О. Забужко: абитуриенты не понимают исторических событий?

Все ждут подтверждения, правильно ли ответили на вопрос ЗНО о современной украинской истории

О. Забужко: абитуриенты не понимают исторических событий?

Автор: Оксана Забужко.

От халепа: виявилося, що до мене сьогодні звідусюди ломиться «100 тис. юних абітурієнтів» (с)), і всі жадають потвердження, чи правильно відповіли на питання ЗНО з сучасної української історії:

— так, ніби цей «мопед мій» і посилання на першоджерело якось впливає на зміст самого питання)).

Панове, а якби прибрати з тексту прізвище Забужко — ви що, правда б на це питання не відповіли? Чи ж для вас справді аж ДО ТАКОЇ МІРИ "тьомєн і нєясєн" смисл історичних подій, котрі відбуваються за вашого життя і на вашій пам'яті?

Ви що ж, СПРАВДІ не пам'ятаєте, що Помаранчева революція («культурна» і «зверху» — це, зрозуміло, «обманки») була всього тільки - «за чесні вибори» (с)? І, так, я одразу ж після того написала, і бозна-скільки разів потім повторювала на різні лади, що вибороти собі, всім миром, «доброго голову колгоспу» замість «злого» й розійтися з почуттям виконаного обов'язку — це ще не «демократична революція», і не «політична зрілість нації», а якраз рештки наївного совкового патерналізму, який іще не ставить під сумнів розумність самого «колгоспу» (і навіть не цікавиться, як той функціонує і як його можна контролювати!). Мило було з боку істориків, котрі укладали цей тест, зафіксувати за мною «копірайт» («благодарю — не ожидал», це вже таки високопрофесійно!), — але за 8 років, що минули від Помаранчевого Майдану, ця думка, зовсім за Марксом, слава Богу, «оволоділа масами» й «стала матеріальною силою»)), і Майдан 2013/14 ("Революція Гідності") на першому-таки вічі в грудні 2013-го категорично висунув «зміну системи, а не зміну облич» одною з головних своїх вимог — ви ПРАВДА цього не пам'ятаєте? Вже забули?..

Забули, яку тяжку «школу дорослішання» пройшло укр. суспільство між цими двома Майданами? Не говорите про це між собою? Вдома, з батьками? З учителями на уроках?.. Це що, аж НАСТІЛЬКИ «езотеричне знання» і складне питання — «тільки для яйцеголових»?

Якщо так — значить, Чекістан інформаційно перемагає: їм таки вдалося закаламутити українцям «світ в очу» — створити хаос у мізках і розмити нам сенс нашої власної біжучої історії. (За Безменовим - «to change the perception of reality to the extent that, despite the abundance of information, you won't be able to come to sensible decision in the interests of defending yourselves», джерело тут, хто ще не бачив — подивіться обов'язково: https://www.youtube.com/watch?v=pHRwG0wSLis). Всі ці шустери-куликови і прочая «акредитована в ФСБ» журношуя недарма свій хліб-з-ікрою їсть.

Але ми все одно переможемо)). Тому що логіка історії незворотня — її можна загальмувати (і навіть не на одне покоління!), але не можна змінити. Власне на те й треба вчити історію — щоб розуміти її внутрішню логіку: бачити течію, напрямок руху — і вчитись правильно по ньому серфінґувати. І не дозволяти себе збити.

Тож вітаю всіх, хто відповів правильно («Революція Гідності»), — майбутнє все одно за вами!))

Оригінал

Освіта.ua
14.05.2016

Популярные блоги
И. Ликарчук: кому и для чего нужны измерения? Каждый учитель без дорогого общенационального измерения знает, какие пробелы в знаниях имеют ученики
В. Онацкий: что делать с учителями-пенсионерами Если учитель достиг пенсионного возраста, то это вовсе не означает, что он не является современным
А. Истер: поиск оптимального формата НМТ-2023 Обязательным для выпускников должно быть тестирование и по истории Украины, и по математике
Александр Мирошниченко: обучение – это не пытки В Украине ребенок без таланта к математике полноценным человеком не считается
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Андрей
Гасло помаранчевої революції - «за чесні вибори!» , тоді як в різний період євро майдану лунали різні гасла, і вже у 2014 році популярність набрали гасла , які стосувалися зміни верхівки влади , повернення до легітимної конституції (тобто в редакції від 8.12.2004) , розформування спецпідрозділу міліції «Бе́ркут» та інші гасла які були спрямовані на зміну системи влади. Тобто всі ці вимоги можна згрупувати коротким гаслом – «за зміну системи !», що й мала на увазі О.Забужко.
Катерина
- По друге - суть вимоги, висловленій в питанні 22, якщо абстрагуватися від особистого погляду письменниці, бо вона ж дійсно висловлювалась стосовно конкретної революції - "Революції гідності", але ж наскільки потрібно бути знайомим з її творчістю та публікаціями, щоб бути впевненим на 100 % у правильності вибору, підходить під запропоновані варіанти відповідей А та В в рівних ступенях.
Катерина
Якби ще сюди розмістити всі коментарі, до посту Пані Оксани з її стронки у Фейсбуці... Рекомендую випускникам, які будуть подавати апеляцію на це запитання писати: - По перше - це не засло, тобто питяння поставлене некоректно. Гасла - висловлені в СТИСЛІЙ формі політичні вимоги, заклики, що у всіх "на вустах". Вимога, викладена в питанні 22 аж ніяк не підходить під поняття короткого, стислого, та ще й як зазначено в самому питанні - "...на думку письменниці та публіциста..." Основні гасла "Революції гідності": "Украіна - це Європа", "Ми є", "Слава Україні! Героям слава!", «Ми – не раби, і ніколи ними не будемо", «Ми – єдина нація», «Наш шлях – до європейських цінностей». Основні гасла "Помаранчевої революції": «Ющенко, Так!», «Мир вам!», «Бандитам — тюрми!», "Закон один для всіх", «Разом нас багато, нас не подолати!», «Міліція з народом!», «Схід і захід разом!», «Свободу не спинити!»
Лина
Абітурієнти не розуміють історичних подій? "Революція згори" насамперед покликана змінити систему, і при цьому зміни носять стратегічний характер, спрямовані на забезпечення майбутнього розвитку, а не на задоволення суспільних потреб вже сьогодні.
linn
Для Лина: згодна з Вами!
Комментировать
Лина
"Революція згори" насамперед покликана змінити систему, і при цьому зміни носять стратегічний характер, спрямовані на забезпечення майбутнього розвитку, а не на задоволення суспільних потреб вже сьогодні.