Узнайте все об обучении в вузах Glion и Les Roches
PR

25 апреля - презентация швейцарских университетов гостеприимства Glion и Les Roches во Львове

Узнайте все об обучении в вузах Glion и Les Roches

25 квітня 2018 року Антон Котов - представник університетів гостинності Glion та Les Roches відвідає Львів. Під час останнього його візиту до Києва ми взяли інтерв’ю, щоб розпитати більш детально про навчання та можливості для студентів із України.

Яка мета вашого візиту до Україну?

Розповісти студентам про міжнародну кар’єру. Про перспективи які існують в світі в сфері гостинності. Крім цього, як представник приймальної комісії я проводжу відбір студентів, які за своїм профілем і критеріям підходять або не підходять нашим університетам.

За якими саме критеріями відбувається відбір?

Оскільки наша сфера - це не точні науки, ми дивимося на особистість в цілому і на те, як людина дивиться на світ. Наскільки вона відкрита світу. Наша задача побачити, що людина дійсно готова до міжнародної кар’єри. Не закрита вона або зациклена на якомусь своєму маленькому світі. Чи готова вона подорожувати, спілкуватися з людьми різних національностей, розуміти та приймати їхню культуру.

Також – це деякі професійні якості, які важливі в нашій індустрії – комунікативні навички, знання мов. У першу чергу знання англійської. Не менш важлива дисциплінованість студента - ми дивимося на його успішність в школі або в університеті. Отже, отримавши документи, мотивацію студента, провівши співбесіду, ми формуємо портрет студента. І на підставі цього ми приймаємо рішення, наскільки людина відповідає нашим критеріям.

Де знаходяться ваші університети та їх кампуси?

У нас два університети – Glion, заснований в 1962 році, та Les Roches – в 1954 році. Обидва університети є топовими в сфері індустрії гостинності в світі. Ми пропонуємо бізнес освіту з фокусом на індустрію гостинності. Наші флагманські кампуси знаходяться в Швейцарії. Але на одному з етапів розвитку було прийнято рішення розвиватися в інших країнах, адже знаходячись в одній країні, не можна отримати повноцінний міжнародний досвід. І з’явилися кампус Glion в Лондоні (Великобританія) і Les Roches – в Іспанії, Китаї і в США, зокрема в Чикаго.

Чим ви відрізняєтесь від інших швейцарських або міжнародних шкіл гостинності?

У Швейцарії за даним напрямком існує велика кількість університетів. Але акредитованих навчальних закладів на найвищому університетському рівні всього три. У їх числі Glion та Les Roches. Це означає, що ми можемо видавати дипломи від свого імені.

Сама акредитація - це гарантія деяких певних стандартів, нижче яких ми просто не можемо опуститися. Ці стандарти поширюються на всі сфери роботи університету, починаючи зі вступних вимог до студентів, підбором викладацького складу і закінчуючи фінансовим становищем університету. Є багато університетів, які позиціонують себе приблизно так само, але, не маючи власної акредитації, видають подвійні, потрійні дипломи вишів, які не мають прямого відношення до сфери гостинності.

Поясніть, що означає у вашому розумінні гостинність? І як цьому можна навчити? Навіщо для роботи в ресторанах і готелях потрібна вища освіта?

На жаль, спілкування зі студентами про гостинність обмежується готелями і ресторанами, а саме позиціями низького рівня - покоївками, швейцарами. Ніхто не замислюється, що індустрія гостинності - це багатогранна сфера. Вона включає в себе люксові бренди, авіакомпанії, банківський сектор, приватну медицину тощо. Тобто будь-який напрямок, який пов’язаний з взаємодією з клієнтами та з людьми. А це, як ви розумієте, будь-який бізнес. Наші студенти мають конкурентні переваги, за рахунок нашої моделі навчання вони стають експертами з роботи з клієнтами. І вони затребувані абсолютно у будь-якій сфері і бізнесі. Ми готуємо саме управлінців - топ менеджмент.

В Україні затребуване цей напрям? Запит на таку освіту зростає?

Без всяких лестощів скажу, що молодь з України хоче щось міняти. І багато хто з них, отримавши освіту, хочуть повернутися на батьківщину і змінити на краще напрямок в якомусь бізнесі - готельному, ресторанному. Щоб це працювало вже в інших стандартах. Попит на таку освіту завжди є і з кожним разом підвищується, це ми бачимо, проводячи співбесіди тут, в Україні.

З якими труднощами можуть зіткнутися студенти під час навчання в університетах?

Серед учнів понад сто національностей. Це серйозна цифра. Студенти потрапляють в мультикультурне середовище, і для них це, може, і позитивний, але шок. Вони перебувають в незвичній для них обстановці, де немає однієї культури. Вчаться бразильці, китайці, іспанці та американці, і всі стикаються з мовними бар’єрами.

З одного боку, рівень англійської, який вони підтверджують офіційним сертифікатом, присутній, але деякі ніколи не жили за кордоном і ніколи не перебували в англомовному середовищі. Але, незважаючи на це, адаптація проходить досить швидко. Студенти швидко вливаються в таке середовище, і їх свідомість переключається. Вони стають «людьми світу», для них зникають перепони національностей і якихось забобонів. Вони розуміють, що світ насправді влаштований по-іншому. Всі люди так чи інакше пов'язані між собою.

Можуть виникнути труднощі, пов'язані з самим навчанням. Але вони більш індивідуальні. Хтось є сильнішим в одному з предметів, у другому слабший. Наше завдання не просто занурити їх в середовище, де вони зможуть вижити, а максимально сприяти їх навчанню. Але при цьому студенти все одно повинні докладати великих зусиль. Праця, завзятість і дисципліна не порожні слова для наших університетів.

Хто входить до викладацького складу ваших університетів?

Більша частина викладачів - це люди з бізнесу. Це не ті люди, які просто начиталися літератури і прийшли нам її переказувати, ні! Це люди, які мають багаж знань, великий досвід в своїх сферах. Деякі з них побували на посадах генеральних менеджерів, є викладачі з 25-ти річним досвідом в готельних сферах.

Зокрема, ми маємо у викладацькому складі зірок в кулінарному мистецтві, наприклад, викладач предметів Fine Dining Service; Table Art - Шантал Вітманн (Chantal Wittmann). Chantal має більш ніж 30-річний педагогічний досвід у сфері гостинності. Вона готує студентів до змагань в кулінарних сфері, займала ряд академічних посад та працювала у різних організаціях гостинності по всій Франції. У 2011 році Шантал виграла всесвітньо відому нагороду "Meilleur Ouvrier de France". А в 2017 році Шантал Вітманн приєдналася до команди Гліону.

Люди, які викладають в наших університетах, приходять до нас не за грошима,а тому, що вони горять цією індустрією і їх задача передати цей досвід.

Це не означає, що ми вам даємо інформацію, і тільки так повинно бути. Наприклад, я був на уроці з мотивації, і викладач виставила його таким чином, що тобі хочеться почати сперечатися, задавати питання, висувати аргументи, якщо ти з чимось не згоден. У неточних науках істини не існує, а існує різна думка. Важливо оцінити, зважити думки і після застосовувати їх в тій чи іншій ситуації, з якою людина зіткнеться у своїй професійній діяльності.

Якою мовою проходить навчання? Які предмети вивчають студенти? Чи передбачає ваше навчання проходження практики?

Навчання відбувається англійською. Наша програма включає академічну та практичну складову. Зараз говорю про практику на кампусі. Наприклад, на предметах Сервіс або Кулінарія студенти насамперед перевдягаються в спеціальну уніформу, а також беруть участь в процесі приготування, тобто вчаться пропускати все через свої руки.

Є предмети, пов’язані безпосередньо з бізнесом: фінанси, маркетинг, керування талантами та людськими ресурсами. Є предмети загального характеру, наприклад, психологія. У кожному семестрі у студента близько 7-8 предметів, плюс є також вивчення іноземних мов. На програмі бакалавра студенти можуть вивчати французьку, іспанську. У Les Roches навіть є можливість вивчати китайську мову, за вибором студента.

У яких країнах, закладах зазвичай проходять стажування студенти?

Ми студентів не обмежуємо. Стажування проходить по всьому світу - це Азія, Близький Схід, Арабські Емірати, Сполучені Штати, Європа.

До нас приїжджають компанії (Hilton, For Seasons, Hyatt, Accor, Starwood та інші), презентують себе, студенти з ними спілкуються, у результаті чого у студентів є можливість потрапити до них на стажування на одну з позицій.

В університетах є відділ з розвитку кар'єри студентів, який допомагає скласти резюме, супровідний лист, розповідає, як правильно себе позиціонувати на співбесіді.

Чи є в Україні схожа освіта?

Не хотілося б образити, але боюся, що ні.

Чи є перспектива відкриття вашого кампусу в Україні?

Кампуси у нас розвиваються, але в тому, що він з'явиться найближчим часом в Україні, я дуже сумніваюся. Сама сфера, промисловість не на тому рівні. Наші кампуси, як правило, відкриваються там, де індустрія досягла високого рівня. Наприклад, Швейцарія - це батьківщина індустрії гостинності, Іспанія - країна з насиченою культурною складовою, з точки зору потоку туристів. Той же Китай, де індустрія ще не на такому ж рівні, але вона дуже динамічно зростає і розвивається. Штати - країна з дуже розвиненою індустрією гостинності. Тому коли Україна досягне високого рівня, то чому б і ні?

Яка вартість навчання на рік?

Вартість залежить від кампуса. Швейцарія - це найдорожчий напрям, тут вартість навчання в семестр складає від 35-ти тисяч швейцарських франків. Іспанія - напрямок більш бюджетний. Від 20-ти тисяч євро за семестр. Вартість включає в себе навчання, проживання, харчування, медичну страховку. Студенту потрібні гроші тільки на кишенькові витрати.

Скільки років проходить навчання?

Програма бакалавра - три з половиною роки. Магістерські програми - від року до двох. Післядипломні програми – один рік.

Є приклад того, як студенти вашого університету досягли висот у сфері гостинності?

Один з випускників Glion 2015 відучився на програмі бакалавра. Потім на півтора року поїхав в Нью-Йорк отримувати професійний досвід. І не дивлячись на те, що він не з Києва і має європейське громадянство, приїхав в Україну і будує власний готель на Подолі. І це не просто готель і підприємство для заробляння грошей. У нього є певні ідеї, які включають в себе і творчу складову. Ще в недобудованому готелі він вже провів кілька галерей. Одна з них проходила в рамках київського бієнале. Таких проектів поки в принципі немає в Україні. Цей приклад відображає, те наскільки наші студенти активні і відкриті.

Для тих, хто не встиг пройти особисті співбесіди з вами, чи є шанс подати документи і до кого можна звернутися в Україні?

В Україні у нас є партнери, наприклад освітня агенція EduSteps. Студенти можуть звертатися до них. Там вони отримають кваліфіковану консультацію і супровід всієї адміністративної частини роботи щодо збору необхідних документів і отримання візи.

Більше про можливості та перспективи освіти в сфері готельного та ресторанного менеджменту в університетах Glion та Les Roches ви зможете дізнатися на презентації.

Чекаємо на вас 25 квітня 2018 року у Львові за адресою: вул. Городоцька, 15, готель «Асторія» о 19:00.

Участь у заході безкоштовна за умови попередньої реєстрації.

Детальну інформацію про навчання в університетах Glion та Les Roches ви зможете отримати у офіційного представника університетів в Україні, освітній агенції EDUSTEPS за телефоном (044) 333-60-04 або написавши на електронну адресу e-mail: info.edusteps@gmail.com.

ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ НА ПРЕЗЕНТАЦІЮ

Освіта.ua
23.04.2018