А. Сененко: о заседании Аттестационной коллегии МОН

Украинская система присуждения ученых степеней и ученых званий стремительно проскребывает дно

А. Сененко: о заседании Аттестационной коллегии МОН

Автор: Антон Сененко, старший научный сотрудник Института физики НАН Украины, кандидат физико-математических наук.

Кажуть, що Санта-Барбара - найдовший у світі серіал. Близько 10 років трансляції та понад 2000 серій.

В Україні подібну мильну оперу з елементами трилеру знімають прямо зараз. Називається - засідання Атестаційної колегії при МОН.

Обожнюю за ними стежити і, вірогідно, напрошуся на наступну в гості, щоб побачити те все наживо.

Атестаційна колегія - це такі збори шанованих панів та пані, що має бути останнім форпостом по недопущенню до затвердження липових дисертацій та присвоєння вчених звань на основі сфальшованих чи плагіатних робіт.

Події в основному розгортаються навколо Луганського державного медичного університету, де спецрада пропускає дивні дисертації, які практично не мають жодного стосунку до науки. Згодом в гру вступає Сумський педагогічний університет, в якому раптово завелися фахівці з патофізіології.

Раз за разом на цих зборах вже кілька місяців підряд відбуваються баталії між науковцями, що викривають плагіат/фальсифікації та вимагають відмовити у затвердженні, та чиновниками від науки, які вперто відстоюють інтереси здобувачів.

Там бувають такі цитати: «Робити винним пошукача не можна. Це девальвація нашої ради. І буква закону, якийсь там документ, він не вартий того, щоб ми це робили».

Там гінекологи пишуть про розриви стравоходів.

Там підробляють аудіозаписи захистів.

Там фальсифікують та вигадують статті, що потрібні для захисту дисертацій.

Там чиновники ігнорують висновки експертів, які виявили підробки при проведенні дослідів на щурах.

Там СБУ, можливо, перешкоджає діяльності викривачів.

Чесно, я дуже стомився від цієї мерзенної історії і тихо починаю звіріти.

Тому просто повідомляю, що отут член Наукового комітету Національної ради з питань розвитку науки і технологій Світлана Арбузова в деталях розписала всю ганьбу, що там коїться.

Це просто обурює.

Читайте, дивуйтеся, запам'ятовуйте прізвища посіпак.

Так, там всьо погано.

Врешті, Науковий комітет навіть написав офіційне звернення на Міністра освіти і науки України з проханням не підписувати наказ про затвердження рішень Атестаційної колегії, оригінал тут.

Подивимось на реакцію, але яка б вона не була, дивує от що: складу Атестаційної колегії абсолютно чхати на наукову істину, і витрати коштів платників податків на липових власників наукових ступенів та звань сприймаються, як норма.

Тільки сліпий не бачить, що українська система присудження наукових ступенів та вчених звань стрімко прошкрябує дно.

І в багатьох сферах внутрішні експерти/спеціалісти/члени рад, ймовірно, є корумпованими.

І здається мені, що без міжнародного контролю та верифікації отримуваних вітчизняними вченими результатів - вже не обійтися.

Пєчаль, загалом.

Але переможемо.

Оригинал

Освіта.ua
22.05.2018

Популярные блоги
Иван Осадчий: об оценивании учеников 5 классов НУШ По предлагаемому в Методических рекомендациях подходу невозможно выставить оценки за семестр
М. Гринева: воспитываем еще одно поколение, которое не читает Нашим ученикам нужно давать медаль за отвагу, потому что толерантно терпят все болезни нашей образовательной системы
И. Ликарчук: чиновники не представляют свою жизнь без олимпиад Жизнь меняется, формируется совершенно новая общественная ментальность, а у родителей этих олимпиад – «скрепы»
Л. Булыгина: о ежедневной минуте молчания в школах Все, что по указанию и не от сердца, – все обернется против детей и общества
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Кононевич
Питання. А хто їм допомагає, кришує все це неподобство, ігноруючи всі правові і моральні норми ??? Можливо це європейська традиція?