Н. Азарова: ставьте перед детьми посильные задачи

Выразите ребенку свою поддержку, а затем объясните, что есть вещи, которые ты просто должен осилить

Н. Азарова: ставьте перед детьми посильные задачи

Автор: Надежда Азарова, учитель.

Зараз писатиму страшні речі. Неймовірно прогресивні педагоги-аніматори за це можуть рішуче викреслити мене зі списку колег, але головне, аби зеленою ручкою (від червоної, як відомо, у мене може бути стрес).

Та спершу хочу запитати: які сучасні методи Ви використовуєте, аби заохотити дитину до миття посуду, прибирання? Чи не забуваєте про ігрові елементи і пісні з хороводами під час витирання пилу? Як інтегруєте те все у життя і де берете добавку брудного взуття, коли, розсмакувавши, дитина поривається мити його у вільний час замість футболу і відеоігр? І про квіточки. На якому сайті скачуєте квіточки, аби прикрасити швабру для дитини?

І от тільки не кажіть, що просто по-людськи говорите з дитиною, пояснюючи, що чистота - то нормально. Якщо не мити посуд, то доведеться їсти з брудного і мати певні наслідки. Ви ж, мабуть, кажете дитині, що прибиранням займаються всі нормальні люди, то корисно і без того ніяк? Ви ж хвалите її, іноді навіть докладаєте кишенькові за старанність, і ніхто не вмирає?

Чомусь тут ні в кого не виникає суперечок, бо Ви просто підбираєте роботу, яка під силу. А якщо дитина не хоче? Якщо хоче щоранку витягати сукенку із купи мотлоху посеред кімнати? Ви кличете родину в поміч? Наймаєте Ольгу Фреймут, щоб та зацікавила дитину прибиранням? Дайте вгадаю... Ні? Ви просто пояснюєте, що прибрати все одно доведеться навіть без салютів і феєрверків навколо, бо давати собі раду в житті - то НОРМАЛЬНО навіть, якщо ти майбутній Ілон Маск.

Так от. Куди б не пішла, щойно зачувши, що я вчителька англійської, люди починають бідкатись, що дитина не хоче вчитись. Люди бідкаються, а влада (і я) розводимо руками. Бо про що ж тут говорити?

Я працюю з іноземними виданнями і останнім часом втратила зв'язок з реальністю. Нещодавно знайшла в себе придбані плани-конспекти до підручника (6 клас), за яким вчаться у звичайній школі. Почала гортати і «щоб не плакать, я сміялась»... Жоден текст не змогла в себе впихнути без внутрішнього супротиву. Там було про історію штату Техас, про клімат Великої Британії, племена з далеких островів... Дати, географічні назви, відірвана від життя інформація і все те, що обожнюють шестикласники... Але хтось у міністерстві вирішив, що саме цією шваброю діти мусять вимити весь посуд. А вчителям треба якось зацікавити дітей цим процесом. І вони шоковані, але треба - то треба.

Тут саме час почати писати коментарі тим чарівницям, «які змогли, і дітям страшенно подобалось, а такі, як я просто ліниві». Не поспішайте, я вірю вам. Ваші учні регулярно приходять до мене на вечірні групи.

Я пишу зараз мамам, які вдома хапаються за голови при думці про домашнє завдання. Ваша дитина «не найгірша в світі». Вона просто адекватно оцінює навчальний матеріал. Це в нас колись не було інтернету, і ми могли читати 400 сторінок «Мобі Діка», а в неї щохвилини в ютубі виходять нові цікаві відео. І обирати треба між кліматом Британії і тим багатством?

Завершую. Навіть, якщо Вам не дуже віриться, то вчителі (в більшості своїй) роблять все можливе. Але поки в міністерстві не надрукують цікаві підручники, фарбувати цю стіну нам всім доведеться виделками.

Але можна зробити ось що. Посадіть свою улюблену дитину поряд і поговоріть щиро. Висловіть співчуття і підтримку, а потім поясніть, що є речі, які ти просто мусиш осилити. І то не завжди мусить бути весело. Так само, як і в кожній «дорослій професії» бувають моменти, коли важко, але інакше - ніяк. Повторюйте цю процедуру щодня і з любов'ю. І ставте посильні завдання.

А якщо Ваша дитина настільки сумлінна, що, зціпивши зуби, з усім тим справляється, то просто зараз підіть до неї і розцілуйте у всі вільні щоки. Вона заслужила. На тому все.

Оригинал

Освіта.ua
17.02.2020

Популярные блоги
Д. Ламза: никто не хочет идти в образование или школа без учителей От Кабинета Министров нет никаких действий по повышению значимости профессии учителя
С. Колебошин: 3000 спартанцев (задача о молодых учителях) 3000 молодых учителей на 15000 школ, в среднем - 1 новый учитель на 5 школ
И. Совсун: как надолго еще хватит запала учителей? Между победителями мировых олимпиад и средним базовым уровнем украинских школ гигантская пропасть
Т. Сердечная: зарплаты у учителей должны быть разные Есть шанс, что когда-то государство сможет оплачивать работу людей, которые работают с его будущим
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев