В. Белый: было - есть - будет (о слушаниях в комитете ВР)

«Состояние и перспективы развития естественно-математического образования в системе среднего образования в Украине»

В. Белый: было - есть - будет (о слушаниях в комитете ВР)

Автор: Владимир Белый, заместитель директора по УВР, физико-технический лицей г. Херсона.

БУДУТЬ СЛУХАННЯ

Відповідно до плану роботи Комітет Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій проводитиме слухання у Комітеті на тему: «Стан і перспективи розвитку природничо-математичної освіти в системі загальної середньої освіти в Україні».

Захід відбудеться 27 листопада 2019 року в приміщенні Верховної Ради України за адресою: вул. М.Грушевського, 18/2, кімн. 12. - з 14.00.

ПРИЙМУТЬ РІШЕННЯ/ДО УВАГИ

А ЧИ БУДЕ так, що:

  • слухання не виявляться всього лише емоційно-афектним «плачем Ярославни»?
  • безумовна потреба у покращенні стану матеріального забезпечення освітнього процесу та підняття зарплат учителів не закриє питання оперативного переходу до більш ефективного використання наявних коштів, ніж як те у нас робиться десятиліттями поспіль, коли на старшокласника замість можливості вибору пріоритетного профілю накидають 20 - 25 обов'язкових предметів у 10 - 11 класі, 80% з яких мають 1 - 2 години на тиждень для аудиторної роботи з учителем?
  • комітет проявить політичну волю до законодавчого підсилення суспільної потреби у математично-природничій освіті старшокласників через розширення переліку спеціальностей в університетах та коледжах, що вимагатимуть сертифікати ЗНО з математики, фізики/хімії/біології/географії аж до сегменту медичної та правової освіти, вже не кажучи про ІТ, хай як би не лементували «захисники» народу?
  • комітет наважиться на інституційне закріплення у законі «Про повну загальну середню освіту» ключову умову для реально успішного формування моделі стабільно якісної освітньої діяльності старшокласників, для якої потрібне безумовне відокремлені старшої ланки від 9-річки?
  • комітет продемонструє розуміння того, що одночасне законодавче впровадження вказаних тут двох останніх позицій апріорі знімає будь-які ризики до того, що система скотиться до масового переходу на гуманітарний профіль у старшій ланці та одночасно знімає й ризики послаблення гуманітарного сегменту, бо той апріорі не може бути якісним без гарної філософської підготовка, яка, у свою чергу, не буває без здатності до математичного мислення на пристойному рівні.

Надія на все це є, бо здається, що теперішня ВР розпрощалася з «пасіонарними» носіями політичної аргументації на кшталт використання корів під стінами парламенту, бігання з вилами чи поїдання «рідної» землі на трибуні засідань.

Хоча ще й не факт.

Освіта.ua
26.11.2019

Популярные блоги
О. Меркулова: почему министр не отстаивает диссертацию? Нет никакой логики в том, что человек готов легко отказаться от кандидатской степени
Г. Сищук: начинать реформы нужно не с учебников Начинать следует с пересмотра самой сущности: функции учителя, аспектов, ухудшающих эффективность его работы
Тамара Гориха Зерня: нужно признать положение дел Нужно признать, что онлайн обучение – это профанация, а три года онлайн – это три потерянных для школы года
И. Ликарчук: кому и для чего нужны измерения? Каждый учитель без дорогого общенационального измерения знает, какие пробелы в знаниях имеют ученики
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев