А. Сененко: в политике НАНУ есть невиданные изменения

Президент НАН провел брифинг для СМИ и рассказал, что произошло за 100 дней его пребывания в должности

А. Сененко: в политике НАНУ есть невиданные изменения

Автор: Антон Сененко, старший научный сотрудник Института физики НАН Украины, кандидат физико-математических наук.

Два дні тому я сповістив, що в комунікаційній політиці Національної академії наук України спостерігаються небачені зміни: новообраний Президент НАН запланував провести онлайн-брифінг для представників медіа, щоб розповісти, що сталося за 100 днів його перебування на посаді.

Чув те в онлайні теж.

І що я можу сказати?

Те, як Академія в публічному просторі «повертається обличчям» до громадськості, мені подобається.

По-перше, з півторагодинного брифінгу пан Загородній на свою вступну доповідь (чим займається Академія і таке всяке) витратив хвилин 10. Решта часу була присвячена відповідям на запитання журналістів (і не тільки, наскільки мені відомо).

По-друге, було надано відповіді на всі запитання. Аж так, що модератор зустрічі наприкінці запитувала «чи будуть ще?»

По-третє, наскільки мені доводиться судити - не було цензури ані за характером запитань, ані за долученням медіа – були всі, хто хотів, і питали про все, про що хотіли.

По-четверте, було запропоновано зробити такі зустрічі з журналістами на регулярній основі.

Я це можу лише вітати, аби була зацікавленість наукою.

Щодо суті питань - взагалі не буду цього торкатися, аби не забирати «хліб» у колег зі ЗМІ, які, власне, ці питання вигадували і ставили. Сподіваюсь, невдовзі понаписують свої враження, може, що повисмикую ­– запощу.

Скажу лишень, що питали і про досягнення в науці в минулому році, і про гендерний баланс в Президії, і про стимулювання молоді, інвентаризацію, приватизацію, ліквідацію наукових установ, співпрацю з закордонням, науковий парк АкадемСіті, популяризацію науки, протидію псевдонауці, стосунки з Шкарлєтом і багато-багато чого іншого.

Ще що тішить – не повірив своїм очам, коли побачив, що група Національної академії наук України у Фб практично синхронно з відповідями на запитання встигала робити короткі дописи у себе на сторінці.

Якщо цікаво – можете сходити почитати останні пости про інвентаризацію майна, оптимізацію структури, службове житло, гендер та боротьбу з плагіатом та псевдонаукою.

Може, ще що зроблять.

Моя повага за оперативність.

До речі, пан Загородній пообіцяв, що в Академії в рамках популяризації науки буде створено щось на кшталт відділу паблік рілейшенз.

Це хороша ідея.

Загалом, дякую за відкритість. Так тримати.

P.S. Передбачаючи питання про те, чи є запис події – наскільки я зрозумів, запис буде.

Якщо викладуть – залишу посилання.

Оригинал

Освіта.ua
22.01.2021

Популярные блоги
Д. Ламза: никто не хочет идти в образование или школа без учителей От Кабинета Министров нет никаких действий по повышению значимости профессии учителя
С. Колебошин: 3000 спартанцев (задача о молодых учителях) 3000 молодых учителей на 15000 школ, в среднем - 1 новый учитель на 5 школ
И. Совсун: как надолго еще хватит запала учителей? Между победителями мировых олимпиад и средним базовым уровнем украинских школ гигантская пропасть
Т. Сердечная: зарплаты у учителей должны быть разные Есть шанс, что когда-то государство сможет оплачивать работу людей, которые работают с его будущим
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев