Олімпійський комплекс у Москві як найбільша спортивна споруда міста. Реферат

Найбільшою олімпійською спортивною спорудою Москви є грандіозний комплекс на новому Олімпійському проспекті, між проспектом Миру і площею Комуни

За традицією всесвітнього олімпійського руху країна, в якій відбуваються олімпійські ігри, споруджує нові спортивні об'єкти. Так було, наприклад, у 1896 р., коли для проведення першої Олімпіади було збудовано в Афінах Олімпійський (так званий мармуровий) стадіон, так було в Токіо, де для XVIII Олімпіади збудували кілька об'єктів, які вже згадувались.

Правда, цю традицію порушили США. Так, для зимових Олімпійських ігор, які відбулися в 1980 р. в Лейк-Плесіді, не було створено потрібних умов для проведення олімпійських змагань, про що одностайно писала світова преса.

Справжній зразок високої організації Олімпійських ігор показав Радянський Союз. У жодній країні ніколи не було створено таких чудових умов, не збудовано стільки прекрасних спортивних об'єктів, як для літньої XXII Олімпіади, яка відбулася в Москві в 1980 р.

Такого масштабу будівництва спортивних споруд, такого технічного новаторства, художньої досконалості і комфорту світова історія спорту ще не знала. Якщо для Олімпіади 1956 р. в Мельбурні збудували лише одну споруду, у Римі в 1960 р. — дві, Токіо в 1964 р. — три, Мехіко в 1968 р. — чотири, Мюнхені в 1972 р. — шість, Монреалі в 1976 р. — три, то для московської Олімпіади 1980 р. було збудовано в шести олімпійських спортивних комплексах одинадцять грандіозних нових критих споруд, стадіони, басейни, спортивні бази, а також вісім готельних комплексів на 25 тисяч місць, будинки Олімпійського селища на 12,5 тисяч чоловік та молодіжний табір в Хімкинському районі на 2,5 тисячі чоловік.

Всього споруджено майже для сорока тисяч чоловік — населення цілого міста! У будівництві олімпійських споруд було застосовано найновішу будівельну техніку, деякі технічні завдання розв'язувалися вперше в світі.

Внаслідок втілення сміливих інженерних проектів і, зокрема, застосування так званих мембранних оболонок, без проміжних підпор перекривалися прогони, що перебільшували 150-200 метрів. Крім спортивних та житлових споруд, зведено пресцентри, радіо-телевізійний центр, комплекс будівель автоматизованої системи управління, обчислювальний центр та інші об'єкти.

Треба відзначити, що будівництво в Москві так само, як і будівництво і реконструкція спортивних споруд в Ленінграді, Києві, Талліні та Мінську, випливало із завдань, намічених генеральними планами забудови цих міст, і Олімпіада-80 лише прискорила їх спорудження.

     

Нові спортивні будови відіграють значну містобудівну роль, а в окремих випадках стали композиційними центрами цілих районів. Серед збудованих у Москві олімпійських споруд є чимало таких, які можна вважати шедеврами світової архітектури. Чудовою є архітектура спортивного комплексу в Крилатському з гребним каналом, найбільшим у країні критим велотреком (168 м), полями для стрільби з лука.

Визначною архітектурною спорудою є будинок Головного прес-центру на Зубовському бульварі. Сучасна пластика його фасадів добре гармонує з архітектурою відомої пам'ятки класицизму — Провіантськими складами архітектора В. Д. Стасова і становить з цією спорудою не тільки композиційний, а й стилістичний ансамбль.

А проте найбільшою олімпійською спортивною спорудою Москви є грандіозний комплекс на новому Олімпійському проспекті, між проспектом Миру і площею Комуни. Колектив авторів ансамблю — архітекторів і конструкторів — очолив відомий радянський зодчий М. В. Посохін.

Комплекс складається з найбільшого в Європі критого стадіону на 40 тисяч глядачів, критого басейну для плавання (з трибунами на 13 тисяч місць) та численними допоміжними спорудами й приміщеннями. Площа критого стадіону 33 тис. м2. Нова конструктивна система дала можливість перекрити без проміжних підпор простір завдовжки 220 м. За допомогою спеціальної акустичної завіси арену стадіону можна поділити на два ізольовані зали.

Композиція комплексу вирішена на контрасті між чітким і суворим ритмом кам'яних пілонів, що оперізують критий стадіон, і криволінійними формами перекрить басейну для плавання. Споруди поставлено на своєрідний п'єдестал-подіум, який разом з криволінійним в'їздом — пандусом, об'єднує їх в єдину композицію. Білий колір стін, пілонів та перекрить з блакитним сяйвом засклених площин створюють радісну кольорову гаму.


06.08.2011