Лилия Гриневич: предложения по выплате стипендий

Чтобы обеспечить увеличение стипендии 50% студентов, мы меняем подход к ее предоставлению

Лилия Гриневич: предложения по выплате стипендий

Автор: Лилия Гриневич, министр образования и науки.

Сьогодні в МОН обговорили наші пропозиції щодо виплати стипендій в межах проекту бюджету на 2017 рік.

Що ми пропонуємо:

Перше, перекинути 1,7 млрд з соціальних стипендій на академічні. Цей крок дозволить повністю покрити потребу в соціальній стипендії, а також збільшити обсяг академічних стипендій.

Друге, зростання обсягу коштів на академічні стипендії дозволить забезпечити збільшеними стипендіями 50% студентів. З них 43%- академічні стипендії, а 7% - соціальні.

Третє, у ВНЗ 3-4 рівня акредитації мінімальна стипендія буде на рівні 1100грн, що на 33.4% більше, ніж в минулому році. При цьому кращі студенти отримуватимуть стипендію на 72.9% більше ніж зараз - 1600грн - на рівні прожиткового мінімуму.

Четверте, ми заохочуватимемо студентів, що навчаються на складних природничо-математичних та технічних спеціальностях, а також на складних педагогічних ( для вчителів фізики, хімії, біології, математики та інформатики). Так, їхня мінімальна стипендія сягатиме 1400грн, що на 54,3% вище за теперішню, а кращі студенти отримуватимуть 2036грн - збільшення на 102%.

І, п'яте. Щоб все це забезпечити, ми змінюємо підхід до надання стипендій. Тепер їх студенти отримуватимуть не за усереднену четвірку, а за місце в рейтингу успішності. На 90%- місце в рейтингу визначатиме навчальна успішність, а 10% - критерії, що визначить вчена рада університету за погодженням з органами студентського самоврядування.

Наприклад, університети можуть враховувати участь у наукових конференціях, спортивних змаганнях, обсяг публікацій тощо.

Пропорційно до зростання стипендії у ВНЗ 3-4 рівня акредитації збільшиться й стипендія у ВНЗ 1-2 рівня акредитації та для учнів ПТНЗ.

Це позиція МОН, наше бачення того, як функціонуватиме ця система. Сьогодні була нарада спільно з Мінфіном, Мінсоцполітики, представниками ВНЗ та громадськості. В основних питаннях ми дійшли згоди, залишилися деталі.

Оригинал

Освіта.ua
30.11.2016

Популярные блоги
В. Громовой: рубеж необратимости уже пройден Отрицательный отбор в образовании продолжается, ведь уходят лучшие, а «скамейка запасных» почти пуста
Е. Стадный: идея увеличения веса аттестата ошибочна Чем больше будут учитывать аттестат, тем меньше будет шансов у детей с хорошими знаниями из строгих школ
Д. Бабурин: образование за ширмой рейтинговой шкалы За ширмой рейтинговой шкалы 100-200, которую нам каждый год представляет УЦОКО, скрывается реальное состояние образования в Украине
В. Громовой: как спасти образование от развала Как вызвать бешеную ненависть, но спасти школьное образование от окончательного развала
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!