Д. Заяц: о реакции МОН на качество аудирования на ЗНО

Произошло одно из самых вопиющих нарушений обеспечения равенства участников за всю историю ЗНО

Д. Заяц: о реакции МОН на качество аудирования на ЗНО

Автор: Дмитрий Заяц, автор онлайн-пособия для подготовки к ЗНО по украинскому языку и литературе.

Протягом останніх днів я стежив за новинами, пов'язаними з реакцією Міністерства освіти на скарги щодо якості аудіювання на тесті ЗНО з англійської мови. Це реакція мене настільки обурила, що я не можу не висловити деякі думки з цього приводу.

На мою думку, сталося одне з найбільш кричущих порушень щодо забезпечення рівності учасників ЗНО за всю історію його проведення.

На проведення аудіювання було виділено багато мільйонів гривень бюджетних коштів. Його багато разів рекламували як важливе нововведення та неабияке досягнення УЦОЯО. На пробному тестуванні було проведено аудіювання достатньої якості. Проте в день проведення ЗНО через чиюсь злочинну недбалість (у нормальній країні імена посадовців, відповідальних за це, мало би встановити слідство) надії на адекватне тестування було знищено. У різних пунктах тестування через геть різну якість обладнання рівень розбірливості звуку був зовсім різним, в окремих місцях ті учасники, які сиділи на задніх партах, не могли розчути майже нічого.

Про це багато можна прочитати в коментарях у соціальних мережах. Деякі підлітки, спантеличені низькою якістю звуку, непритомніли, у багатьох починалася носова кровотеча тощо. Це негативно вплинуло й на подальше виконання тесту окремими учасниками, які почали хвилюватися, втратили концентрацію уваги.

Таким чином, можна стверджувати, що через халатність організаторів тестування багато школярів отримало психологічну травму. Було перекреслено багатомісячні зусилля щодо підготовки до ЗНО, для багатьох провалений іспит із англійської зробить неможливим омріяний вступ на бюджет цього року.

УЦОЯО опублікував свої роз'яснення щодо цієї ситуації, де стверджується, зокрема, що учасники мали подавати апеляцію на порушення умов тестування одразу ж, у пункті тестування, про що було зазначено у відповідних правилах. На мою думку, такий формалізм аж ніяк не скасовує вини організаторів цього тестування, які вкрай неякісно виконали свою роботу.

І слід зрозуміти й визнати, що школярі писали тест у стресових умовах і цілком могли забути про правила подання апеляції під дією отриманої психологічної травми.

Аж ось, замість того, щоб попросити вибачення за скоєне (а мені здається, що тут ідеться про явний посадовий злочин, про розкрадання бюджетних коштів) її підлеглими в УЦОЯО, міністр Лілія Гриневич почала вдаватися до відмовок, покликаючись на те, що тестова система є рейтинговою, що учні мають бути готові до виконання подібних завдань тощо.

При цьому в передачі «Сніданок з "1+1"» телегладачів ще й увели в оману, давши їм прослухати уривок із аудіювання, яке було не на реальному, а на пробному ЗНО з англійської.

Які висновки можна зробити з цієї історії? Чиновники з МОН халатно ставляться до виконання своїх обов'язків, неадекватно реагують на критику, не визнають помилок, виявляють цілковиту байдужість до здоров'я школярів і - свідомо чи несвідомо - сприяють тому, щоб талановита молодь, яку не влаштовує таке нелюдське та зверхнє ставлення з боку чиновників, втратила надію на справедливий вступ у рідній країні...

Оригинал

Освіта.ua
06.06.2018

Популярные блоги
Г. Громко: убранный школьный подвал – это еще не укрытие Нельзя перекладывать ответственность за обустройство укрытий на руководителей школ
Е. Козолуп: образование скоро умрет с таким руководством Высокопоставленные должностные лица достаточно хайпонули на комментариях о начале обучения в очном формате
И. Ликарчук: будем трезвонить звонком под вой сирен? Утраченные или не полученные знания можно восстановить или получить позже, а потерянную жизнь – никогда
В. Онацкий: возобновлять ли очное обучение в сентябре? Возобновление очного обучения – это реальная угроза безопасности участников образовательного процесса
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Олег
Чого винних не покарано, чому все закрито й замилено? Дітей просто кидонули.За це ніхто не відповість?. В школах аудіювання зовсім на низькому рівні проводиться, а то зовсім не вчили, вчителі не всі його пройдуть. Перед тим як з дітей так знущатися, потрібно пробне ЗНО починати з самих вчителів, а потім проводити експеременти на дітях. Для краіни- це срам.
Оксана
Интерференция волн- взаимное усиление или ослабление двух (или большего числа) волн при их наложении друг на друга при одновременном распространении в пространстве. Результирующая интен­сивность в одних точках пространства получается больше, а в других меньше суммарной интен­сивности волн. Физика однако. Им должно быть стыдно, что они не знают материал 11 класса школы.
Ганна
Дякую за об’єктивну оцінку ситуації. Обурює дуже, що відповідальні особи не просто уникають будь-якої відповідальності,а ще і роблять вигляд, наскільки все гарно було проведено. А решта просто видумують причини, чому погано підготувалися. До речі, вимоги на цьогорічному зно з англійської аж ніяк не відповідають рівню шкільної підготовки. В школі того не дають! Але, чомусь, вимагають. Наприклад, щоб розуміли діалекти англійської мови тощо.
ЗНОшник
Підпишіть петицію про зниження порогового балу ЗНО 2018 з англійської мови до 12 балів! https://petition.kmu.gov.ua/m/Petition/View/1701
ВИМАГАЄМО ПЕРЕГЛЯД ЗНО
ПІДПИСУЄМО ПЕТИЦІЮ https://secure.avaaz.org/ru/petition/Ukrayinskiy_centr_ocinyuvannya_yakosti_osviti_UCOYaO_Skasuvati_zavdannya_116_ZNO_z_angliyskoyi_movi_2018_roku/?copy&utm_source=sharetools&utm_medium=copy&utm_campaign=petition-526165-Ukrayinskiy_centr_ocinyuvannya_yakosti_osviti_UCOYaO_Skasuvati_zavdannya_116_ZNO_z_angliyskoyi_movi_2018_roku&utm_term=noHash%2Bru
ЗНОшниця
Читаючи цю статтю, я повністю впізнала себе, адже я також дуже сильно занервувала після частини «аудіювання» і повністю розгубилася :(
Оксана
Дякую за таку влучну і гостру характеристику цьогорічного свавілля міністерства освіти під назвою ЗНО з англійської мови. Все, що і у мене на думці та навіть більше! Аплодую! Лише, нажаль, основне питання що робити цим постраждалим дітям і чому винні уникають відповідальності так і залишається без відповіді! Як нам діяти в цій ситуації?