А. Журавлева: дисциплина канадского онлайн-обучения

В течение 5 минут вы получаете 4 сообщения: «Ваш сын опоздал. Перезвоните, объясните причину»

А. Журавлева: дисциплина канадского онлайн-обучения

Автор: Александра Журавлева, учитель, Канада.

Про онлайн-відвідуваність в Zoomi.

В січні отримала повідомлення від української вчительки про дистанційне навчання, відповіла їй і написала пост. Але так старанно завчилася в своєму універі (в мене 2 семестр почався), що й забула про написане. Трохи пізно, але ділюся.

Повідомлення було наступного змісту. Чи у вас (в Канаді) зараз онлайн-навчання в школах? Чи з'являються всі учні на урок? Як заставити учнів заходити в Zoom? Бо в нас катастрофа: з 30 учнів на уроці сидять 5–7.

В Альберті навчання після зимових канікул розпочалося 4 січня тижнем онлайну. А з 11 січня всі учні пішли ніженьками до нормальної школи.

Як відбувався цей дистанційний тиждень, розповім на прикладі нашого сина- семикласника та його школи.

Учні працювали згідно свого шкільного розкладу: перший математика – значить математика в Zoomi. Третій урок – фізкультура, то учні виконували вправи, переглядаючи відео, жонглювали тенісними м'ячами, або ж вчитель просив одягнутись і йти прогулятися. Наш Богдан все виконував. Особливо старанно жонглював (вся хата чула).

Як з технікою? Чи всі діти мають вдома комп'ютери? А якщо в хаті 3 дітей, а ноутбук лише один? Дирекція одразу попередила, що готує планшети. Батьки звертались в школу, і їхні діти отримали планшети в тимчасове користування.

Я ніколи не чула, як син говорить англійською, ми ж вдома українською спілкуємось. А тут випала нагода послухати – дитина вчиться, відповідає, бере участь в обговореннях.

Відкриваю тихенько двері в кімнату до Богдана, слухаю і поглядую на екран. Починаю рахувати учнів. "Мам, всі присутні," – каже Богдан і просить не заважати, тобто вийти.

У когось камера включена, у когось виключена, але весь екран заповнений маленькими віконечками. Чесно, я навіть не задумувалась про те, чи то учні такі сумлінні, чи то батьки такі відповідальні. Прийшло повідомлення від управління освіти і інструкції від директора школи, що вчимось 4–8 січня онлайн – значить виконуємо. Задають онлайн завдання – Богдан робить.

Раптом в середу після уроків дзвонить невідомий номер. Я на невідомі номери не відповідаю, і мені залишають голосове повідомлення.

«Доброго дня, сьогодні ваш син Богдан спізнився на урок. Для детальнішої інформації зайдіть в персональний кабінет PowerSchool. Передзвоніть за вказаним номером щоб пояснити причину.»

Такий самий телефонний дзвінок отримав чоловік. Крім того, на електронну пошту і мені, і чоловікові прислали таке ж повідомлення. Якби школа мала телефони дочок, то певно ще їм би подзвонила і написала.

Дитина вдома вчиться, в нас під носом, як так сталося?

Виявляється на перерві Богдан загрався в Minecraft і забув зайти в Zoom на урок математики. Запізнився на 20 хвилин. Вчителька зафіксувала факт спізнення в електронній системі PowerSchool.

Я вже колись писала, що у школі є декілька секретарів, які відповідають за сповіщення батьків про спізнення і відсутність дітей. Як бачите, свою роботу вони справно виконують!

А тепер скажіть, як би ви себе почували, коли протягом 5 хвилин ви отримуєте до хати 4 однакових повідомлення: «Ваш син спізнився. Передзвоніть за номером. Поясніть причину.»

Звичайно, що ми провели виховну бесіду з хлопцем, він пообіцяв, що більше такого не буде. А тато дзвонив у школу вибачатися.

Ото сиджу, вчуся, штудіюю документи, нормативні акти МОН Альберти. Натрапила на інформацію про порушення поведінки. (Кожен наступний пункт, якщо попередній безрезультатний).

Школа зобов'язана сповістити батьків (осіб, що їх заміняють) про недотримання вимог чи порушення поведінки. Працює!

Школа сповіщає батьків про порушення в письмовій формі.

Проводиться виховна бесіда з батьками та учнем, виробляється план дій для учня, підписується учнем і батьками.

Дирекція має право відсторонити учня від навчання (до 5 днів).

Дирекція має право виключити учня зі школи (ст. 24, Шкільний Акт).

Чи когось відсторонили і вигнали? Не чула. Проте більше не дивує, чому всі учні присутні в Zoomi.

П.С. Мої любі випускники, як добре, що 11 клас ви закінчували не в Канаді. Бо декого з вас вигнали б зі школи за спізнення. Люблю і скучаю!

Оригинал

Освіта.ua
09.02.2021

Популярные блоги
И. Редько: о ненормированной умственной работе учеников Когнитивный диссонанс на фоне любви к своей стране и желания жить, учиться и развиваться здесь
Виктор Мисан: о чем думают украинские учителя В школах – полный разгул «демократии» и «академической свободы», что сверху, что снизу 
Т. Ефимова: когда исчезнет из школ совдепия с подарками? Когда исчезнет из школ совдепия вместе с подарками, подхалимством и никому не нужными активностями?
Н. Борисенко: волшебная палочка и валериана для учителя Учителя просто выгорают, и у них не хватает жизненных сил дать детям все то, что они могли бы
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев