Osvita.ua Законодательство Среднее образование Щодо підвищення кваліфікації та атестації педагогічних працівників

Щодо підвищення кваліфікації та атестації педагогічних працівників

Лист МОН № 1/9-683 від 04.11.19 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-683 від 04 листопада 2019 року

Органам управління у сфері освіти,
керівникам закладів освіти і установ,
головам атестаційних комісій

Щодо підвищення кваліфікації
та атестації педагогічних працівників

Шановні колеги!

З огляду на численні звернення педагогічних працівників з питань особливостей застосування Порядку підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників (постанова Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 800) (далі - Порядок) в частині встановлення вимог щодо обсягу (кількості годин) підвищення кваліфікації педагогічних працівників, необхідного для проходження чергової атестації, інформуємо.

Відповідно до Порядку загальний обсяг підвищення кваліфікації педагогічного працівника закладу загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти не може бути менше ніж 150 годин на п'ять років, а обсяг підвищення кваліфікації педагогічного працівника дошкільного, позашкільного закладу освіти встановлюється його засновником (або уповноваженим ним органом), але не може бути менше ніж 120 годин на п'ять років.

З огляду на відсутність встановлених законодавством норм щорічного підвищення кваліфікації, необхідного для проходження чергової атестації, рекомендуємо атестаційним комісіям, починаючи з 2020 року:

1)встановлювати мінімальні вимоги щодо обсягу (кількості годин) підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти, а саме:

  • 30 годин, якщо завершення атестації припадає на 2020 рік;
  • 60 годин, якщо завершення атестації припадає на 2021 рік;
  • 90 годин, якщо завершення атестації припадає на 2022 рік;
  • 150 годин, якщо завершення атестації припадає на 2023 рік та наступні роки.

2) встановлювати мінімальні вимоги щодо обсягу (кількості годин) підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів дошкільної, позашкільної освіти та не менше ніж:

  • 24 години, якщо завершення атестації припадає на 2020 рік;
  • 48 годин, якщо завершення атестації припадає на 2021 рік;
  • 72 годин, якщо завершення атестації припадає на 2022 рік;
  • 120 годин, якщо завершення атестації припадає на 2023 рік та наступні роки.

Додатково інформуємо, що щорічний обсяг (кількість годин) підвищення кваліфікації визначається педагогічним працівником та має бути відображений у відповідному плані підвищення кваліфікації, а в рік проходження атестації має бути не меншим зазначених вище обсягів. При цьому, облік годин підвищення кваліфікації педагогічних працівників здійснюється за накопичувальною системою. Якщо обсяг підвищення кваліфікації визначається в кредитах Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи, то 1 кредит дорівнює 30 годинам.

Заступник Міністра                             Любомира Мандзій

Освіта.ua
04.11.2019

Профсоюз: 70 тысяч учителей-пенсионеров будут уволены Профсоюз работников образования просит не подписывать закон «О полном общем среднем образовании»
Учителя смогут дополнительно заниматься с учениками По словам министра образования, закон дает право на «репетиторство» в украинских школах
Рада приняла новый закон о среднем образовании Принятие закона обусловлено потребностью в нормативном обеспечении реформирования школьного образования
МОН обновило рекомендации по ведению классного журнала НУШ Документ содержит требования к заполнению журнала классными руководителями и учителями
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
василь
Дайте роз’ясненя щодо підвищення кваліфікації методистів райметодкабінетів. Чи повинні методисти проходити курси підвищення кваліфікації кожний чи раз в 5 років.
Валентина
Доброго дня! Цікавить таке питання: чи оплачують вчителю добові за курси.. нас змушують писати заяву про оплату лише дороги.
Наталія
Доброго дня. Працюю учителем-логопедом в опорному закладі. Освіта вища, спеціальність - учитель початкових класів. До цього часу лише підтверджувала спеціаліста. Чи можу я атестуватись на першу категорію в 2021?
Настасія
Доброго дня! Скажіть будь ласка, якщо я отримую диплом «Магістра» у січні, а в березні атестуюся, мені потрібен сертифікат про кількість годин?
Тетяна
Скажіть, будь ласка, курси пройшла 2018 році, атестуюся в 2020році, чи потрібно ще 30 годин для атестації, якщо в кваліфікаційному свідоцтві вказано 150 годин
andreiserhhienko
Скажіть будь ласка, не маю пед освіти, працюю вчителем інформатики, пед стаж більше 6 років,пройшов курси, чи маю право атестуватись на ІІ категорію? До цього адміністрація відмовляла, так як немає пед освіти, але чув, що потрібно мати фахову вищу освіту.
989
Для andreiserhhienko: але ж для вчителя фаховою і є педагогічна.
Комментировать
Тетяна
Скажiть, будь -ласка,працюю в школі, в червні закінчую пед.університет,ОКР бакалавр.Маю 15 років педстажу, категорію"спеціаліст". Чи можуть мене атестувати на ІІ категорію і чи потрібно набирати 150 годин.
989
Для Тетяна: Ви вже маєте бакалавра і отримаєте магістра чи лише отримаєте бакалавра? Якщо 2-е, то в жодному разі не можете претендувати на ІІ категорію.
Комментировать
Свiлана
Скажiть будь -ласка, в мене е 35 годин з англ. Мови з Едери, в 2020 атестуюсь, чи потрiбно ще буде iхати на курси?
Дмитро
Доброго дня ! Я атестуюся у березні 2020 року, а курси підвищення кваліфікації у листопаді 2020 року. Як мені пройти атестацію у березні 2020 року
Лєна
Доброго дня! Атестація за сумісництвом у 2019-2020 н.р. Я не пройшла курсів в ОІППО тому, що для мене завжди не вистачало місця так пояснила адміністрація навчального закладу. Але маю сертифікат очного навчання з предмету на 24 години та 10 академічних годин вебінарів. Чи потрібні мені курси ОІППО?
Вікторія
Доброго дня! Середня освіта. Атестація. Атестація за сумісництвом у 2019-2020 н.р. Я, учитель фізичної культури навчального закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів, маю 31 рік педагогічного стажу, вищу кваліфікаційну категорію та звання "учитель - методист". Є автором навчально-методичних посібників, рецензованих науковцем. Третій рік працюю за сумісництвом у КЗ "Центр дитячої та юнацької творчості" керівником гуртка "Баскетбол". Хочу атестуватися у цьому навчальному році, як керівник гуртка і атестуюся за основним місцем роботи на підтвердження звання і вищої кваліфікаційної категорії. В 2019 році я випустила авторську програму гурткової роботи з баскетболу для учнів 6-11-х класів, програма рецензована науковцем і проходить апробацію в 2019-2020 н.р. З гурткової роботи ще не атестувалася. На яку категорію мене можуть проатестувати як керівника гуртка? Чи маю право на вищу категорію і звання "керівник гуртка-методист"? Які документи про це свідчать?
Оксана
Доброго дня. Розясніть дії адміністрації закладу освіти, якщо у вчителя строк дії курсів підвищення кваліфікації стік у квітні місяці, нові проходити відмовляється
милена
у меня аттестация в этом году начало,курсы в декабре и конец аттестации в марте2020 года.это для меня нужно всего 30 часов?
Лилия
Для милена: Курси + 30 годин
Комментировать
Ірина
Скажіть, будь-ласка, якщо я атестуюсь в 2023 р, а 2019 р. розпочала проходити ліцензійні курси підвищення кваліфікації, набравши певну кількість годин, чи будуть вони враховані під час атестації
Вікторія
Для Ірина: Так!. МІжатестаційний період триває п’ять років. У 2023 році вам треба набрати 120 годин. Роз’яснення МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ № 1/9-683 від 04 листопада 2019 року. А на курсрвій перепідготовці вам треба - 150 годин. Хіба може придумають, ще щороку атестувати нас! Але за чий кошт? коли зараз їду на курси за власні гроші, може повернуть ці витрачені мої гроші через років два-три?!
Юлія
Скажіть, будь ласка, у мене 19 годин курсів у 2019 р, чи потрібно ще до 30 годин пройти, чи уже з 2020 треба 30?
Галина
Курси підвищення кваліфікації пройшла в травні 2019 року, атестуюсь в 2020 році. потрібно ще додатково проходити 30 год. в 2020 році?
Комментировать

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!