![]() |
Если нам нужны хорошие врачи, надо увеличивать госзаказ, а не сокращать контрактников |
С. Маркитаненко: популизм вместо работы Минздрава
Автор: Сергей Маркитаненко, руководитель ІТ компании.
Коли товариш Супрун оголосила НЕГАЙНУ боротьбу за якість вступаючих до медичних вишів, то мені стало цікаво.
Нагадаю концепцію МОЗ – «як він вчився у школі, так він і буде лікувати. А це недопустимо». Тому середній баз ЗНО 150 і не менше. Ну і далі оповіді, як складно вступити на медицину в Німеччині.
Відкрив я результати іспитів по Вінницькому медуніверситету і «таки да» - 10% зарахованих мають середній бал нижче 150.
Але щоб зрозуміти, яку загрозу вони несуть пацієнтам, треба ще подивитися, скільки випускників отримує диплом. І тут бінго - 10% не здають державні іспити і полишають вуз без лікарського диплому.
Отже, проблема є, нижній порог для вступу - цілком припустиме її вирішення, але підстав, щоб це робити в екстреному і авральному порядку, з численними маніпуляціями - якось я не побачив.
Популізм чистої води, яким МОЗ заміняє планову і системну роботу.
З Німеччиною теж все цікаво. Якщо перерахувати на наші оцінки, то середній бал має бути не менше 180. Як не дивно, в наших мед. вузах теж є категорія студентів, які вступають з таким середнім балом. Це - бюджетники.
Так, конкурс на бюджетні місця такий, що дозволяє навіть у провінційні вузи залучати студентів з мінімальним середнім балом у 180, що відповідає німецьким 4,8.
Тому вельми логічно: якщо нам потрібні хороші і якісні лікарі, треба розширювати держзамовлення, а не скорочувати контрактників.
Якщо МОЗ дійсно хвилює якість студентів, а не просто полякати і хіпеш.
Освіта.ua
19.07.2017