Владимир Онацкий: права учителей восстановлены

Теперь нет никаких оснований расторгать бессрочные трудовые договора с педагогами и ухудшать их условия труда

Владимир Онацкий: права учителей восстановлены

Автор: Владимир Онацкийобразовательный эксперт по проведению институционального аудита.

Сьогоднішню дату в календарях шкільні педагоги можуть сміливо обвести червоним кружечком, адже ганебній дискримінації вчителів за віком покладено край.

Мене це особливо радує, бо я багато разів писав про неконституційність та безпідставність переведення педагогів-пенсіонерів на контракти, сперечався з пані Маніленко, вебінари якої з цього питання тиражувались та багатьма сприймалися як прямий дороговказ.

На жаль, більшість юристів ділилися порадами, як позбавити педагогів постійного місця роботи, і лише одиниці докладали зусиль, щоб захистити вчителів та їхні права. Ну і профспілки, як завжди, сором’язливо мовчали.

І от сьогодні Конституційний Суд визнав неконституційним припис закону «Про повну загальну середню освіту», який передбачає можливість учителям-пенсіонерам працювати виключно на умовах строкових трудових договорів. На думку суду, ця норма закону порушує принцип рівності між учителями.

Абзац третій частини другої статті 22 закону «Про повну загальну середню освіту» суд визнав таким, що не відповідає Конституції України. А це означає, що від сьогодні немає жодних підстав розривати безстрокові трудові договори зі шкільними педагогами та погіршувати їх умови праці.

Щиро вдячний тим керівникам закладів освіти-однодумцям, які зберігали кадри, не принижували своїх педагогів. І таких керівників немало.

Однак попереду багато питань, які необхідно вирішити. Зокрема, як поновитись на роботі тим педагогам, які спочатку були переведені на строкові контракти, а потім звільнені? Як перевестись на безстрокові договори зі строкових тим, кого перевели на строкові договори?

Закон не має зворотної сили, а отже, це можливо виключно за доброї волі керівників закладів освіти.

Отже, справедливість є, і за неї треба боротися.

Оригинал

Освіта.ua
07.02.2023

Популярные блоги
И. Редько: о ненормированной умственной работе учеников Когнитивный диссонанс на фоне любви к своей стране и желания жить, учиться и развиваться здесь
Виктор Мисан: о чем думают украинские учителя В школах – полный разгул «демократии» и «академической свободы», что сверху, что снизу 
Т. Ефимова: когда исчезнет из школ совдепия с подарками? Когда исчезнет из школ совдепия вместе с подарками, подхалимством и никому не нужными активностями?
Н. Борисенко: волшебная палочка и валериана для учителя Учителя просто выгорают, и у них не хватает жизненных сил дать детям все то, что они могли бы
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев