К. Смирнова: выбраться из "образовательного Аушвица"

Моральное гетто сейчас нам создают на работе, чтобы убить личность в своих подчиненных

К. Смирнова: выбраться из "образовательного Аушвица"

Автор: Ксения Смирнова, учитель, г. Стрый.

У книзі Еріка Еммануеля Шмітта(Eric Emmanuel Schmitt) «Двоє добродіїв із Брюсселя» є історія, у якій колишній в'язень Аушвіцу описав своє існування ось такими словами: «Я був недолюдиною у світі надлюдей».

Як не дивно, але «Аушвіци» не зникли й досі. Моральне гетто зараз нам створюють на роботі, аби вбити особистість у своїх підлеглих. Бо «недолюди» стають покірними, слухняними, безвільними рабами, без думок, особистої думки та позиції.

Моральні «Аушвіци» з властивою для них субординацією типові для багатьох місць праці, де мають нещастя працювати українці. Приниження у власній країні, заробітчанство і митарство за кордоном стало жахливою нормою для сучасного українця, сучасної людини.

Феномен покірного сприйняття приниження бере свій початок у школі. І якщо батьки вже навчились захищати своїх чад від морального вбивства з боку вчителів, то самі педагоги, як правило, й досі залишаються в ролі «недолюдей».

Керівництво, різного роду служби, укладачі нормативних документів та підручників часто присвоюють собі права «стадних» наглядачів. Їх не цікавить думка, моральний стан, особистісні переконання підлеглих «недолюдей» знизу.

Обвішані «медалями» і затьмарені славою, як правило, радянських часів, вони «випалюють» внутрішнє особистісне «Я» своїх підлеглих, усіх, хто стоїть нижче в посадовій субординації.

На рівні школи старші педагоги розправляють могутні пенсійні плечі й груди, завішані радянськими «орденами» та званнями, різного роду категоріями, над молодими «дурниками», що щойно вийшли з вишів.

Керівництво школи веде вправний контроль над «ніжестоящімі», пресує, де потрібно, вирівнює, втихомирює і переконує в правильності потрібних думок і дій так званого колективу навчального закладу.

І над усіма цими островами «радості дитинства, навчання і виховання» висить свята рука і всевидюче око «старшого брата» - МОН.

Міністерство освіти і науки видає біблійні програми, плодить рекомендації з невідомими практичними функціями, розпихає свої сумнівної якості, зате безкоштовні, підручники та контролює...

«Контроль потрібен!» - це цитата лектора на курсах підвищення кваліфікації вчителів. Він має на увазі контроль за педагогічною масою, яка, бува, не вирішить собі десь вибитись, вимудруватись, вилізти з «освітнього Аушвіцу».

Оригинал на сайте Освітня політика.

Освіта.ua
27.01.2017

Популярные блоги
В. Громовой: рубеж необратимости уже пройден Отрицательный отбор в образовании продолжается, ведь уходят лучшие, а «скамейка запасных» почти пуста
Е. Стадный: идея увеличения веса аттестата ошибочна Чем больше будут учитывать аттестат, тем меньше будет шансов у детей с хорошими знаниями из строгих школ
Д. Бабурин: образование за ширмой рейтинговой шкалы За ширмой рейтинговой шкалы 100-200, которую нам каждый год представляет УЦОКО, скрывается реальное состояние образования в Украине
В. Громовой: как спасти образование от развала Как вызвать бешеную ненависть, но спасти школьное образование от окончательного развала
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!