Л. Гриневич: о подготовке иностранцев-медиков

О шагах, которые обсуждались на совещании по обучению иностранцев в медицинских вузах Украины

Л. Гриневич: о подготовке иностранцев-медиков

Автор: Лилия Гриневич, министр образования и науки.

Щоб покращити підготовку іноземних студентів у медичних вишах України, необхідно забезпечити їм доступ до навчання в інтернатурі, змінити вимоги до вступу абітурієнтів з інших країн, а також створити програму розвитку університетських клінік.

Це коротко про кроки, які обговорювались сьогодні на нараді щодо навчання іноземців у медичних ВНЗ України. Участь також взяли представники МОЗ, зокрема, Уляна Супрун, представники медичних вишів та МОН.

З більшості питань вдалося дійти згоди. Особливо активно усі підтримали ідею створення університетських клінік, де до навчання лікарів будуть залучені найкращі фахівці-практики. Це реальний крок на зустріч підвищення якості медичної освіти загалом.

Щодо виправлення ситуації з навчанням іноземців. В Україні медична освіта є найбільш рейтинговою на ринку освітніх послуг для іноземних студентів. З понад 64 тисяч іноземців, що навчаються в Україні, майже 40% здобуває освіту саме за медичними спеціальностями. Однак останнім часом з’являються тривожні сигнали, пов’язані з визнанням українських дипломів закордоном - деякі країни частково або повністю припинили визнання наших медичних дипломів.

Ми вже запланували перші кроки на виправлення ситуації - зміна порядку надання ліцензій на навчання іноземних студентів та обов’язкове ЗНО з мови навчання для іноземців.

Перше дозволить гарантувати якісні умови навчання та супровід іноземців у ВНЗ. Друге - гарантувати, що студенти реально можуть вчитися певною мовою, а не витрачають час у виші.

Оригинал

Освіта.ua
12.05.2017

Популярные блоги
В. Громовой: рубеж необратимости уже пройден Отрицательный отбор в образовании продолжается, ведь уходят лучшие, а «скамейка запасных» почти пуста
Е. Стадный: идея увеличения веса аттестата ошибочна Чем больше будут учитывать аттестат, тем меньше будет шансов у детей с хорошими знаниями из строгих школ
Д. Бабурин: образование за ширмой рейтинговой шкалы За ширмой рейтинговой шкалы 100-200, которую нам каждый год представляет УЦОКО, скрывается реальное состояние образования в Украине
В. Громовой: как спасти образование от развала Как вызвать бешеную ненависть, но спасти школьное образование от окончательного развала
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!