А. Недоля: можно ли переносить выборы ректоров?

Выборы объявляет МОН, и именно оно несет ответственность за их проведение и организацию

А. Недоля: можно ли переносить выборы ректоров?

Автор: Анатолий Недоля, общественный деятель, Запорожье.

Останнім часом Міністерство освіти і науки України (далі МОН) видає накази очільника про перенесення виборів ректорів окремих закладів вищої освіти. Підставою є (цитую) «Положення про Міністерство освіти і науки України, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 р. № 630 (зі змінами), керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої корона вірусом SARS-СoV-2 (зі змінами) та протоколом № 37 позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 15 жовтня 2020 року».

Хочу нагадати, що згідно Закону України «Про вищу освіту» ст. 42 (цитата) «Засновник (засновники) або уповноважений ним (ними) орган (особа) зобов’язаний оголосити конкурс на заміщення посади керівника закладу вищої освіти не пізніше ніж за два місяці до закінчення строку контракту особи, яка займає цю посаду… Засновник (засновники) або уповноважений ним (ними) орган (особа) протягом двох місяців з дня оголошення конкурсу на посаду керівника закладу вищої освіти приймає (приймають) пропозиції щодо претендентів на посаду керівника закладу вищої освіти і протягом 10 днів з дня завершення терміну подання відповідних пропозицій вносить (вносять) кандидатури претендентів, які відповідають вимогам цього Закону, до закладу вищої освіти для голосування».

Законом не передбачено перенесення таких виборів з якихось причин. Тому вибори потрібно проводити в строк, але з дотриманням усіх протиепідемічних заходів.

Але деякі учасники виборчого процесу намагаються скористатися епідемією для перенесення виборів керівника ЗВО на свою користь, щоб дочекатись кращих для себе часів. Хочу нагадати, що вибори оголошує саме Міністерство освіти і науки України, і саме воно несе відповідальність за їхнє проведення й організацію згідно чинного законодавства.

Чи може підміняти пряму норму Закону два чи три підзаконних акти? Гадаю, що ні. На підтвердження цьому наводжу приклад місцевих виборів, які проведені на підставі прямої норми Закону (Кодексу).

Тому пропоную працювати у правовому полі. А до університетських чиновники, які шукають причини або не здатні організувати вибори, потрібно вживати організаційних висновків, а не порушувати прямі норми Закону. Бо, як відомо, благими намірами вимощена дорога в пекло, а ми можемо втратити легітимне управління ЗВО.

Освіта.ua
28.10.2020

Популярные блоги
Олег Фасоля: на сколько же выросла зарплата учителя? Государство не может обеспечить уровень зарплаты, который должен соответствовать статусу педагога в обществе
А. Костюк: Польше нужны таланты, а Украине – нет? Система высшего образования Украины обречена продуцировать массовый образовательный продукт, а не уникальный
И. Ликарчук: учиться нужно только тем, кто этого хочет Полное общее среднее образование должно быть не общеобязательным, а общедоступным
Д. Ламза: никто не хочет идти в образование или школа без учителей От Кабинета Министров нет никаких действий по повышению значимости профессии учителя
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев