Л. Гриневич: о подготовке иностранцев-медиков

О шагах, которые обсуждались на совещании по обучению иностранцев в медицинских вузах Украины

Л. Гриневич: о подготовке иностранцев-медиков

Автор: Лилия Гриневич, министр образования и науки.

Щоб покращити підготовку іноземних студентів у медичних вишах України, необхідно забезпечити їм доступ до навчання в інтернатурі, змінити вимоги до вступу абітурієнтів з інших країн, а також створити програму розвитку університетських клінік.

Це коротко про кроки, які обговорювались сьогодні на нараді щодо навчання іноземців у медичних ВНЗ України. Участь також взяли представники МОЗ, зокрема, Уляна Супрун, представники медичних вишів та МОН.

З більшості питань вдалося дійти згоди. Особливо активно усі підтримали ідею створення університетських клінік, де до навчання лікарів будуть залучені найкращі фахівці-практики. Це реальний крок на зустріч підвищення якості медичної освіти загалом.

Щодо виправлення ситуації з навчанням іноземців. В Україні медична освіта є найбільш рейтинговою на ринку освітніх послуг для іноземних студентів. З понад 64 тисяч іноземців, що навчаються в Україні, майже 40% здобуває освіту саме за медичними спеціальностями. Однак останнім часом з’являються тривожні сигнали, пов’язані з визнанням українських дипломів закордоном - деякі країни частково або повністю припинили визнання наших медичних дипломів.

Ми вже запланували перші кроки на виправлення ситуації - зміна порядку надання ліцензій на навчання іноземних студентів та обов’язкове ЗНО з мови навчання для іноземців.

Перше дозволить гарантувати якісні умови навчання та супровід іноземців у ВНЗ. Друге - гарантувати, що студенти реально можуть вчитися певною мовою, а не витрачають час у виші.

Оригинал

Освіта.ua
12.05.2017

Популярные блоги
А. Заможская: я боюсь уроков трудового обучения Есть страны, где дети на трудовое обучение записываются в очередь, потому что там учат тому, что им интересно
Александр Мирошниченко: раздумия с табелем в руках Роль школы стала совсем непонятной в этом мировоззренческом хаосе дистанционного обучения
И. Ликарчук: эпидемия «выпускных» в детском саду Их породили экзальтированные мамаши при поддержке безответственных работников детсадов
Ю. Полонская: как нивелировать «плюсы» школьной автономии Почему статью о 175 днях учебного года начали выполнять только в этом году, да и то далеко не все регионы?
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев