В. Онацкий: имеют ли право на отпуск педагоги-пенсионеры

Необходимо продолжить с учителем договор до августа, чтобы предоставить отпуск полной продолжительности

В. Онацкий: имеют ли право на отпуск педагоги-пенсионеры

Автор: Владимир Онацкий, заместитель директора по учебно-воспитательной работе.

Березень – час проводити попередню комплектацію педагогічних кадрів на наступний навчальний рік. І тут постає питання, а що робити з учителями, яких у минулому році перевели на строкові трудові договори по 30 червня. Чи мають вони право на відпустку, чи їх потрібно просто звільнити? Варіантів може бути кілька. Спробуємо розглянути всі, дотримуючись не лише вимог чинного законодавства, а й елементарної порядності, про яку, на жаль, дехто з керівників забуває.

Скажу одразу: я категорично проти звільнення педагога 30 червня без виплати оздоровчого окладу і лише з компенсацією за відпрацьований рік. І хоча, з позиції трудового законодавства, такий варіант ще може бути допустимим, то з позиції порядності – ні, адже звільнений у червні педагог не лише втрачає посадовий оклад (6 – 7 тисяч гривень), який виплачується при наданні щорічної основної відпустки, а й кілька місяців трудового стажу, який потрібен для перерахунку учительської пенсії. Ми ж розуміємо, що звільненого в червні вчителя ніхто не прийме на роботу до початку нового навчального року.

Отже, який має бути алгоритм дій адміністрації навчального закладу, щоб і законодавства дотриматись, і з пенсіонером вчинити гідно?

Насамперед потрібно разом з педагогом визначитись щодо його намірів продовжити працювати в школі та зацікавленості школи в цьому працівникові. Якщо одна зі сторін не бажає в подальшому співпрацювати з іншою, то ніхто не примусить до такої співпраці. Тому варто продовжити трудовий договір до середини серпня, щоб працівник міг після закінчення навчального року спокійно повністю використати законну відпустку, отримати всі належні кошти та не втрачати стаж.

У такому випадку працівник має написати заяву про зміну умов трудового договору, а керівник може вже в квітні видати відповідний наказ. Тобто працівник пише в заяві: прошу змінити мені умови трудового договору, продовживши його до 27 серпня 2021 року. Керівник же видає кадровий наказ про зміни умов трудового договору, де в наказовій частині, буде зазначено: змінити умови трудового договору, продовживши його до 27 серпня 2021 року.

Якщо ж і школа, і працівник бажають у подальшому співпрацювати, то можна так само продовжити трудовий договір до 27 серпня 2021 року, а потім до 27 серпня 2024 року. Більше, ніж на три роки, ми не можемо одразу продовжити трудовий договір із учителем-пенсіонером. Можна, наприклад, у квітні 2021 року продовжити трудовий договір до 27 серпня 2022 року, або до 27 серпня 2023 року. Але в квітні 2021 року ми не можемо продовжити трудовий договір до 27 серпня 2024 року.

Отже, скільки б років ми не збирались співпрацювати з вчителем, нам необхідно продовжити трудовий договір з ним до серпня місяця, щоб надати працівникові відпустку повної тривалості. Так ми зможемо гарантувати вчителям поважного віку реалізацію права на відпустку.

Оригинал

Освіта.ua
18.03.2021

Популярные блоги
Д. Коптило: реформаторы не виноваты, что изменений нет Далеко не Клопотенко, Супрун или Гриневич виноваты в том, что перемен к лучшему не происходит
В. Онацкий: репетиторство как альтернатива школе Бороться с репетиторством не стоит, но нужно улучшать образовательный процесс в школах
Олег Фасоля: на сколько же выросла зарплата учителя? Государство не может обеспечить уровень зарплаты, который должен соответствовать статусу педагога в обществе
А. Костюк: Польше нужны таланты, а Украине – нет? Система высшего образования Украины обречена продуцировать массовый образовательный продукт, а не уникальный
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев