Т. Гориха Зерня: роль учителя становится определяющей

Реформа, по сути, потребует полной профессиональной переподготовки всего преподавательского состава

Т. Гориха Зерня: роль учителя становится определяющей

Автор: Тамара Гориха Зерня, писательница.

Мій молодший син першокласник, тому тема наповнення шкільної програми мене цікавитиме іще рівно десять років.

Не так давно я була в одній київській школі, яка практикує альтернативний підхід, відмінний від традиційного. Вони зменшили кількість предметів за рахунок об'єднання у споріднені кластери.

І от я все це прокручую в голові. Моя думка така.

Для викладання природничих наук одним блоком, окремо блоку драми-логіки-риторики, окремо суспільних наук і правознавства, гуманітарного блоку або історії у поєднанні з географією – потрібні викладачі екстракласу.

Так, з таким підходом можна навчити дітей, можна опиратися на «компетенції», а не базову структуру конкретного предмета. До отриманих знань будуть питання, вони як мінімум будуть іншими, не такими, як зараз.

Але роль вчителя стає визначальною. І мають бути зовсім інші програми і зовсім інші підручники.

Така реформа, по суті, вимагатиме повної професійної перепідготовки всього викладацького складу. І забезпечення усіх учнів новими підручниками і навчальними матеріалами. Які хтось ще має придумати, розробити і написати.

Я не уявляю, скільки часу знадобиться для такої реформи, і які фінансові витрати. Мільярди? Десятки мільярдів?

На кого опертися у цій роботі? На академію педнаук? На виші? На методистів у відділах освіти?

Я б хотіла це побачити.

Чи може я чогось не розумію, і вся реформа зведеться до викидання із сітки основ здоров'я, фізкультури та дизайну і технологій?

Щоб діти вже якщо сіли, так і не розгиналися до Останнього дзвінка?

Оригинал

Освіта.ua
20.04.2023

Популярные блоги
И. Редько: о ненормированной умственной работе учеников Когнитивный диссонанс на фоне любви к своей стране и желания жить, учиться и развиваться здесь
Виктор Мисан: о чем думают украинские учителя В школах – полный разгул «демократии» и «академической свободы», что сверху, что снизу 
Т. Ефимова: когда исчезнет из школ совдепия с подарками? Когда исчезнет из школ совдепия вместе с подарками, подхалимством и никому не нужными активностями?
Н. Борисенко: волшебная палочка и валериана для учителя Учителя просто выгорают, и у них не хватает жизненных сил дать детям все то, что они могли бы
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев