А. Пуртова: не касаться экспонатов Музея науки запрещено!

Дети в понятном формате открывают для себя тайны Вселенной и видят: наука работает в повседневной жизни

А. Пуртова: не касаться экспонатов Музея науки запрещено!

Автор: Анна Пуртова, народный депутат Украины, Глава подкомитета по вопросам государственных инвестиционных проектов в Комитете Верховной Рады Украины по вопросам бюджета.

У старому павільйоні ВДНГ, де раніше проводили ярмарки з продажу хутра, відкрився Музей науки. Окрім того, що це чудовий спосіб провести час із користю і для дітей, і для батьків, він стане першим кроком до нових наукових проєктів.

Це – невеликий, але важливий крок від зацікавлення наукою до дитячих наукових студій, далі – до наукових лабораторій Малої академії наук, навчання в бізнес-інкубаторах та інноваційної роботи в стартапах.

Я переконана: зацікавити дитину наукою можна лише тоді, коли вона використовуватиме її щодня. Як говорять самі співробітники МАН, у їх музеї заборонено НЕ ТОРКАТИСЯ експонатів.

Діти в зрозумілому форматі відкривають для себе таємниці Всесвіту та бачать: наука працює у повсякденному житті. Адже, у підсумку, наука – це не езотеричне знання, доступне лише обраним. Це інструмент, що створює нам умови для поліпшення життя.

Музей науки – це інтерактивний простір, у якому зібрано більше сотні експонатів та інсталяцій. Над ними працювали команди з України, Канади, США, Польщі та Швеції. Тут є окремі великі виставки, присвячені історичним винаходам, наукам про людину, акустиці, оптиці та багатьом іншим видовищним та захоплюючим речам зі світу науки.

На початку жовтня разом із Наглядовою радою, яку я очолюю, ми презентували Музей науки президенту Володимиру Зеленському. Тоді він наголосив: такі музеї мають бути у кожному регіоні країни.

Також Указом Президента 2020-2021 навчальний рік оголошено роком математики. Ми маємо надію, що Музей математики ми відкриємо вже наступного року. Вже розроблена концепція Музею, визначені основні експозиційні локації, є перелік запланованих експонатів.

Крім цього, у планах є музей авіації та космонавтики, музей робототехніки – вони будуть орієнтовані на більш старших школярів та дорослих. Так на ВДНГ з’явиться повноцінне містечко науки.

Якщо ви все ще вагаєтесь, чи варто йти до Музею, або не можете знайти на нього час – я дуже раджу все ж знайти можливість, щоб його відвідати. Приходьте з дітьми, торкайтеся, досліджуйте та переживайте щиру радість від пізнання світу разом.

Освіта.ua
22.10.2020

Популярные блоги
С. Колебошин: 3000 спартанцев (задача о молодых учителях) 3000 молодых учителей на 15000 школ, в среднем - 1 новый учитель на 5 школ
И. Совсун: как надолго еще хватит запала учителей? Между победителями мировых олимпиад и средним базовым уровнем украинских школ гигантская пропасть
Т. Сердечная: зарплаты у учителей должны быть разные Есть шанс, что когда-то государство сможет оплачивать работу людей, которые работают с его будущим
И. Ликарчук: шароварщина и отчеты вместо воспитания Воспитательной работы как системы формирования человека уже давно нет, а есть гам, шум, трескотня
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев