![]() |
Вы до сих пор верите, что студенты/аспиранты/докторанты не имеют права работать на полную ставку? |
Н. Андреев: аспиранты могут работать на полную ставку
Автор: Никита Андреев, глава общественного совета при МОН.
Ви досі вірите, що студенти/аспіранти/докторанти не мають права працювати на повну ставку?
Я так не думаю, Шевченківський районний суд м. Києва та Київський апеляційний адміністративний суд також.
Хто не знає, на початку 2017 року мене було призначено заступником керівника секретаріату Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. За декілька днів, за дуже дивним збігом обставин, у постанові КМУ №1050 «Деякі питання стипендіального забезпечення» (ініційованою МОН), вже після її ухвалення, з'являється норма, що «аспіранти можуть працювати не більш як на 0,5 ставки». Ще раз: в постанові про СТИПЕНДІАЛЬНЕ забезпечення вирішуються питання про працевлаштування(!). Нащо нам там той Кодекс законів про працю?)
Я міг би подумати, що це дійсно співпадіння, якщо б буквально через місяць до університету, у якому я навчаюсь, та до установи, де я працюю, не почали приходити різні перевірки. За їх результатами мене потім перевели на півставки. У 2017 році, як ви пам'ятаєте, навколо Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти відбувалися дуже неприємні політичні ігри. У принципі, вони не закінчилися й сьогодні.
Але ближче до суті. Київський апеляційний адміністративний суд у справі 826/6537/17 за моїм позовом до Кабінету Міністрів України визнав, що зазначена постанова №1050 взагалі не може регулювати питання зайнятості. А сьогодні Шевченківський районний суд м. Києва поновив мене на посаді на повну ставку.
Друзі, колеги, знайомі! Не вірте підзаконним актам, які розроблялися некомпетентними особами та міністерствами. Вірте Закону! Ми можемо критикувати нашу Батьківщину, але поки що Закон тут (як правило) вище політичних замовлень, бажань та амбіцій.
Ще раз моя позиція - СТУДЕНТИ, АСПІРАНТИ, БУДЬ-ЯКІ ЗДОБУВАЧІ ВИЩОЇ ОСВІТИ МАЮТЬ ПРАВО ПРАЦЮВАТИ НА ПОВНУ СТАВКУ.
Upd. Отримую останні місяці пропозиції захищати інтереси різних осіб в судах. Можу сказати, що можу виграти будь-яку справу, якщо вірю в неї і знаю, що перемога в ній може відновити справедливість. Справедливість - це та мета, яка виправдовує будь-які засоби в межах правового поля.
Освіта.ua
14.11.2018