Ирина Суслова: и опять о многострадальном НАЗЯВО

2 года существует НАЗЯВО, но чиновники сознательно втаптывают учреждение в грязь, не давая работать

Ирина Суслова: и опять о многострадальном НАЗЯВО

Автор: Ирина Суслова, народный депутат Украины, член комитета по защите прав человека.

І знову про багатостраждальне НАЗЯВО. Нагадаю, що це установа, яка була покликана знищити корупцію та плагіат у сфері вищої освіти, але сама загрузла в конфліктах й підпала під вплив міністерської бюрократії.

Вже два роки НАЗЯВО ніби існує, але насправді деякі чиновники його свідомо втоптують в багно, а установі не дають працювати. Кілька разів його роботу блокували високопосадовці, які бажали просунути до Нацагенства вірних собі людей.

Апогеєм стало 23 березня 2017 року, коли під час нелегітимного засідання НАЗЯВО був переобраний голова установи, причому ним стала людина, у якої на той час вже навіть закінчились повноваження члена Агентства.

У відповідь на наші звернення до Міністерства освіти з проханням пояснити, чому НАЗЯВО досі повноцінно не працює, чиновники кивали на суди.

«Враховуючи оскарження результатів таємного голосування в судовому порядку, питання призначення Храпатого С. В. на посаду голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти до винесення судом рішення та набрання ним законної сили є передчасним», - пояснювала міністр Лілія Гриневич.

І ось 25 липня Окружний адміністративний суд м. Києва визнав, що засідання 23 березня проходило з порушеннями, оскільки скликати його міг лише керівник секретаріату, який цього не робив. Таким чином, рішення цих нелегітимних зборів скасовані. Сподіваюсь, тепер Міносвіти вже ніщо не завадить дати старт роботі НАЗЯВО? Чи будуть вигадані нові причини для відстрочки, поки міністерство «тихою сапою» перебиратиме на себе повноваження, що за законом повинні належати незалежному регулятору?

Можливо, питання риторичні, але сподіваюсь, керівництво МОН спроможеться-таки на них відповісти.

PS: Наголошую, що особистості тут ні до чого. Головне, щоб виконувався закон «Про вищу освіту» й нарешті запрацювала незалежна установа, яка зможе навести лад у цій сфері.

Оригинал

Освіта.ua
01.08.2017

Популярные блоги
С. Колебошин: 3000 спартанцев (задача о молодых учителях) 3000 молодых учителей на 15000 школ, в среднем - 1 новый учитель на 5 школ
И. Совсун: как надолго еще хватит запала учителей? Между победителями мировых олимпиад и средним базовым уровнем украинских школ гигантская пропасть
Т. Сердечная: зарплаты у учителей должны быть разные Есть шанс, что когда-то государство сможет оплачивать работу людей, которые работают с его будущим
И. Ликарчук: шароварщина и отчеты вместо воспитания Воспитательной работы как системы формирования человека уже давно нет, а есть гам, шум, трескотня
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев