Сергей Горбачев: катастрофа с документами выпускников

Программа-клиент выдачи свидетельств и аттестатов невероятно сырая, в ней - множество ошибок

Сергей Горбачев: катастрофа с документами выпускников

Автор: Сергей Горбачев, директор Специализированной школы им. Ивана Багряного №148 г. Киева.

Учора відбулося дві події: одна надихаюча, друга - жорстке розчарування на межі відчаю.

Перше подія - презентація програми нової поліції. Йдеться про співпрацю з суспільством, зокрема - зі школами, створення інституту шкільного офіцера поліції. Це - справді гарна новина: бо у певних ситуаціях підтримка закону для школи і її учнів - просто життєво необхідна. Про це - напишу окремо.

Спочатку - про катастрофу з документами випускників 9 та 11 класів. Відразу перепрошую за невластиві мені використання КАПС та знаків оклику - але це - дійсно катастрофа.

Вчора відбулася зустріч педагогів, які відповідають у школах за підготовку документів про освіту для випускників 9 та 11 класів, з представником розробника програми-клієнта Державної інформаційної системи освіти (ДІСО),

Це було знущання над школою: представник таємничої компанії (про неї - жодних даних, крім назви "NZ systems") не відповів НА ЖОДНЕ суттєве запитання про те, як готуватися до видачі свідоцтв та атестатів.

А проблемних запитань було багато: не можна внести назву закладу, не виставляється класифікація закладу за ступенями освіти. Не можна встановити в школі більш ніж одне робоче місце .. і ще багато чого.

Окреме болюче питання, яке буквально збурило аудиторію своєю тупістю: неможливо використати вже напрацьовані бази даних закладів освіти: нам їх пропонують ЗНОВУ ВВОДИТИ ВРУЧНУ!!!

Система - невимовно сира, в ній - безліч помилок та незрозумілих моментів.

Більше того: виявляється, що ця компанія взялася за розробку ПЗ для видачі документів про освіту ЛИШЕ У ГРУДНІ 2015 - і жодним чином у реальній роботі у школах вона не перевірялася!!!

Далі. Ми зараз можемо внести тільки дані про навчальний заклад. Програму для внесення про випускників (згідно чого треба друкувати свідоцтва та атестати) ми отримаємо ЛИШЕ У КІНЦІ КВІТНЯ!!! Якщо вона така ж сира та недолуга, як ця - це вже точно катастрофа.

Лілія Гриневич, треба НЕГАЙНО дати школам доступ до існуючої бази, НЕГАЙНО оприлюднювати Наказ 811, НЕГАЙНО створити кризову робочу групу з доопраціювання цього ПЗ, куди мають ввійти досвідчені завучі та директори шкіл. І НЕГАЙНО зобов`язати розробника внести зміни до ПЗ.

Бо інакше – гаплик.

І ще.

Я ось чую зараз від декого жалкування, що Квіт йде з посади міністра.

Так от - я щиро цьому радий. Бо саме "завдячуючи" Квіту та його чинушам, які чхати хотіли на дітей та на школу, ми маємо такий колапс.

Хай Квіт йде. І назавжди - подалі від освіти. Про вищу школу казати не буду, але про загальну освіту: на гарматний постріл не допускати.

Оригинал

Освіта.ua
14.04.2016

Популярные блоги
И. Ликарчук: кому и для чего нужны измерения? Каждый учитель без дорогого общенационального измерения знает, какие пробелы в знаниях имеют ученики
В. Онацкий: что делать с учителями-пенсионерами Если учитель достиг пенсионного возраста, то это вовсе не означает, что он не является современным
А. Истер: поиск оптимального формата НМТ-2023 Обязательным для выпускников должно быть тестирование и по истории Украины, и по математике
Александр Мирошниченко: обучение – это не пытки В Украине ребенок без таланта к математике полноценным человеком не считается
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Бавтько
Підтримую повністю автора статті. Взяти лише технічну сторону. Початок квітня, почали думати, як зробити атестати та свідоцтва. А навіщо вводити у базу ідентифікацій код учня? Що не достатньо серії і номера паспорта, або свідоцтва про народження учня. А перед цим говорили, що максимально зменшать бюрократизм. ПОПУЛІСТИ!