В. Фурманюк: об учебной (трудовой) практике в школах

Снова становится актуальным вопрос учебной практики, которую иногда в заведениях внедряют как трудовую

В. Фурманюк: об учебной (трудовой) практике в школах

Автор: Виталий Фурманюк, глава общественной организации​ «Основи свідомості», г. Кривой Рог

Відлунали останні дзвоники, і знову стає актуальним питання навчальної практики, яку іноді в закладах впроваджують як трудову. Чому це не трудова практика, і що з цим робити?

1. Чому діти не повинні прибирати на навчальній практиці:

  • Навчальна практика передбачена для отримання дітьми практичних навичок, з навчальних програм, які неможливо отримати під час уроків. І звичайно в навчальних програмах не йдеться про отримання навичок професії двірника.
  • На територію, яку прибирають діти, штатними розписами передбачені двірники. Тобто, за те, що діти прибирають територію школи, хтось отримує зарплатню.
  • Враховуючи, що в наказах по закладах прописана саме навчальна практика, то відповідальність за дітей, які прибирають, ніхто (з юридичної точки зору) не несе. Відповідальних з охорони праці нема.
  • Коли дорослі починають розповідати про користь залучення дітей до суспільно-корисної праці (радянський термін), хай поцікавляться, чим діти займаються на уроках з трудового навчання. Саме ці уроки практично не забезпечуються ні обладнанням, ні матеріалами, але ж саме на них діти мають отримувати дорогоцінні навички та любов до праці.

Тож прибирання території, на мій погляд, це все ж таки використання безкоштовної дитячої праці. І це відбувається лише тому, що діти і батьки не знають та не вміють відстоювати свої права. І прошу не плутати «Трудову практику» з добровільною допомогою в акціях з прибирання довкілля. Коли діти роблять це добровільно і з розумінням, це класно.

Що робити коли Вашу дитину змушують відпрацьовувати практику:

  • Попросити керівника закладу ознайомити Вас з наказом про організацію Навчальної практики на 2018/2019 навчальний рік.
  • Попросити адміністрацію школи не порушувати законодавство.

Якщо Вас не дослухались, то консультуйтесь у громадських організаціях та батьків, які вже займались цими питаннями.

Ще у далекому 2016 році члени організації піднімали питання незаконності залучення дітей до прибирання території школи (трудової практики) Криворізькій загальноосвітній школі №90 https://www.youtube.com/watch?v=18bUh5E9Nbo&t=11s. Дивує позиція директора, яка нібито нічого не знає. ( На жаль, до відповідальності нікого не притягли, але з слів батьків, ТРУДОВОЇ практики в них вже 2 роки нема).

Діти задоволені!

P.S. Більше про накази та нормативні документи, які регулюють навчальну практику за посиланням.

Оригинал

Освіта.ua
05.06.2019

Популярные блоги
В. Громовой: рубеж необратимости уже пройден Отрицательный отбор в образовании продолжается, ведь уходят лучшие, а «скамейка запасных» почти пуста
Е. Стадный: идея увеличения веса аттестата ошибочна Чем больше будут учитывать аттестат, тем меньше будет шансов у детей с хорошими знаниями из строгих школ
Д. Бабурин: образование за ширмой рейтинговой шкалы За ширмой рейтинговой шкалы 100-200, которую нам каждый год представляет УЦОКО, скрывается реальное состояние образования в Украине
В. Громовой: как спасти образование от развала Как вызвать бешеную ненависть, но спасти школьное образование от окончательного развала
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!