Владимир Белый: среднее образование «там» и «здесь»

Зачем портить европейскую образовательную практику, где общее среднее образование длится дольше?

Владимир Белый: среднее образование «там» и «здесь»

Автор: Владимир Белый, экс-заместитель директора по УВР, физико-технический лицей г. Херсона.

Це що: закваска для початку реваншу?

Сумно, що так примітивно і спотворено подана європейська освітня практика, у якій системи загальної середньої освіти налічують 12, 13, а то й 14 років. 

Базова освіта «там» до 16 років є жорстко контрольованою з боку держави - за пропуски занять батьків штрафують.

А після ЗНО для випускників 9-річки ВСІ учні розходяться по профільно орієнтованих сегментах все тієї ж загальної середньої освіти у залежності до отриманого рівня підготовки: одні - до академічного сегменту, а інші - до професійного.

При цьому останнє не означає, що для учнів професійних ліцеїв/коледжів цикл загальної середньої освіти закінчився.

Він просто відрізняється за змістом від змісту тих, хто вступив до академічних ліцеїв, які зазвичай в одній установі мають декілька освітніх профілів.

А головне, що всі ці заклади для старшокласників ПОВНІСТЮ фінансуються за рахунок платників податків без жодної додаткової плати з батьків.

Більше того, тамтешня місцева влада виділяє кошти ще й для функціонування закладів позашкільної культурно-освітньої роботи, у яких беруть з батьків гроші лише для оплати годин роботи педагогів, котрі ведуть гуртки за вибором учнів/батьків.

Плюс місцева влада виділяє кошти для закордонних екскурсій школярів під час канікул, але таку суму, яка покриває лише частину бюджету поїздки, а на іншу школярі заробляють самі після уроків та під час вихідних, але не беруть у батьків. А ще ...

Оригинал

Освіта.ua
05.11.2020

Популярные блоги
О. Калинич: выводы о дистанционном обучении Из понятия «дистанционное обучение» надо убрать слово «обучение», заменив на «имитация»
И. Ликарчук: образовательный процесс теряет смысл Результаты экзаменов не должны быть основанием для оценки работы учителя, это оценка работы учеников
Н. Глюз: снова старые схемы и двойные стандарты На ЗНО живет страшный вирус, его не берут ни маска, ни антисептик, а выпускной будут гулять без масок
А. Мирошниченко: советы учителям от киноактера Даже примитивная камера увеличивает все эмоции и раскрывает большие и маленькие секреты
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев