![]() |
Очное обучение не сможет заменить самое качественное дистанционное. Без дистанционного тоже не обойтись |
Галина Сищук: ну что ж, пузырь - так пузырь!
Автор: Галина Сищук, учитель, г. Харьков.
Мій горщик постійно варить і моделює ситуації. Зізнаюсь, це мене добряче рятує від стресу, бо заздалегідь готова до різних розвитків подій. І хоч ідуть чутки, що скоро ми отримаємо якісь інструкції, я відпрацьовую варіанти.
От прокинулась із реально готовим принципом роботи у бульбашках і хочу його обговорити. Потрібні різні погляди.
Отже. Поділивши своє тижневе навантаження на 5 днів і розділивши на 3 (у мене 28 учнів - оптимально 3 бульбашки), маю грубо 1 год 20 хв на бульбашку в день.
Якщо залишити у моєму класі 10 парт, то матиму достатньо місця для постійної зміни діяльності, не покидаючи класу.
За годину двадцять я можу провести 3 двадцятихвилинні блоки - математика, читання, письмо (мова). Між ними: 10 хв - активності, 10 хв - перекус.
У цих блоках має бути виключно робота з новим матеріалом, відпрацювання чи теорія - вдома (окремо опишу).
За такої форми роботи хочу взагалі відмовитись від поняття поділу на дисципліни. Я вже давно цим парю мозок своїй директорці. От поясніть мені, навіщо я маю окремо проводити математику, якщо, малюючи ромашку, ми можемо вираховувати кількість листочків, а створюючи аплікацію, вчити геометричний матеріал. Так з усім - у Всесвіті все відбувається паралельно, це ніби вальс, який ми безжально розбиваємо на кроки. Можна, звісно, і традиційно. Та це ж мій простір - у мене так.
Повна наскрізна інтеграція дозволить не втратити такі важливі аспекти, як дослідження навколишнього світу і мистецтво та дасть змогу кардинально змінювати види роботи, цим самим тримаючи увагу.
Перерви у традиційному розумінні тут відсутні. Є часті зміни діяльності, руханки, кінезіологічні вправи, 10-тихвилинна активність і перекус.
Між бульбашками 20 хв на обробку приміщення, каву, підготовку до наступної групи.
У другій половині дня (приблизно о 15-й) зустріч з усім класом в онлайні. Тести, кросворди на платформах, навчальні відео у форматі «перевернутий клас». Загалом не більше 20 хв для початкової школи (старшим діткам можна більше).
Досить гарненько намалювалось.
Звісно, не без питань.
Наприклад, куди подіти надлишок парт? Уявляєте, якщо вся школа буде змушена тимчасово прибрати 2/3 меблів... де це все зберігати?
Хто буде тричі обробляти кабінет? Техперсоналу для цього мало.
Чи можна замінити традиційний сніданок на порційний йогурт і булочку? Це питання не в компетенції вчителя. Якщо сніданок - це рух по школі і втричі більше накривань-прибирань столів (в їдальнях у нас теж не надлишок персоналу).
Якось так.
Очне навчання потрібне, і його не замінить навіть найякісніше дистанційне. Без дистанційного ми теж не обійдемось. І нам потрібен вихід. Пропоную об'єднати і те, і інше.
Отже, якщо ви дочитали до цього місця, будь ласка, напишіть те, що в'ється зараз у вашій голові. От все без винятків. Давайте спробуємо змоделювати і вирішити проблеми. Бо ніяка інструкція їх не вирішить.
Освіта.ua
14.07.2020