Щодо підвищення кваліфікації та атестації педагогічних працівників

Лист МОН № 1/9-683 від 04.11.19 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-683 від 04 листопада 2019 року

Органам управління у сфері освіти,
керівникам закладів освіти і установ,
головам атестаційних комісій

Щодо підвищення кваліфікації
та атестації педагогічних працівників

Шановні колеги!

З огляду на численні звернення педагогічних працівників з питань особливостей застосування Порядку підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників (постанова Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 800) (далі - Порядок) в частині встановлення вимог щодо обсягу (кількості годин) підвищення кваліфікації педагогічних працівників, необхідного для проходження чергової атестації, інформуємо.

Відповідно до Порядку загальний обсяг підвищення кваліфікації педагогічного працівника закладу загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти не може бути менше ніж 150 годин на п'ять років, а обсяг підвищення кваліфікації педагогічного працівника дошкільного, позашкільного закладу освіти встановлюється його засновником (або уповноваженим ним органом), але не може бути менше ніж 120 годин на п'ять років.

З огляду на відсутність встановлених законодавством норм щорічного підвищення кваліфікації, необхідного для проходження чергової атестації, рекомендуємо атестаційним комісіям, починаючи з 2020 року:

1)встановлювати мінімальні вимоги щодо обсягу (кількості годин) підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти, а саме:

  • 30 годин, якщо завершення атестації припадає на 2020 рік;
  • 60 годин, якщо завершення атестації припадає на 2021 рік;
  • 90 годин, якщо завершення атестації припадає на 2022 рік;
  • 150 годин, якщо завершення атестації припадає на 2023 рік та наступні роки.

2) встановлювати мінімальні вимоги щодо обсягу (кількості годин) підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів дошкільної, позашкільної освіти та не менше ніж:

  • 24 години, якщо завершення атестації припадає на 2020 рік;
  • 48 годин, якщо завершення атестації припадає на 2021 рік;
  • 72 годин, якщо завершення атестації припадає на 2022 рік;
  • 120 годин, якщо завершення атестації припадає на 2023 рік та наступні роки.

Додатково інформуємо, що щорічний обсяг (кількість годин) підвищення кваліфікації визначається педагогічним працівником та має бути відображений у відповідному плані підвищення кваліфікації, а в рік проходження атестації має бути не меншим зазначених вище обсягів. При цьому, облік годин підвищення кваліфікації педагогічних працівників здійснюється за накопичувальною системою. Якщо обсяг підвищення кваліфікації визначається в кредитах Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи, то 1 кредит дорівнює 30 годинам.

Заступник Міністра                             Любомира Мандзій

Освіта.ua
04.11.2019

Школам советуют подготовиться к дистанционному обучению Украинским школам необходимо учесть возможность организации работы в условиях карантина
Разработан профстандарт для директоров школ Стандарт «Руководитель учреждения общего среднего образования» вынесен для обсуждения
Шмыгаль: 1 сентября начнется нормальный учебный год Премьер-министр Украины выразил уверенность, что учебный год начнется в обычном режиме
МОН не будет обеспечивать школы масками и антисептиками Обеспечение учебных заведений средствами индивидуальной защиты возложено на учредителей школ
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Олена
Скажіть будь ласка,чи потрібно при атестації на вищу категорію розробляти свою робочу програму у музичній школі? Чим підтверджувати інноваційність?
Алла Андрющенко
Добрий день! Скажіть, будь ласка, курси підвищення кваліфікації у 2018 році-150 годин, атестуюся у 2021-му, чи залишаються вони чинними чи повністю анулюються , як мені сказали у школі?
Геруля Ольга
Доброго дня, маю 66годин очного навчання відЛОІППО, крім того обов’0зкові онлайн курси від Еd Era для вчителів початкових класів 60год,крім того, ще 60год он лайн курсів від Вчимося жити разом ",та ""Критичне мислення "від PROMETEUS. Хіба не досить для атестації цього року? Бо моя керівник філії порекомендувала зареєструватись на наступні он лайн курси, місячні у Львові. У попередній рік атестації підтверджувала 9розряд.Буду дуже вдячна за відповідь. Освіта -педагогічне училище, вчитель початкових класів.
Валентина Бондарук
Доброго дня! Скажіть , будь ласка, чи зараховуються для атестації вчителя курси на платформі "Прометеус"?
Ксенія
Доброго дня.Працюю в садочку 20 років.Базова освіта пед училище ,спец."Дошкільне виховання".Вища освіта МАУП ,спец."Психологія".Чи можу я атестуватись на 2категорію?
989
Для Ксенія: МАУП? Можете атестуватись на нянечку (помічника вихователя). З таким вишом я б взагалі до дітей не пускала. Тільки училище й рятує.
Комментировать
Світлана
Добрий день! Чи можу я розраховувати на вищу категорію вчителя історії, якщо я викладаю її 4.5 роки, а до цього маю першу категорію вихователя групи продовженого дня. Брала участь в учитель року, маю переможців олімпіад.
Методист
Для Світлана: однозначно ні!
Комментировать
Артем Сергійович
Доброго дня, чи може керівник гуртка закладу позашкільної освіти атестуватись з 10 розряду на 11, якщо в його немає вищої освіти. Є середня спеціальна (хореографія) в закладі також викладає гуртки хореографії, також колектив отримав звання "Зразковий художній колектив" Дякую.
123
Для Артем Сергійович: ні.
Комментировать
Тетяна
Через скільки років я маю право атестуватися після декретної відпустки? керівнництво наголошує на тому,що лише через три роки (позачергово)
Надія Біловол
Скажіть, будь ласка, позачергова атестація у зв’язку з вагомими досягненнями у фахових конкурсах через 2 роки Як рахуються роки, якщо чергова ( засідання атестаційної комісіїї у березні 2018р,) позачергова у березі-квітні 2020р. можлива? Клопотання про позачергову атестацію до АК ІІ рівня подане у жовтні 2019. Дякуємо.
Олена_Олена
Скажіть, будь ласка, чи входять години курсів підвищення кваліфікації (наприклад 60 годин) до 120 годин.
Марія
Доброго ранку! Чи є певні вимоги до членів атестаційної комісії? Люди, якої кваліфікаційної категорії можуть входити до її складу?
Вікторія
Доброго ранку.В дит.саду вихователем, я працюю 17 рокіа вже мала дві атестації.Але за фахом я вчитель початкових класів.Можу я претендувати на встановлення кваліфікації "спеціаліст 2 категорії" І чому мене можуть направити лише на короткотриаалі курси,де взяти години для атестації.Якщо короткотривалі це тільки 60 годин???
Олена
Доброго дня! Я закінчила університет в 2017 р., зразу пішла працювати вителем. В мене на вересень 2019 р. рівно 2 роки стажу. Чи можу я в 2020 р. атестуватися без курсів?
Ольга
Доброго дня.Я старший вчитель з музичного мистецтва і 4 роки тому закінчила університет з англійської мови.В цьому році атестуюмь з музики на методиста. Але менеі говорять,що треба атестуватись з англійської.Правда те,що я якщо я отримую звання методист з музики,то воно розповсюджується і на англійську? Хоча за логікою я з англійської молодий спеціаліст.Тому з музики я можу отримати методиста,а з англійської ніхто мені його давати не хоче.Як мені бути?Який є закон в атестації з цього приводу?
Учитель
Для Ольга: Читайте Типове положення про атестацію педагогічних працівників(п.3.23,п.3.25). Там є відповідь на Ваше питання, яке до речі, не чітко сформульовано. Ви не вказали, чи викладаєте години англійської мови, а лише вказали, що здобули освіту. В Типовому положенні також знайдете умови та порядок присвоєння педагогіічних звань "старший учитель" та "учитель-методист".
Комментировать
0960870286
Доброго дня,дайте роз’яснення,я атестуюсь на вищу категорію вперше.Чи обов’язково перед атестацією друкуватись в буд-яких видавництвах?
Учитель
Для 0960870286: Кваліфікаційна категорія «спеціаліст вищої категорії» присвоюється працівникам? які володіють інноваційними освітніми методиками й технологіями, активно їх використовують та поширюють у професійному середовищі; володіють широким спектром стратегій навчання; вміють продукувати оригінальні, інноваційні ідеї; застосовують нестандартні форми проведення уроку; активно впроваджують форми та методи організаці] освітнього процесу, що забезпечують максимальну самостійність навчання учнів; вносять пропозиції щодо вдосконалення освітнього процесу в закладі освіти.
Комментировать
василь
Дайте роз’ясненя щодо підвищення кваліфікації методистів райметодкабінетів. Чи повинні методисти проходити курси підвищення кваліфікації кожний чи раз в 5 років.
Валентина
Доброго дня! Цікавить таке питання: чи оплачують вчителю добові за курси.. нас змушують писати заяву про оплату лише дороги.
Наталія
Доброго дня. Працюю учителем-логопедом в опорному закладі. Освіта вища, спеціальність - учитель початкових класів. До цього часу лише підтверджувала спеціаліста. Чи можу я атестуватись на першу категорію в 2021?
Учитель
Для Наталія: Якщо Ви маєте вищу педагогічну освіту, то можете атестуватись на присвоєння чергової категорії. А якщо не маєте вищої педагогічної освіти, то Вам встановлюється лише тарифний розряд.
Комментировать
Настасія
Доброго дня! Скажіть будь ласка, якщо я отримую диплом «Магістра» у січні, а в березні атестуюся, мені потрібен сертифікат про кількість годин?
Тетяна
Скажіть, будь ласка, курси пройшла 2018 році, атестуюся в 2020році, чи потрібно ще 30 годин для атестації, якщо в кваліфікаційному свідоцтві вказано 150 годин

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!