Е. Спитковская: открытый урок - оценка учителя

Педагог, работающий по призванию, никогда не против, чтобы к нему пришли коллеги, он и сам их пригласит

Е. Спитковская: открытый урок - оценка учителя

Автор: Екатерина Спитковская, директор гимназии №107 «Введенська».

Пишу відповідь на статтю Ігоря Лікарчука про відкриті уроки.

Я не буду такою категоричною і не засуджуватиму вчителів та ідею відкритих уроків.

За своє , хай і не таке тривале педагогічне життя, можу стверджувати: засуджувати треба не ідею відкритих уроків, а вчителів, які , сумніваючись в своїх силах, не володіючи належними методиками та знаннями для проведення якісного уроку, влаштовують репетиції, роздають слова, морять дітей прогонами уроків, лякаючи гостями, як Бабаями, сформували неадекватне ставлення до відкритих уроків!

Бо ці горе-вчителі самі , певно, боялися, що викриють їх бездарність?! Чи боялися того , що дізнаються, що діти не навчені?!

А взагалі моя думка така: педагог, який працює за покликанням, знаходиться на своєму місці, ніколи не проти, щоб до нього прийшли колеги, а ще й сам запросить. А як же вчитися одне в одного? Як показувати себе? Свої наробки? Як побачити до чого прагнути?

Я ,звичайно, категорично проти жандармський методів контролю вчителя через відвідування уроків (бо, буває, що на вчителя здійснюється тиск через неоднократне відвідування). Тут все залежить від людей , адже відкритий урок - це, свого роду, оцінка, яку отримує вчитель.

Толковий вчитель і себе покаже, і дітей піднесе; дурень , сам закомплексований, навчить дітей лицемірству, нещирості , бо постановку завжди видно; а негідник , який сам нічого не вартий, спихне свою невдачу та бездарність на дітей ( оця коронна фраза : «Діточки, ви мене дуже сьогодні засмутили: завжди такі молодці, а сьогодні що? Злякалися?»)

Коротше, людський фактор і професіонали/ непрофесіонали є в кожній професії. Так само, як люди, які вміють зіпсувати навіть найкращі ідеї. Я ось тільки не можу зрозуміти логіки пана Лікарчука: то він обурюється , міряючи всіх вчителів одним мірилом, що всі вчителі в Україні бездарі, трутні, то захищає від відкритих уроків. Якось не складається.

P.S. Я дуже поважаю пана Лікарчука, схиляю голову перед його багаторічним досвідом та небайдужістю. Просто хочеться змін через позитив!

Гуртуймося! Піднімаймо рівень тих, хто з нами йде в однострої! Запалюймо серця педагогів! Хай горять та діляться своїми досягненнями (вони є, їх багато!)

Оригинал

Освіта.ua
16.12.2016

Популярные блоги
С. Колебошин: 3000 спартанцев (задача о молодых учителях) 3000 молодых учителей на 15000 школ, в среднем - 1 новый учитель на 5 школ
И. Совсун: как надолго еще хватит запала учителей? Между победителями мировых олимпиад и средним базовым уровнем украинских школ гигантская пропасть
Т. Сердечная: зарплаты у учителей должны быть разные Есть шанс, что когда-то государство сможет оплачивать работу людей, которые работают с его будущим
И. Ликарчук: шароварщина и отчеты вместо воспитания Воспитательной работы как системы формирования человека уже давно нет, а есть гам, шум, трескотня
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев