Н. Андреев: будет интересно и юристам, и педагогам

Я хочу, чтобы это дело запомнили как такое, которое выиграно человеком без юридического образования у КМУ

Н. Андреев: будет интересно и юристам, и педагогам

Автор: Никита Андреев, председатель общественного совета при МОН.

Окружний адміністративний суд міста Києва скасував постанову Кабінету Міністрів України в частині, яка обмежувала можливість осіб, які закінчили за спеціальністю «Право» лише магістратуру (без диплома бакалавра за цією спеціальністю) працювати суддями, адвокатами, нотаріусами, прокурорами etc.

Таке рішення було прийнято за результатами розгляду мого позову до Кабінету Міністрів України про визнання протиправним та скасування постанови №53 від 01.02.2017. Прошу розглядати цей спір як спір з Міністерство освіти і науки України, оскільки саме МОН було розробником зазначеної постанови.

Що собою представляла скасована норма постанови? Нахабний і неприхований лобізм юридичних ЗВО щодо обмеження доступу до ринку праці правничих професій та створення умов, за якою всі бажаючі стати юристами мали б вчитися в юридичних вишах протягом 6 років. У вишах, з якими в рівні корупції можуть сперечатися хіба що медичні. Також скасована норма є уособленням повного ігнорування Конституції і законодавства керівниками МОН. Для мене це не було новиною, бо я знав, як розроблялася постанова про стипендіальне забезпечення і постанови, які регулюють питання акредитації і ліцензування закладів вищої освіти.

Я не розумів, чому я не можу бути суддею, прокурором, нотаріусом тільки тому, що я не вчився на бакалавраті за спеціальністю «Право». Я склав єдине фахове вступне випробування при вступі на магістратуру за блоками «Право» та «Тест загальних навчальних правничих компетентностей» краще, ніж більшість осіб, які 4 роки навчались в юридичних ЗВО. Я можу так само ствердно сказати, що я буду кращим юристом, ніж абсолютна більшість з них.

Попереду ще апеляція. Але я хочу, щоб всі запам'ятали цю справу як таку, яка була виграна молодою людиною без юридичної освіти у Кабінету Міністрів України, який представляли уповноважені особи з юридичного відділу, щодо постанови, яка стосувалася майбутніх юристів, та яка була пролобійована представниками юридичних вишів.

Рішення у справі додається. У тексті рішення трішки піару для моїх рідних Харківського інституту фінансів та Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля.

Оригинал

Освіта.ua
11.09.2018

Популярные блоги
О. Калинич: выводы о дистанционном обучении Из понятия «дистанционное обучение» надо убрать слово «обучение», заменив на «имитация»
И. Ликарчук: образовательный процесс теряет смысл Результаты экзаменов не должны быть основанием для оценки работы учителя, это оценка работы учеников
Н. Глюз: снова старые схемы и двойные стандарты На ЗНО живет страшный вирус, его не берут ни маска, ни антисептик, а выпускной будут гулять без масок
А. Мирошниченко: советы учителям от киноактера Даже примитивная камера увеличивает все эмоции и раскрывает большие и маленькие секреты
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Потопальська Тетяна
Шановний пане, Ви ще раз довели низький рівень правової фахової освіти в сучасній Україні на прикладі представників Відповідача (які отримали повну юридичну освіту). Мене, доречі, також здивували результати цьогорічної вступної компанії за спеціальностями "Право", а саме те, що 33% випусників "першого" бакалаврського рівня не змогли здати передбачені ЗНО. Це ще раз додатково говорить про рівень підготовки в українських ВНЗ. Доречі, я так же як і Ви сдала відповідні ЗНО у цьому році після закінчення попереднього ВНЗ 18 років тому.