Ю. Гришина: профразвитие – условие настоящего

Стремление преподавателей к профросту непременно приведет к улучшению уровня их жизни

Ю. Гришина: профразвитие – условие настоящего

Автор: Юлия Гришина, народный депутат, заместитель главы фракции «Слуга Народа», глава подкомитета по вопросам высшего образования Комитета Верховной Рады по вопросам образования, науки и инноваций, президент Общественной организации «Комиссия по вопросам юридического образования и осведомленности».

Освітнє середовище, особливо в умовах війни, зазнало неабиякої трансформації, що змусило як студентів, так і викладачів підлаштовуватися під реалії сьогодення.

У теперішній час викладачам вкрай важливо постійно вдосконалювати свої професійні знання, навички та вміння, розвивати культуру навчання впродовж усього життя, адже вони, як відомо, відіграють ключову роль у формуванні молодого покоління.

Видатні діячі протягом усієї історії підкреслювали важливість професійного розвитку. Зокрема, Альберт Ейнштейн зазначав: «Інтелектуальне зростання повинно починатися з народження і припинятися лише зі смертю». Ця думка перегукується з необхідністю безперервного розвитку в усіх аспектах життя, включаючи освіту.

Нельсон Мандела також зауважував: «Освіта – це найпотужніша зброя, яку можна використати, щоб змінити світ», чим підкреслював рушійну силу освіти та роль викладача.

Незважаючи на досить складні умови навчання та викладання, наразі в Україні існує безліч можливостей для того, щоб удосконалювати свої професійні навички та знання, бути в курсі останніх досліджень і найкращих практик.

Різноманітні воркшопи, конференції, семінари, онлайн-ресурси, вебінари та віртуальні навчальні спільноти ще більше розширюють доступ до можливостей професійного розвитку, дозволяючи викладачам самостійно навчатися та обмінюватися досвідом з професіоналами своєї справи.

Вивчаючи інструменти і платформи, сучасні мультимедійні ресурси та інструменти онлайн співпраці, викладачі можуть активніше залучати студентів до інтерактивного та персоналізованого навчання. Сучасний підхід до викладання, використання освітніх технологій не лише підвищить залученість учнів, а й підготує їх до цифрових умов сучасного світу.

Професійний розвиток є першим кроком для розвитку усієї системи сучасної освіти та повинен бути невід’ємною частиною життя кожного викладача.

По-перше, він надає можливість досліджувати і застосовувати інноваційні стратегії викладання, що сприятиме збільшенню рівня зацікавленості предметом у студентів. По-друге – надасть можливість створити динамічне навчальне середовище, яке призводить до розвитку критичного мислення, комунікаційних навичок та підвищує рівень креативності серед молодого покоління.

Вдосконалення своїх педагогічних підходів, вивчення нових викладацьких тенденцій, розширення власної бази знань та безперервне навчання безумовно матимуть позитивний вплив на розвиток усієї системи освіти.

Варто зауважити, що викладачі, зацікавлені у професійному зростанні, з легкістю надихають своїх студентів, стають для них взірцем та підвищують власний авторитет викладача, що, у свою чергу, позитивно впливає на загальні результати навчання. Окрім того, професійний розвиток сприяє ще й особистісному зростанню, досягненню поставлених перед собою цілей, що гарантовано призводить до підвищення рівня задоволеності роботою серед викладачів університетів.

Заклади вищої освіти повинні активно сприяти професійному розвитку свого викладацького складу, надаючи їм можливість вдосконалювати свої навички, сприяти підвищенню рівня обізнаності в останніх освітніх тенденціях та забезпечувати постійний особистісний і професійний розвиток співробітників.

Визнаючи виклики, використовуючи можливості та пожинаючи плоди власного професійного вдосконалення, ми сприяємо підвищенню рівня вищої освіти.

Прагнення викладачів до професійного росту та трансформації неодмінно призведе до покращення рівня їх власного життя, змінюючи при цьому життя незліченної кількості студентів, що у підсумку відкриє шлях до підвищення якості української освіти.

Саме тому, ми в Комісії з питань юридичної освіти та обізнаності приділяємо значну увагу професійному розвитку викладачів та проводимо 02-03 червня 2023 року Школу професійного розвитку викладачів трудового права, у якій візьмуть участь 100 науково-педагогічних працівників з усієї України. На цьому зупинятися не будемо та будемо масштабувати такі проекти.

Освіта.ua
01.06.2023

Популярные блоги
И. Редько: о ненормированной умственной работе учеников Когнитивный диссонанс на фоне любви к своей стране и желания жить, учиться и развиваться здесь
Виктор Мисан: о чем думают украинские учителя В школах – полный разгул «демократии» и «академической свободы», что сверху, что снизу 
Т. Ефимова: когда исчезнет из школ совдепия с подарками? Когда исчезнет из школ совдепия вместе с подарками, подхалимством и никому не нужными активностями?
Н. Борисенко: волшебная палочка и валериана для учителя Учителя просто выгорают, и у них не хватает жизненных сил дать детям все то, что они могли бы
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев