Роман Бондаренко: простые ответы на сложные вопросы

Задача родительских комитетов не сбор денег, а давление на власти, чтобы обеспечить финансирование школы

Роман Бондаренко: простые ответы на сложные вопросы

Автор: Роман Бондаренко, юрист ОО «БАТЬКИ SOS».

Прості відповіді на складні питання.

1. Батьки не зобов'язані здавати гроші у школі ні на що. Взагалі. Нікому. Ніколи. Не зобов'язані. Загальна середня освіта - обов'язкова і безоплатна. Будь які вимагання внесків до фонду школи/класу незаконні. Ст.189 Кримінального кодексу України - Вимагання.

2. Основне завдання батьківських комітетів не збір грошей, а тиск (співпраця) на директора/місцеву владу - забезпечити фінансування школи.

3. У батьківських комітетів немає жодних повноважень, їхні рішення не мають жодної юридичної сили, ніхто не зобов'язаний виконувати те, що навирішували батьківські комітети. Але спільними зусиллями батьки можуть змусити місцеву владу працювати для дітей.

4. Школи фінансує/утримує не президент, не міністр освіти, а місцева влада. Ремонти, будівництво нових навчальних закладів, групи продовженого дня - усі фінансові питання до місцевої влади.

5. Немає підручників - батьки не повинні купляти ніяких підручників. Звертайтеся до директора, відділу/управління освіти. Нехай шукають у бібліотеках інших шкіл, купляють нові, але не за рахунок батьків.

6. Нова українська школа (НУШ) - це не ремонти, не купівля мікроскопів чи хімічних реагентів для кабінетів фізики, не великі зарплати вчителям чи нові (інші) вчителі. Нова українська школа - це новий освітній стандарт для початкових класів. Наразі за цим новим освітнім стандартом навчаються лише перші та другі класи. А також приблизно сто третіх класів у різних регіонах за новою експериментальною програмою, за якою вже наступного навчального року будуть вчитися усі треті класи.

Тому, якщо у вашій школі жахливий туалет, то, будь ласка, претензії не до НУШ, а до місцевої влади, яка не спромоглася знайти кошти чи правильно розподілити їх.

7. Діти не зобов'язані прибирати у школі ні у якому класі. Не зобов'язані. З восьмого класу діти можуть (не зобов'язані) долучатися до прибирання, але за власною згодою та згодою батьків. Немає згоди - діти не прибирають. Прибирати мають прибиральниці.

8. Ніхто не має права принижувати дітей через зовнішній вигляд (одяг, зачіска тощо) - це жорстоке поводження. Жоден вчитель, завуч, директор не має права позбавити дитину права на освіту. Діти не повинні йти додому переодягатися, діти повинні вчитися!

9. Батьки мають право заходити до школи. Обов'язок батьків - дбати про фізичне і психічне здоров’я дитини, сприяти розвитку її здібностей, формувати навички здорового способу життя. Батьки не просто мають право, вони зобов'язані прийти до школи і переконатися, що дитина навчається у належних умовах.

10. - Вчителька сказала, директор сказав, дайте посилання на закон.

Батьки, не треба шукати ніякий закон. Нехай той, хто вам щось таке сказав, покаже ВАМ закон і доведе, що ви повинні чинити саме так, як він казав. Вам не треба шукати закони, просто запитайте:

- Де це написано?

Нехай ВАМ доводять, нехай ВАС переконують, а не просто скажуть. Наприклад, не була дитина один день у школі:

- Принесіть довідку від лікаря.

- Де це написано? Покажіть закон.

Дивимось закон (постанову Кабміну): відсутність дитини - довідка від лікаря АБО пояснювальна записка батьків.

Ніхто не зобов'язаний робити те, що не передбачено законом.

Оригинал

Освіта.ua
11.09.2019

Популярные блоги
Тамара Гориха Зерня: мы потеряем много абитуриентов Государство должно максимально упростить условия вступления и расширить госзаказ.
А. Истер: упрощенное ЗНО нуждается в коррекции Предложение «выпускники будут сдавать мультипредметный онлайн-тест» требует коррекции
И. Ликарчук: система ЗНО стала на путь стагнации Спасти систему ЗНО от краха или исчезновения смогут только новые команды и технологии
Наталья Пипа: существуют два риска из-за переноса ЗНО Нельзя отменять ЗНО, если нет предложения, а что делать вместо этого
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев