А. Журавлева: учитель «на замене» - как это в Канаде?

Эффективность таких замен разве что в том, чтобы дети не гоняли по школе и ничего себе не сделали

А. Журавлева: учитель «на замене» - как это в Канаде?

Автор: Александра Журавлева, мама-блогер.

Вчитель «на заміні». Як це відбувається в Канаді?

Уточню, що пишу про Альберту, Калгарі, бо інші провінції можуть мати інші правила.

В управління освіти перед навчальним роком вчителі подають свої заявки на роботу, вказуючи ким вони хотіли б працювати: вчителем, вчителем-асистентом чи вчителем «на заміні».

Ну вчитель - це зрозуміло, веде урок; вчитель-асистент допомагає різним дітям, як інклюзивним (а інклюзія є в кожній школі!) так і іншомовним, як наш Богдан.

А вчитель «на заміні» не прив'язаний до класу, конкретної школи, а іноді і до предмета.

Оформляючись, такий вчитель може вказати частину міста, у якій він хоче працювати, чи перелік шкіл.

Тепер уявляємо ситуацію: захворіли вчителі в школі А і Б.

Телефонують «вчителю на заміні», і він може проводити англійську і читання в школі А, малювання чи фізкультуру в школі Б.

В ідеалі відсутній вчитель повинен залишити планування і завдання. І «заміняючий» приїзджає раненько в школу, розписується в журналі замін, йому кажуть, де знаходиться клас і який там зараз урок: «Йди й працюй!»

Бути «заміняючим» ти можеш весь навчальний рік, а потім, якщо виявиш бажання, то тобі підшукають постійне місце вчителя чи вчителя-асистента.

Проте багато вчителів «на заміні» не виявляють бажання щось змінювати, їм це підходить, бо ти незалежний від дирекцій і планів, не несеш такої відповідальності за дітей впродовж дня, як звичайний вчитель, не вивчаєш дітей, не спілкуєшся з їхніми батьками. Хочеш - їдеш на заміну, хоч всі 6 уроків поспіль, а хочеш - відмовляєшся і сидиш вдома, займаючись своїми справами.

Як на мене - то трохи бардак, і ефективність таких замін хіба в тому, щоб діти не гонили по школі і нічого собі не зробили.

Чи такі загружені вчителі в одній школі, що не можуть підміняти один одного? Чи можливо, так фінансово зручніше порахувати зарплату? Вчитель множить свою ставку на свої години, а «заміняючий» множить свої.

До речі, середня зарплата «заміняючого» в Калгарі 26$ за годину. Непогано? (2 дні замін в Канаді = місячна зарплата українського вчителя).

«Тату, у нас сьогодні якийсь дядько заміняв нашу вчительку з природознавства. Він спитав, що ми робимо, а ми відповіли, що танцюємо. Ну то він сказав, щоб ми танцювали», - розповідь дочки наших знайомих.

Оригинал

Освіта.ua
06.03.2019

Популярные блоги
И. Редько: о ненормированной умственной работе учеников Когнитивный диссонанс на фоне любви к своей стране и желания жить, учиться и развиваться здесь
Виктор Мисан: о чем думают украинские учителя В школах – полный разгул «демократии» и «академической свободы», что сверху, что снизу 
Т. Ефимова: когда исчезнет из школ совдепия с подарками? Когда исчезнет из школ совдепия вместе с подарками, подхалимством и никому не нужными активностями?
Н. Борисенко: волшебная палочка и валериана для учителя Учителя просто выгорают, и у них не хватает жизненных сил дать детям все то, что они могли бы
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Мария
В Сумах замены не оплачиваются два года:говорят, что денег нет. Все молчат. Уже и индивидуальные занятия на дому не оплачивают: денег нет.
Натали
у нас вообще нет замен, разве это верно, переставляют уроки, отпускают с последних, не идут на первые
55555
Ну, а мы от Канады отличаемся тем, что отнюдь не за 26 долларов в час, а за бесплатно, сидим во время "окон" и учимся, работаем, увы, не танцуем, с чужим классом. Или сажаем 2 класса сразу, 2 группы сразу, и пытаемся за отгулы в летние каникулы впихнуть знания в головы. предварително перекричав и успокоив детей. А деньги брать за это грех, аморально, потому что мы же учителя, а не чиновники или менты. А если не будешь слушаться администрацию и бесплатно заменять, то можно и работы лишиться.
Оксана
Для 5: Подписываюсь под каждым словом!
Комментировать