Університети світу пишаються своїми випускниками, їхніми успіхами, долями, кар'єрними досягненнями. Пишаються й тими, хто здобув освітні ступені, і тими, хто просто навчався, брав окремі курси, але з якихось причин не закінчив, або перервав освіту, як, наприклад, Марк Цукерберг, тому що був потрібний час на створення Facebook!

Alumni - випускники, колишні студенти (латинською). Це магічне слово позначає головний скарб університету! Alumni! Це вони підтримують свій університет  протягом життя, повертаються для того, щоб розділити свої успіхи та надихнутися на нові, а також надихнути на звершення викладачів і студентів, вони підтримують Alma Mater морально, інтелектуально, професійно, матеріально й фінансово. У більшості країн законодавство сприяє цьому великою мірою, і таким чином, сприяє розвитку університетської освіти. І так було завжди, навіть коли не існувало інтернету,  Facebook, LinkedIn та Google.

В Україні ця культура існує, але в трохи іншому розумінні: ще за совковими традиціями проводяться весняні зустрічі випускників, підтримуються зв'язки, але дещо формально і не завжди системно, хоч поступово комунікації між університетським середовищем та випускниками розвиваються, значною мірою цьому сприяють соціальні мережі, електронне листування та інтернет взагалі.

Українсько-американський гуманітарний інститут «Вісконсинський міжнародний університет (США) в Україні» (назва обиралася більше двадцяти років тому згідно з умовами того часу і з тих пір не змінювалася, тому виглядає дещо нелогічною і перевантаженою, так само, як і назви багатьох українських вишів) захоплюється долями своїх випускників. Це, на мою думку, вплив наших зарубіжних викладачів і партнерів.

Протягом двадцяти  років свого існування ми разом з нашими випускниками, викладачами, співробітниками, студентами та батьками студентів намагаємося сприяти розвитку комунікацій:

  • випускники - університет;
  • випускники - випускники;
  • випускники - студенти;
  • випускники - викладачі;
  • викладачі - викладачі.

Ці комунікації є ланцюгом, з якого неможливо вилучити жодну ланку, щоб не пошкодити конструкцію.

Випускники університету співпрацюють з ним, зміцнюючи зв'язки зі студентами та викладачами: деякі працюють в університеті, викладають окремі предмети, залучають студентів до інтернатури (практики) в організаціях, де працюють, або у власному бізнесі. Найбільш успішних студентів та інтернів запрошують на постійну роботу. Випускники спілкуються з університетом на сторінках університету в соцмережах, на офіційній сторінці випускників у Facebook, яку вони й започаткували, беруть участь в університетських заходах, проводять майстер-класи зі студентами та учнями шкіл.

Ми ставимося до викладачів, що працювали в університеті, але з певних причин пішли і вже не викладають на постійній основі, теж як до alumni, залучаємо їх до університетського життя, вони й самі дуже активно спілкуються з колишніми студентами, своїми колегами, зустрічаються в різних країнах світу, допомагають одне одному, співпрацюють.

Цілком природно, що випускники, студенти (а також їх батьки, родичі та друзі), викладачі - усі, хто зустрів один одного в університеті, спілкуються в соцмережах на своїх власних сторінках і в групах, яких існує безліч. Дійсно, можливості комунікацій сьогодні стали безмежними.

І так приємно, коли в 2017 до університету повертається викладачка (нульових років) пані Христина Грей (США), яка викладала у нас English Composition (академічне письмо) за програмою Fulbright. Від Христини ми вперше почули  термін Academic Integrity, для якого тоді ще не існувало перекладу, а тепер вже всі учасники освітнього процесу знають, що таке академічна доброчесність. Христина не просто приїжджає з візитом: вона проводить семінари та круглі столи з академічного письма та академічної доброчесності зі студентами ВМУУ та інших вишів, на Ярмарку вищої освіти, в Американському домі в Києві, зустрічається з колишніми колегами, випускниками та друзями, але найголовніше, що Христина допомагає ВМУУ та нашим українським партнерам налагодити співпрацю з державним Університетом Міннесоти, в одному з кампусів якого вона працює - Крукстон (США).

Разом з нею у всіх цих заходах у Києві беруть участь її колеги з університету Міннесоти Крукстон - Мішель Кристоферсон (директор з набору студентів) та доктор Оксана Віланд (викладач предметів з фінансів). І ось як результат - уже розвивається співпраця: підписаний Меморандум порозуміння та готовий до підписання Артикуляційний договір про взаємовизнання кредитів та трансфер курсів, адже наші студенти можуть тепер поєднувати навчання у ВМУУ та нашому американському університеті-партнері. І це лише один з багатьох прикладів плідних та успішних університетських комунікацій.

Ще один приклад, коли кращі студенти, сьогоднішні успішні підприємці, збагачують університет своїми знаннями, працею та співпрацею на міжнародному рівні. У даному випадку це - пані Анастасія Ружина, яка працює керуючим директором у міжнародній компанії Diamond FMS - Eastern Europe та бізнес-консультантом у Elsman International Consultants B.V. Починаючи з 2014 року, Нідерландська компанія Diamond FMS B.V. на чолі з паном Нардом Елсманом та за підтримки Анастасії Ружиної почали співробітництво з ВМУУ щодо використання свого продукту - програмного забезпечення Diamond Financial Management у навчальному процесі. Упродовж цього періоду успішні студенти ВМУУ мали можливість проходити інтернатуру та працювати з нашими партнерами. ВМУУ став першим освітнім майданчиком успішного використання та впровадження Diamond FMS продукту в бакалаврські та магістерські програми, що стало поштовхом до нових розробок та активних інвестицій компанії Diamond FMS B.V. у сектор освіти та науки України, у міжнародну кооперацію та партнерство Нідерландів з тепер уже багатьма закладами вищої освіти України.

І такими прикладами є більшість наших випускників, викладачів і співробітників, які живуть та працюють у різних країнах світу і залишаються пов'язаними з ВМУУ емоційно та на діловій основі.

Ми у ВМУУ у свою чергу дослідили, де живуть, де та в якій сфері працюють та якими професійними навичками володіють наші випускники. Допоміг нам у цьому LinkedIn, велике йому спасибі! Звичайно, результати цього дослідження не є абсолютними, вони є орієнтованими на тих випускників, що зареєструвалися на LinkedIn та вказали, що вони навчалися у ВМУУ. Можна припустити, що цей аналіз більше охоплює випускників останнього десятиліття, оскільки в попередній час соціальні мережі ще не були на такому розвинутому рівні. Адже сюди, на жаль, не потрапили наші численні студенти з Китайської народної республіки, які навчалися у ВМУУ раніше. (За нашими власними результатами китайські студенти займали друге місто за чисельністю у ВМУУ). Це стосується і компаній, де працюють наші випускники, які залишилися поза LinkedIn.

Результати нашого аналізу за LinkedIn вийшли такими:

Де живуть випускники ВМУУ?

На першому місті природньо Україна -  50%!

На другому - Гана (найбільша кількість іноземних студентів за ці 20 років навчалася з Гани) - 13,4%.

На третьому місці - Сполучені штати Америки - 10,1%.

Далі ідуть Канада - 2,9%, Великобританія - 2,2%, Бразилія - 2,2%, Німеччина - 2,2%, Франція - 1,8%, Індія - 1,5%, Малайзія - 1,5%, Австралія - 0,7%, Швейцарія - 0,7%, Алжир - 0,7%, Норвегія - 0,4%.

Де вони працюють?

Ericsson, Shell, Brandberg, Trouw Nutrition, Hexa LLC, Persol, Porsche Finance Group, Microsoft, UKRPROMINVEST-AGRO, Sense.Vision | user testing, playtests worldwide, ZARINA GROUP SA, Nikopharm, SEO Partners, Engineering Company "Vostok"​ Ltd., Ear and Hearing Clinic, SAP, Booking.com, Citi, M&S Automotive, Beiersdorf, Native Speaker Translation Inc., Anhanguera Educacional, Fashion Wood, SAK Construction, LLC, CIENCE.

Якими професійними навичками володіють наші випускники за оцінками колег з LinkedIn?

Microsoft Office, менеджмент, клієнтське обслуговування, менеджмент проектів, Microsoft Excel, стратегічне планування, лідерство, маркетинг, Microsoft Word, продажі, переговори, англійська мова, Microsoft PowerPoint, стратегії бізнесу, розвиток бізнесу, публічні виступи, дослідження, стратегії маркетингу, робота в команді, соціальні медіа, маркетингові дослідження, планування бізнесу, планування проектів, менеджмент продаж, аналітичні вміння.

Таким був невеличкий екскурс у дуже цікаву царину наших ALUMNI, будемо і надалі співпрацювати та чекати на вступ у недалекому майбутньому до дружньої родини ВМУУ діточок наших випускників!

Більше про університет

Освіта.ua
07.07.2017

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев