Роман Бондаренко: об авторитете учителя

Наличие педобразования и стажа не является признаком авторитета, работа в школе не вызывает уважение автоматически

Роман Бондаренко: об авторитете учителя

Автор: Роман Бондаренко, юрист ОО «БАТЬКИ SOS».

Щойно серед коментарів з'являється «Ви повинні поважати авторитет вчителя», «Вам слід навчити Вашу дитину ставитися до вчителя з повагою», «Ви ненавидите вчителів», відразу розумієш, пише «педагог». Їх видно. Вони безапеляційні, безкомпромісні, з незламною і єдиною правильною позицією – власною.

Для мене не існує такої константи, як авторитет вчителя. Свого часу вчителі були для мене прикладом для наслідування і чи не єдиним джерелом знань після книг. Та часи змінилися. І наявність педагогічної освіти та роки стажу не є ознакою авторитету. Робота в школі не викликає автоматом повагу.

Особливо після цих історій «Баран бараном!» (Київ) «Я не бив його, лише один раз вдарив!» (Чернігів) «Стань возле зеркала і посмотри чем отличаешься от остальньіх детей!» (Дніпро).

Як на мене, авторитет потрібно завойовувати. Щоразу, коли заходиш у клас. Вчитель повинен вражати, захоплювати учнів. Надихати власним прикладом.

Враження про педагога, як і про будь яку людину, складається під час першої зустрічі. Наприклад, заходить вчитель в клас і говорить «Доброго ранку, мої сонечки.» І кожну дитину називає на Ви, незалежно від оцінок і віку. Такий вчитель відразу пригортає до себе.

Або коли другого вересня на першому уроці з власного предмету і на першому уроці у навчальному році, чуєш: «Діти, чому зайшли в клас без мене?! Вийдіть негайно!» Тобто, ні «Вітаю з початком навчального року!», ні «Давайте познайомимось.» Ні! «Вийдіть з класу!» Авторитет, кажете? Повага? І з кожним наступним уроком авторитет вчителя «зростає». «Як ви мене задовбали. У мене від вас болить голова. Встали! Сіли! Де ви взялися на мою голову!» Таке враження, що вона чекає початку навчального року, щоб прийти в школу, постраждати і пожалітись. Принизити когось і всіх. Бо вона ж «педагог».

Інший молодий вчитель (без значного досвіду) на батьківських зборах говорить: «Не сваріть дітей за помилки. Не страшно помилитись, помилку можна виправити. Не змушуйте дітей боятись зробити помилку. Пам’ятайте, вони ще діти. Любіть їх.»

Як відповість «авторитетний» педагог на запитання, відповідь на яке він не знає? «Ти ба, який грамотний?! Тут Я ставлю питання! Сам дізнайся і розкажи!» Хіба ж можна зізнатись: «Не знаю». Зразу ж втратиш авторитет і повагу.

Інший теж молодий черговий вчитель, з якою я навіть не був знайомий, коли побачила мене з дитиною після першого уроку, вже знала, що у неї розболілась голова, і сама запропонувала виписати «відпускний», щоб ми пішли з школи. Це називається людяність!

Знаєте, скільки вчителів підтримали нас таємно чи відкрито, коли виник конфлікт з директором? Жодного! Чому? Невже все було наскільки добре? Невже їх все влаштовувало? Це страх чи байдужість? Ми лише захищали дітей і вимагали припинити численні порушення. А прекрасний педагогічний колектив чекав, чим же все закінчиться. Зрештою директора звільнили і суди він програв. З полегшенням видихнули. Пішов у велику політику. Там такому кадру і місце.

Тут ще сорока на хвості принесла, що в столиці відбувається якась атестація вчителів. І щоб пройти атестацію, в РУО «треба занести», інакше атестацію не пройти. Та й свята незабаром. То що, поважні і авторитетні, невже понесете?

І наостанок. Я люблю і поважаю вчителів, але лише тих, які люблять і поважають дітей.

Оригинал

Освіта.ua
06.08.2019

Популярные блоги
Д. Ламза: никто не хочет идти в образование или школа без учителей От Кабинета Министров нет никаких действий по повышению значимости профессии учителя
С. Колебошин: 3000 спартанцев (задача о молодых учителях) 3000 молодых учителей на 15000 школ, в среднем - 1 новый учитель на 5 школ
И. Совсун: как надолго еще хватит запала учителей? Между победителями мировых олимпиад и средним базовым уровнем украинских школ гигантская пропасть
Т. Сердечная: зарплаты у учителей должны быть разные Есть шанс, что когда-то государство сможет оплачивать работу людей, которые работают с его будущим
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев