Лилия Гриневич: к вопросу о диссертации Кириленко

Нет отрицательного решения спецсовета для постановки вопроса о лишении степени

Лилия Гриневич: к вопросу о диссертации Кириленко

Автор: Лилия Гриневич, министр образования и науки Украины.

Щодо справи із дисертацією Катерини Кириленко

1 липня Атестаційна колегія МОН розглядала питання дисертації Катерини Кириленко. За моєю ініціативою було організовано публічний розгляд з відео-трансляцією онлайн, щоб усі зацікавлені могли об'єктивно побачити ситуацію, яка гаряче обговорюється в суспільстві.

У цей день ми скасували науковий ступінь кандидата наук, щодо роботи якого було негативне рішення спецради з великою кількістю явних порушень, до речі він тепер очолює один із університетів так званої ЛНР. А також проголосували про скасування рішень спеціалізованих вчених рад, де були негативні альтернативні висновки іншої спецради та доведений документально плагіат значного обсягу досліджень. 

При цьому ми керувалися чинними нормативно-правовими документами. Для скасування рішення про присудження наукового ступеня обов'язкове рішення відповідної спецради, бо саме науковці за профілем мають вирішувати питання наукової цінності дослідження, та документально засвідчений плагіат.

Натомість, у випадку Кириленко, ми не маємо негативного рішення спецради, яке було б підставою для постановки питання про скасування ступеня. Окрім того, інформація про плагіат не пройшла перевірки відповідним програмним забезпеченням, а надані скаржницею матеріали значною мірою спростовані двома спецрадами. Виходить, що ми маємо дві позиції – позицію фізичних осіб та позицію спеціалізованих вчених рад.

При цьому, Постанова Кабінету Міністрів України Про затвердження Порядку присудження наукових ступенів зобов’язує Міносвіти приймати рішення саме на підставі рішень профільних наукових інституцій, а не суджень окремих фізичних осіб.

Тому, навіть якщо б дуже хотілося, без законних підстав скасування наукового ступеня могло б розглядатися тільки як замовлення чи розправа.

Ми повинні діяти по закону і не інакше.

Запис засідання можна знайти в нас на сайті МОНУ і пересвідчитися, що ситуація не така чорно-біла, як здається на перший погляд із публікацій в ЗМІ.

Проблема є також і в недолугості старої процедури розгляду і у ще не введенні нової, визначеної в новому законі "Про вищу освіту". До цього часу не запущено Національне агентство забезпечення якості вищої освіти, Комітет з питань етики якого за іншою процедурою уповноважений вирішувати питання виявлення плагіату наукових результатів та самостійно ініціювати позбавлення наукових ступенів.

Ми зараз інтенсивно працюємо над тим, щоб НАЗЯВО запрацювало якнайшвидше і розпочало виконувати свої функції.

Зробити так, щоб процедура виявлення плагіату була системною, а процес прийняття рішень щодо позбавлення наукових ступенів був прозорим і неупередженим – одне з наших завдань.

Оригинал

Освіта.ua
04.07.2016

Популярные блоги
В. Громовой: рубеж необратимости уже пройден Отрицательный отбор в образовании продолжается, ведь уходят лучшие, а «скамейка запасных» почти пуста
Е. Стадный: идея увеличения веса аттестата ошибочна Чем больше будут учитывать аттестат, тем меньше будет шансов у детей с хорошими знаниями из строгих школ
Д. Бабурин: образование за ширмой рейтинговой шкалы За ширмой рейтинговой шкалы 100-200, которую нам каждый год представляет УЦОКО, скрывается реальное состояние образования в Украине
В. Громовой: как спасти образование от развала Как вызвать бешеную ненависть, но спасти школьное образование от окончательного развала
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!