Лилия Гриневич: шанс изменить негативные тенденции

Политическое предложение по реформированию - не косметический ремонт системы, а коренное ее изменение

Лилия Гриневич: шанс изменить негативные тенденции

Автор: Лилия Гриневич, министр образования и науки.

Сьогодні Уряд затвердив Політичну пропозицію щодо реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа».

Це стратегічний документ, із урахуванням якого розроблятиметься подальша програма діяльності уряду на роки вперед. Таке політичне рішення дуже важливе, адже реформи у сфері освіти – це реформи, що потребують багато часу і зусиль.

Ми живемо в 21-му столітті. Країна змінилася, суспільство змінилося, потреби економіки докорінно змінилися, а шкільні підходи і ставлення держави до школи залишилися глибоко в минулому столітті. Ми маємо шанс змінити цю негативну тенденцію.

Ця Політична пропозиція - не косметичний ремонт системи, а докорінна її зміна. Це й новий зміст освіти, це нові цілі навчання, педагогіка партнерства, нове освітнє середовище – багато складових, що мають створити нову школу, нове середовище для виховання наступних поколінь.

Детальніше про те, як сьогодні Кабмін голосував за Політичну пропозицію, можна прочитати тут.

Крім цього, урядом сьогодні було прийнято 17 підготованих нашим Міністерством постанов – це неймовірна робота, яку потрібно було зробити для подальшого розвитку освіти і науки в Україні.

Це й постанова про підняття оплати праці вчителів на два тарифних розряди. Й постанова, що прямо стосується успішності розвитку інклюзивної освіти в Україні – асистент вчителя матиме право отримувати пенсію за вислугу років. Це має значно підвищити соціальний статус цих працівників, дати поштовх, щоб ця посада все активніше запроваджувалась у навчальних закладах.

Зі стратегічного - План заходів із впровадження Національної рамки кваліфікацій на 2016-2020 роки. Зараз як вища освіта, так і професійна освіта живуть окремим життям від ринку праці. Цей документ визначає завдання для співпраці та зближення позицій освітян та роботодавців, спрямованої на реалізацію євроінтеграційних зобов’язань нашої країни. Рамка кваліфікацій створює сучасний інструментарій для розроблення стандартів вищої та професійної освіти, аналізу та оцінювання освітніх програм відповідних рівнів.

Прийнято документи, що прямо чи опосередковано пов’язані з імплементацією надзвичайно важливого закону – закону «Про наукову та науково-технічну діяльність». Його впровадження допоможе нам докорінно змінити функціонування науки.

Інакше кажучи – дуже продуктивний день освіти в Кабміні. Однозначно, це те, що можна назвати перемогою.

Працюємо далі, зараз важливо не зменшувати обертів.

Оригинал

Освіта.ua
14.12.2016

Популярные блоги
И. Ликарчук: учиться нужно только тем, кто этого хочет Полное общее среднее образование должно быть не общеобязательным, а общедоступным
Д. Ламза: никто не хочет идти в образование или школа без учителей От Кабинета Министров нет никаких действий по повышению значимости профессии учителя
С. Колебошин: 3000 спартанцев (задача о молодых учителях) 3000 молодых учителей на 15000 школ, в среднем - 1 новый учитель на 5 школ
И. Совсун: как надолго еще хватит запала учителей? Между победителями мировых олимпиад и средним базовым уровнем украинских школ гигантская пропасть
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев