Р. Бондаренко: о допуске родителей в школу

Родители имеют право знать, в каких условиях учатся их дети, как питаются, в какие, извините, ходят туалеты

Р. Бондаренко: о допуске родителей в школу

Автор: Роман Бондаренко, юрист ОО «БАТЬКИ SOS».

Заборонити матері чи батьку бути поряд з дитиною може тільки суд чи орган опіки та піклування.

1) Сімейний кодекс (ст.153) - Мати, батько та дитина мають право на БЕЗПЕРЕШКОДНЕ спілкування між собою, крім випадків, коли таке право обмежене ЗАКОНОМ.

2) Закон України «Про охорону дитинства» (ст.14) - Діти та батьки не повинні розлучатися всупереч їх волі, за винятком випадків, коли таке розлучення необхідне в інтересах дитини і цього вимагає РІШЕННЯ СУДУ, що набрало законної сили.

3) Конвенція ООН «Про права дитини» - Держави-учасниці забезпечують те, щоб дитина НЕ РОЗЛУЧАЛАСЯ з батьками всупереч їх бажанню, за винятком випадків...

Виняток - це коли дітей потрібно захищати від батьків (відібрання дитини, позбавлення батьківських прав).

Жоден вчитель, завуч, директор не може заборонити матері чи батьку бути поряд з їхньою дитиною.

Коли батьків не пускають до школи, до їхніх дітей - це НЕНОРМАЛЬНО. Відверто кажучи - це дикість якась.

Чому батьки рвуться до школи? Та тому що батьки мають право знати в яких умовах навчаються їхні діти; як харчуються; в які, вибачте, ходять туалети.

Бо є недовіра, сумніви. А заборона заходити викликає ще більші підозри. Що ж там приховують? Їжу, яку неможливо їсти; крики вчителів чи знову ж жахливі туалети.

Освітяни, та зробіть день відкритих дверей (хоча б раз на рік). Покажіть батькам, що вони хочуть побачити. Будьте певні, всі не прийдуть. І не нанесуть вони болота і вірусів більше, ніж працівники школи чи діти.

Батьки можуть бути присутніми на уроці, щоб знати, хто і як навчає дітей. Може, й вчителю буде з того користь. Додасть дисципліни в класі. Допоможе дітям адаптуватись. Не у всіх батьків є час і бажання ще раз опинитись за партою. Одиниці прийдуть. Прийдуть, переконаються, що все гаразд та й по всьому. Якщо, звичайно, все гаразд.

Продемонструйте батькам нарешті відкритість. Зробіть той крок назустріч. Жодними заборонами ви не доб'єтесь довіри до школи і співпраці.

Та коли кожен з батьків вважає за потрібне зайти до школи, щоб забрати дитину - це теж дикість. У старшій і середній школі діти якось самі одягнуться і знайдуть вихід зі школи. От молодшим можна і допомогти. Їх вчитель може вивести до батьків, або хтось із батьків може зайти і забрати тих, за ким прийшли.

Зрештою, є телефони, і мобільні, і стаціонарні. Батьки, якщо вже так конче потрібно зустрітись з вчителем, завучем чи директором - подзвоніть, призначте зустріч. Якщо хочете прийти на урок - попередьте, домовтесь, щоб не було непорозумінь і сюрпризів. Ви ж хочете допомогти дитині, щось вирішити, владнати, порадитись. Зробіть той крок назустріч.

P.S. На жаль, знайдеться сердешна бабуся, яка прийде до класу по онука, схопить однокласника і не відпускатиме зі словами: «Бий його, я потримаю».

Оригинал

Освіта.ua
28.09.2018

Популярные блоги
И. Ликарчук: педагогам школ не должны урезать зарплату Почему сокращение бюджетных расходов в образовании нужно проводить за счет тех, кто проводит уроки?
Тамара Гориха Зерня: мы потеряем много абитуриентов Государство должно максимально упростить условия вступления и расширить госзаказ.
А. Истер: упрощенное ЗНО нуждается в коррекции Предложение «выпускники будут сдавать мультипредметный онлайн-тест» требует коррекции
И. Ликарчук: система ЗНО стала на путь стагнации Спасти систему ЗНО от краха или исчезновения смогут только новые команды и технологии
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Бабуся
А показати вчителям , де діти живуть вдома, що їдять, на чому сплять, та які в них туалети (в кукурудзі чи за розваленим сараєм?) батьки повинні чи ні? Чи претензії тільки до школи, а до батьків -ні. Бо приходять до школи з претензіями "пани мої дрібнесенькі, а воші - як біб" , а нормальні батьки не приходять і претензій не мають. Вони розуміють і проблеми, і різні непередбачувані випадки. Досить негатив виливати на школи. Подумайте про тих старих, які залишились з пенсією 1200 гривень за роботу в колгоспах, а тонна вугілля - сім тисяч, і дров не докупитись. Оце проблема, а не школа. В гірших умовах діти раніше навчалися і в космос літали, і відомими людьми ставали.
Тетяна
Для Бабуся: Я вас повністю підтримую і, більше того, мушу додати, що хамство від батьків стає нормою в спілкуванні зі школою і при цьому 0 батьківської відповідальності. Сьогодні був такий приклад і він, на жаль, не поодинокий. Мама після дзвінка, без будь якого вітання,без всякого звернення , не звертаючи увагу на чергових вчителів , адміністрацію школи , які чергують на вході кожного дня, іде через всю школу, в брудному взутті до класу, щоб передати якийсь клей, який був забутий вдома її дитиною, і на пропозицію адміністратора зачекати до перерви , щоб не перевати урок, грубо повідомляє, що їй все рівно, що ви там говорите, бо їй треба, а те що взуття брудне, рекомендує дивитися за собою і за іншими. І прикро те, що на звернення "мамочко,сонечко" грубо відповідає "я вам не сонечко ".То ж , якщо такі батьки і їх унікальні діти та з такою уже традиційною безвідповідальною філософією, то ми, українці, попадемо прямо у Європу в її "анальний орган".
Комментировать