В. Белый: об образовательном законодательстве, которое ...

Законодательство способствует произвольной трактовке базовых нормативно-правовых регуляторов

В. Белый: об образовательном законодательстве, которое ...

Автор: Владимир Белый, заместитель директора по УВР, физико-технический лицей г. Херсона.

Про наше освітнє законодавство, яке …

… сприяє довільному ТРАКТУВАННЮ базових нормативно правових регуляторів заради РОЗВИТКУ системи освіти.

За кордоном інституційно, тобто на рівні закону, у ВСІХ закладах загальної середньої освіти країни так чи інакше батькам учнів заблокована можливість «поговорити» з учителем своєї дитини під час перерви між уроками. Аналогічно захищено й особистий час вчителя поза роботою.

Вже не кажучи про блокування протягом навчального дня візитів до вчителів та учнів різного роду агентів з продажу товарів/предметів та поширення сервісу, представників громадських, політичних та релігійних організацій.

А тепер давайте уявимо, ЩО здійметься та як захистить наш закон про освіту колектив тієї школи, яка вирішить застосувати принцип автономії закладу для впровадження у практику своєї роботи подібний підхід: навчальний день – для здійснення освітньої діяльності згідно перспективного та поточних планів і програм, а для партнерської взаємодії – поза нею у визначеному порядку?

За кордоном інституційно діють порядки, за яких накладаються штрафи за прогули учнями занять. Там таке має помітні прояви в останній перед канікулами день навчання.

Штрафують батьків за поданням директора школи та директора тієї школи, на учня/батьків, якої поліція склала протокол у аеропорту чи на ж/д вокзалі, а подання від директора не поступало.

Уявіть, ЩО здійметься у нас та як захистить наш закон про освіту того директора школи, який підніме до подібного рівня розвитку міру відповідальності батьків своїх учнів?

Оригинал

Освіта.ua
20.01.2020

Популярные блоги
В. Громовой: «миздобули» не перевелись в образовании Два основных скрытых мотива организации конкурсов - заработать денег и оправдать свое существование
О. Халепа: оставьте в покое дистанционное образование! Дистанционное обучение - предвестник глобальных изменений в образовании, причем необратимых изменений
Д. Семенов: убивает ли бесплатность образования его развитие? Каждая инвестированная в обучение гривна - это не только польза для себя, эти деньги двигают отрасль в целом
Р. Харчук: борьба за ЗНО по литературе необходима Пусть закрываются ненужные псевдоуниверситеты, а ЗНО - это единственное спасение образования
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев