![]() |
Успех китайских детей в том, от чего отказались в Украине: на первом месте - мотивация ребенка |
В. Онацкий: о технологиях в математическом образовании
Автор: Владимир Онацкий, заместитель директора по учебно-воспитательной работе.
Сьогодні говорив з давньою подругою, колись разом навчались в аспірантурі. Вона останнім часом працює в КНР.
Думаю, скористаюсь нагодою, розкажу їй про те, що маємо зараз потребу в китайських підручниках з математики, адже китайські діти показують значно кращі результати, ніж наші.
У відповідь почув: «Ти будеш розчарований, китайські підручники майже нічим не відрізняються від наших. Принаймні, в початковій школі. Успіх китайських дітей в тому, від чого відмовились в Україні. На першому місці – мотивація дитини, яка йде з родини: «Хочеш досягнути чогось у житті – вчись».
Знання дітей перетворюються на уміння та навички завдяки постійному тренуванню. Діти постійно щось розв'язують. Щоб опанувати програму, роблять не два приклади, а двісті.
Спостерігала, як бабуся привела до лікаря маленького хлопчика, очевидно, з температурою. Вони сиділи під кабінетом лікаря. Дитині було зле, очі злипалися, однак бабуся штовхнула його ліктем у бік, дала зошит, ручку, і маля щось почало розв'язувати».
Отже, чудес не буває: академічні успіхи дитини залежать від мотивації та наполегливості самої дитини, а не від танців з бубном учителя перед учнями.
Освіта.ua
03.02.2020