А. Братущак профсоюзы для работников, а не студентов

У нас часто путают институты студенческого профсоюза и студенческого самоуправления

А. Братущак профсоюзы для работников, а не студентов

Автор: Алексей Братущак, журналист.

Земля – крестьянам!
Фабрики – рабочим!
Студентські профспілки – студентам!

Ці гасла дуже красиво виглядають. Але далекі від реальності. Сучасної та європейської реальності. От для радянської – саме воно.

До чого це все я? Існує законопроект №3474, яким ініціатори хочуть «покращити» студентські профспілки. Якщо коротко, то хочуть, щоб студентські профспілки очолювали тільки студенти, а не якісь 40-50 річні дядьки. Виглядає красиво. Для тих, хто трохи погано розбирається у суті студентської профспілки та студентського самоврядування. Часто ці дві інституції плутають.

Що потрібно розуміти. Будь яка профспілка – це об’єднання найманих працівників (професіоналів) задля відстоювання своїх прав у стосунках з роботодавцями. Студенти не є найманими працівниками. Де ви бачили найманих працівників, які платять умовним роботодавцям? Ну і професії «студент» не існує.

Студентське самоврядування – це можливість і механізм участі студентів в управлінні університетом. Наприклад, відповідно до закону «Про вищу освіту» зі студентами (органом студентського самоврядування) мають погоджувати призначення усіх проректорів.

Ми – представники ГО «StudMP» виступаємо за розвиток саме студентського самоврядування. І, відповідно, за ліквідацію студентських профспілок. Тобто за встановлення європейського формату участі студентів в житті університету, і за руйнування радянського.

Вади студентських профспілок допомагають пришвидшити момент ліквідації студентських профспілок. А «покращення», яке пропонують ініціатори та автори 3474, навпаки вкорінює в університетах радянську систему відносин. Якби «дєдушка Лєнін» був живий, то прихильникам 3474 він би казав: верной дорогой идете, товарищи!

Оригинал

Освіта.ua
03.02.2016

Популярные блоги
И. Ликарчук: кому и для чего нужны измерения? Каждый учитель без дорогого общенационального измерения знает, какие пробелы в знаниях имеют ученики
В. Онацкий: что делать с учителями-пенсионерами Если учитель достиг пенсионного возраста, то это вовсе не означает, что он не является современным
А. Истер: поиск оптимального формата НМТ-2023 Обязательным для выпускников должно быть тестирование и по истории Украины, и по математике
Александр Мирошниченко: обучение – это не пытки В Украине ребенок без таланта к математике полноценным человеком не считается
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев