В. Белый: директор должен победить в открытом конкурсе

Без кардинальных изменений формы и содержания образования, унаследованного от москвы, из этого мрака выхода не будет

В. Белый: директор должен победить в открытом конкурсе

Автор: Владимир Белыйэкс-заместитель директора по УВР, физико-технический лицей г. Херсона.

Скільки у нас диких випадків нахабного ігнорування не лише правопорядку, а й звичайних людських моральних основ!

Кажуть, що без кардинальних змін форми і змісту освіти, успадкованої від москви, з цього мороку виходу не буде.

І правильно кажуть!

Але при цьому, якщо система освіти залишить модель найму педпрацівників на роботу у закладах освіти, за якої вчитель отримує посаду «з рук» директора, а директор – «з рук» місцевої влади, то ніякий новий зміст навчання студентів в університетах та учнів у школах / гімназіях / ліцеях на проблему залежності рядових вчителів та дітей звичайних сімей від «власть імєющіх» не закриють й близько до того, як те давно має цивілізований західний світ.

Недарма французи (знаю з прямого спілкування на базовому рівні) практикують модель, за якої не заклади беруть студентів на навчання і не директор бере «собі» педагогічних працівників, а як перші, так і другі самі вибирають собі місце навчання чи роботи через конкурсну процедуру.

При цьому остання – це про комісію, де не голосують руками «за / проти», а всього лише підраховують сумарний бал індикаторів особи-претендента, щоб все було відповідно реальним індивідуальним показникам.

Аналогічно і директор – приходить до закладу не завдяки рішенню місцевого владного «кодла», а як переможець незалежного від місцевої влади відкрито-публічного конкурсу.

Всі вони (учні, студенти, педагоги, директори) є залежними лише від власних показників навчання / роботи.

Робота на посадах, що фінансуються з державного / комунального бюджету, не має нести у собі ризики перетворення у неофеодально-залежні тіньові відносини.

Оригинал

Освіта.ua
27.03.2023

Популярные блоги
И. Редько: о ненормированной умственной работе учеников Когнитивный диссонанс на фоне любви к своей стране и желания жить, учиться и развиваться здесь
Виктор Мисан: о чем думают украинские учителя В школах – полный разгул «демократии» и «академической свободы», что сверху, что снизу 
Т. Ефимова: когда исчезнет из школ совдепия с подарками? Когда исчезнет из школ совдепия вместе с подарками, подхалимством и никому не нужными активностями?
Н. Борисенко: волшебная палочка и валериана для учителя Учителя просто выгорают, и у них не хватает жизненных сил дать детям все то, что они могли бы
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев