А. Равчев: о должности министра образования

Должность министра - политическая, но, чтобы ее получить, не проходят публичный конкурс

А. Равчев: о должности министра образования

Автор: Александр Равчев, PR-менеджер в «Громадяни в дії».

Поки що найбільший скандал Міністерства освіти і науки України пов’язаний не з планами скорочення університетів чи змінами до законодавства, а з невдалою фразою, яку озвучила в інтерв’ю міністерка освіти Анна Новосад.

«36 тисяч гривень мені не вистачить на утримання дитини». Це невелике речення викликало цілу бурю невдоволення як серед спільноти освітян, так і просто батьків, більшість з яких утримують дітей і на значно менші кошти.

Оскільки це не перший скандал уряду щодо зарплат і премій міністрів, то отримала новий виток і дискусія про те, якою ж має бути заробітна плата очільника міністерства?

Та ж таки Новосад обурювалась, що на посаді директорки департаменту в Міносвіти вона отримувала на 10 тисяч гривень більше, ніж на посаді міністра. Це може здаватись парадоксальним, що підлеглий отримує більшу зарплату, ніж керівник, проте не варто забувати один момент.

Посада міністра – політична. На відміну від інших посад у державній службі, щоб її отримати, не проходять публічний конкурс. Немає інших претендентів. Немає кваліфікаційних вимог та комісії, яка ухвалює рішення. Немає публічної презентації свого бачення реформи.

На посаду директорки директорату Новосад виграла конкурс. На посаду міністерки – її просто призначили за політичними мотивами.

Тому в цій ситуації перед міністрами стоїть запитання – вони політики чи технократи, як вони самі себе називають.

Якщо очільники міністерств таки політики, то вимога високих зарплат виглядає недоречною. Бо завдання політиків – реалізація їхнього бачення змін, а не отримання прибутків.

Якщо ж міністри хочуть бути технократами та отримувати зарплати відповідні ринковим – на ці посади має проводитись конкурсний відбір. З комісіями, кваліфікаційними вимога та іншими претендентами, які пропонують різні варіанти бачення реформ.

Бо поки що виглядає, що урядовці хочуть мед ще й ложкою – отримувати посади без конкурсу на незрозумілих умовах, як політики, а вже на цих посадах отримувати хороші ринкові зарплати, бо, на їх думку, вони на них заслужили як технократи.

Освіта.ua
23.01.2020

Популярные блоги
В. Громовой: «миздобули» не перевелись в образовании Два основных скрытых мотива организации конкурсов - заработать денег и оправдать свое существование
О. Халепа: оставьте в покое дистанционное образование! Дистанционное обучение - предвестник глобальных изменений в образовании, причем необратимых изменений
Д. Семенов: убивает ли бесплатность образования его развитие? Каждая инвестированная в обучение гривна - это не только польза для себя, эти деньги двигают отрасль в целом
Р. Харчук: борьба за ЗНО по литературе необходима Пусть закрываются ненужные псевдоуниверситеты, а ЗНО - это единственное спасение образования
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Пенсіонерка
Ну, конкурс на посаду міністра - це, напевно, нездійсненно. Хоч би тест на коефіцієнт інтелекту вони проходили, і то користь би була.