В. Белый: порядочности достигают разными «кнутами»

Официальная образовательная элита уже не может делать вид, что проблема списывания и плагиата надуманная

В. Белый: порядочности достигают разными «кнутами»

Автор: Владимир Белыйэкс-заместитель директора по УВР, физико-технический лицей г. Херсона.

Тепла хвиля поваги до нашого актуального публічного середовища виникає у душі від того, що все більше неформальних лідерів суспільної думки відкрито протидіють пануючій у нас практиці поблажливого ставлення до списування та плагіату, на що офіційна освітня еліта вже не може робити вигляд, що ця проблема є надуманою і не варта їхньої офіційно-посадової реакції.

А був час, коли на мої (десятиліттями поспіль) тексти про неприпустимість учнівського / студентського списування «авторитетні» представники освітянського як вищого державного, так і місцевого херсонського «бомонду» дивилися з мильним усміхом.

Нічого прямо не заперечуючи, але точно не збираючись не те щоб підтримати, а навіть задуматися чи звернути увагу на наслідки цієї ганебної практики не лише в цілому для місії освіти, а хоча б щодо власної «гілки», на якій вони самі сидять.

Чому за кордоном немає поблажливого ставлення педагогів та всього іншого зовнішнього до   освіти світу до спроб учнів / студентів «виїхати» на списуванні?

Вперше здорову академічну порядність як системну характеристику наживо побачив під час контрактної роботи в алжирській системі освіти і відчув тоді себе не «білою вороною».

Що й дало поштовх до відповідних публікацій.

Чому «там» системно й у реаліях не так, як неофіційно у тіні «було / має бути у радянських / пострадянських» ?

До речі, чули про нещодавню заборону книг Джорджа Орвелла у Білорусі?

Тому, що панує суспільна культура, за якої людям соромно показати себе гнилою всередині особою.

Натомість у середовищі, де панівне положення за рахунок методів кругової поруки займає брехня, таке є ніби неофіційним індикатором особи, яка «вміє жити» (нахабство – друге щастя, а порядність та скромність – шлях до невідомості).

Поки в основному у нас досі саме так.

Чи ж буде і з цим (гнилою серцевиною у середовищі формальних інтелектуалів) така ж перемога, на яку очікуємо на полі бойових дій ЗСУ ?

При цьому треба просто побачити, що на Заході саме «батогами» різного рівня, змісту і форми досягають того стану порядності, який в уяві наших організаторів суспільної діяльності досягається вихованням під час лекцій та заходів на гуманітарно-просвітницькі теми.

Оригинал

Освіта.ua
25.05.2023

Популярные блоги
А. Мирошниченко: родители не враги учителям Для родителей проблемы образовательной системы не самое главное дело в жизни
В. Онацкий: какие предметы исчезнут из расписания? Каждый пытается найти рецепт лечения образования, хотя к школе имел отношение, только будучи школьником
И. Ликарчук: образование выжило благодаря учителям Популизм и дилетантство в образовании разрушают педагогическое творчество и производят учителя-урокодателя
Т. Гориха Зерня: роль учителя становится определяющей Реформа, по сути, потребует полной профессиональной переподготовки всего преподавательского состава
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев