Е. Николаев: сертификация лекторов по английскому

Администрации университетов просят преподавателей сдать международный тест по английскому

Е. Николаев: сертификация лекторов по английскому

Автор: Евгений Николаев, преподаватель, кандидат экономических наук.

Вже з’являється інформація, що адміністрації університетів просять викладачів скласти міжнародний екзамен з англійської мови для одержання сертифікату.

Про що можна поцікавитися у цій ситуації:

  1. Про наявність аналогічного сертифіката з англійської у тієї особи, яка пропонує Вам складати іспит.
  2. Про те, за чий рахунок відбуватиметься банкет.
  3. Про те, чи не довіряє адміністрація рівню кваліфікації власних викладачів іноземної мови, аби ті організували перевірку Ваших знань безкоштовно.
  4. Про те, чи забезпечить Вам адміністрація безкоштовні заняття з іноземної мови, аби ви підвищили свій рівень і підготувались до іспиту.

Якщо ви не викладаєте іноземною мовою і не плануєте одержати вчене звання, сертифікат вам не потрібен.

Якщо ж ви викладаєте предмети іноземною мовою, пам’ятайте, що в Умовах ліцензування освітньої діяльності зазначено: “Науково-педагогічні (педагогічні) працівники, які забезпечують провадження освітньої діяльності іншою, крім української та російської, мовою, повинні мати сертифікат відповідно до Загальноєвропейської рекомендації з мовної освіти (на  рівні не нижче В2) або кваліфікаційні документи, пов’язані з використанням іноземної мови.”

У зв’язку з цим запропонуйте адміністрації пояснити Вам, які “кваліфікаційні документи, пов’язані з використанням іноземної мови” можуть замінити сертифікат.

Якщо Ви таки вирішили складати іспит (з англійської), краще обирайте FCE (а ще краще – CAE,  рівень С1), ніж IELTS. За міжнародними правилами, перший сертифікат – пожиттєвий, а другий чинний лише два роки. Вартість тестів приблизно однакова. Про інші дозволені МОН сертифікати у розрізі термінів їх дії я не знаю.

Пропонуйте у коментарях ще поради! Доповнимо поради разом!

Оригинал

Освіта.ua
04.04.2016

Популярные блоги
И. Ликарчук: кому и для чего нужны измерения? Каждый учитель без дорогого общенационального измерения знает, какие пробелы в знаниях имеют ученики
В. Онацкий: что делать с учителями-пенсионерами Если учитель достиг пенсионного возраста, то это вовсе не означает, что он не является современным
А. Истер: поиск оптимального формата НМТ-2023 Обязательным для выпускников должно быть тестирование и по истории Украины, и по математике
Александр Мирошниченко: обучение – это не пытки В Украине ребенок без таланта к математике полноценным человеком не считается
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев