А. Братущак: о кандидате в министры Спиваковском

Кандидат в Министерство образования от БПП должен стать клиентом антикоррупционного бюро

А. Братущак: о кандидате в министры Спиваковском

Автор: Алексей Братущак, журналист.

Хто ж це може очолити Міністерство освіти? Думаю, це питання учора задав собі не один я. Почав цікавитися зі сторінки Олександра Співаковського на сайті Верховної Ради.

І одразу виникли додаткові запитання.

Якщо порівняти його декларації про доходи за 2013-ий і 2014-ий, то можна прийти до висновку, що позаминулого року він досить вигідно продав повітря.

У статті доходи є вказані 321 тисяч гривень як дохід від відчуження рухомого та нерухомого майна. От тільки в розділах нерухомість та авто за рік нічого не змінилося. Тобто нічого Співаковський з цієї власності не продав.

Більше того, у родині Співаковського збільшилася площа житлового будинку. Це дружина щось прикупила.

Далі звертає увагу наявність у власності Співаковського двох автівок, вартість яких складає десятки тисяч доларів і перевищує його офіційний річний дохід.

Справа у тому, що Співаковський у своїй біографії вказує виключно роботу в херсонських університетах:

  • 1987 р. – доцент Херсонського державного педагогічного інституту.
  • 1996 р. – проректор Херсонського державного педагогічного інституту, завідувач кафедри інформаційних технологій.
  • 2002 – 2003 р.р.- професор кафедри прикладної математики та інформаційних технологій.
  • 2011 – 2014 р.р. – перший проректор Херсонського державного університету.

Було б добре, якби українські професори та проректори мали б такий рівень доходів, що дозволяв би їм купувати люксові авто. Але бюджетів Оксфордів та Кембріджів наші університети не мають, і відповідні зарплати працівникам дозволити не можуть.

То звідки гроші на люксові автівки у кандидата в міністри освіти від БПП?

Але і це ще не все. Співаковський має власний фонд!

Фонд Олександра Співаковського OSEF не стоїть в одному ряду з фондом Сороса. Але ж і далеко не кожен проректор українського вишу може дозволити собі витрачати десятки та сотні тисяч гривень на підтримку обдарованої молоді! А Фонд Співаковського витрачає сотні тисяч гривен!

У липні минулого року Співаковський оприлюднив на власному сайті піврічний звіт своєї діяльності. У ньому йдеться про конкурс, в рамках якого Фонд виплатив 170 тисяч гривень. Це приблизно втричі більше, ніж зарплата нардепа Співаковського за 2015 рік!

16 квітня в Херсонському обласному музично-драматичному театрі ім.М.Куліша відбулася церемонія нагородження переможців першого етапу конкурсу, заснованого Освітнім Фондом народного депутата України Олександра Співаковського (OSEF).

Конкурс проводився у чотирьох номінаціях: "Кращий педагогічний досвід" (три гранти по 10 тисяч гривень), "Кращий студент" (три гранти по 10 тисяч гривень), "Кращий start-up" (один грант на 50 тисяч гривень) та
"Мобільність" (два гранти по 30 тисяч гривень кожен). Всього на даному етапі на підтримку молодих талантів Фонд виділив 170 тисяч гривень.

Це не одноразова акція від Співаковського. У серпні 2013-му він дарував техніку кращим студентам-комп'ютерщикам:

  • профессиональный ноутбук из рук заведующего кафедрой информатики, профессора Александра Спиваковского;
  • Спиваковский вручит современный планшет.

Хіба ці факти не є підставою для перевірки Співаковського Національним антикорупційним бюро? Може антикорупційна група БПП звернеться до НАБУ з ініціативою перевірити свого колегу по фракції? Вони ж заявляли, що будуть боротися з корупцією у лавах БПП.

Якщо ж він пройде цю перевірку та отримує підтримку Ради під час голосування за призначення міністром освіти, то можна буде "порадіти" за вищу освіту. Бо Співаковському якось вдалося мотивувати і дружину, і доньку займатися спільною справою. До того ж в одному виші – Херсонському державному університеті, в якому Співаковський працював проректором та першим проректором.

Дружина Співаковського – декан ХДУ

Донька Співаковського – доцент ХДУ

Отже, у разі призначення в міносвіти, Співковський точно зможе мотивувати людей працювати на розвиток української вищої освіти. А там і до персональних фондів та Лексусів українським освітянам рукою подати.

Оригинал

Освіта.ua
03.02.2016

Популярные блоги
Е. Кравченко: неужели только экзамен гарантирует знания? Надо создавать не экзамены, а систему нормального патриотического воспитания в школах
Я. Абрамейцева: в чем цель обязательной математики? Выпускники 2023 важнейшие годы почти не имеют возможности овладевать предметами вообще
Игорь Ликарчук: хайп вокруг оценивания учеников Оценка давно утратила дидактическую значимость и превратилась в холодную формальность для отчета
Е. Козолуп: почему учитель должен работать на 150%? «Менеджеры» довели образование до такого состояния, что учитель должен делать свою работу на 150% при любых условиях
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев