А. Остапчук: о проведении антикоррупционных уроков

Очевидно, что антикоррупция в школе будет важнее, чем комфортное пространство для учителей

А. Остапчук: о проведении антикоррупционных уроков

Автор: Александр Остапчук, ТУВК «Школа-ліцей №6 им. Н. Яремчука », г. Тернополь.

Друзі, пам’ятаєте, як багато років підряд педагоги брали участь у дивному конкурсі: «Податки очима дітей». Оскільки я ніяк не міг зрозуміти, що діти можуть 10 років поспіль малювати-писати про податки, то і не навантажував учителів залучати до цього конкурсу дітей. Хто мав бажання - будь ласка.

І коли дивився на результати конкурсу, знову дивувався: то лисиця втікає, а дятли доганяють і змушують її платити податки, то вовк стоїть у черзі сплатити, то білочки стрибають від радості, що сплатили умовні податки (це- образно).

Я все чекав, коли це скінчиться. Скінчилося. Напевно, автора ідеї перевели на іншу роботу. І нічого, діти спрямували свої погляди на щось цікавіше, і добре.

До чого це я? Якщо в сім’ї, у родині, у школі ми виховуємо в наших дітей доброчесність, справедливість, високу моральність, то навіщо «товкти воду в ступі» про податки. Вважаєте, від тих конкурсів свідомість буде вищою, ніж від прикладу мами, тата, вчителя, директора, мера і т. ін.?

І який об’єм знань про податки може зрозуміти учень 3, чи 5, чи 6 класу? А участь брали якраз такі дітки.

Або який сенс від бесід працівників ювенальної поліції в дитячих садочках чи початковій школі?

Я не стверджую, що нічого не потрібно робити. Просто все має бути доречним і доцільним.

От знову! Не можу зрозуміти доцільність так званих антикорупційних уроків для школярів молодшої і середньої ланки, а тим більше - для учителів. І це набирає розмаху конкурсу «Податки очима дітей». Розумію, що, якщо пропагуємо чесність, благородність, то місця корупції там немає. Не-ма-є! Для чого товктися в наборі слів і історій? Чи, можливо, спікери антикорупційних уроків володіють методами заклинань проти корупційних діянь? Та будьте просто чесними, порядними з людьми і відповідальними на роботі!

Ні, якщо мова йде про певні юридичні процеси, то виступи юристів, адвокатів доречні. Але коли директор проводить антикорупційний урок для вчителів, то я хочу засипати смаколиками того, хто пояснить мені :для чого це? що таке директор може оповісти вчителям про корупцію, що вони не прочитають самі?

І, знаєте, відчувається уже, що антикорупція в школі буде важливішою темою, ніж комфортний простір для вчителів.

Сіймо розумне, добре, вічне, і корупція пропаде(не дійшовши до порогу школи)!

Оригинал

Освіта.ua
26.02.2020

Популярные блоги
С. Колебошин: 3000 спартанцев (задача о молодых учителях) 3000 молодых учителей на 15000 школ, в среднем - 1 новый учитель на 5 школ
И. Совсун: как надолго еще хватит запала учителей? Между победителями мировых олимпиад и средним базовым уровнем украинских школ гигантская пропасть
Т. Сердечная: зарплаты у учителей должны быть разные Есть шанс, что когда-то государство сможет оплачивать работу людей, которые работают с его будущим
И. Ликарчук: шароварщина и отчеты вместо воспитания Воспитательной работы как системы формирования человека уже давно нет, а есть гам, шум, трескотня
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев