Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
андрій
А Омара Хайяма будуть вивчати теж мовою оригіналу?
мама
Володимире. ви, мабуть, погано знайомі з французькою літературою. Почитайте Мопассана. У вас виникне питання: повія - ідеал, Людина!? Погоджуюсь, російської мови не знають. Але ж її легше вивчити (особливо через художні твори), ніж англійську, якої у 5 класі аж 4години на тиждень! І хто у нас читає мовою оригінау Дікенса?
Смотрицький Євген - Січі
Не треба мене жаліти, бо я і не шкодую, і не соромлюся того, що я «товарищ из СССР». Гість із минулого – не діагноз і не вирок. І моє минуле не гірше Ваших МИНУЛИХ першоджерел. Боюсь, як Ви дійдете до своїх першоджерел, то не знайдете там української окремості. Але це Ваше діло. ПОВТОРЮЮ: Я НЕ ПРОТИ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ. Я ПРОТИ ВІЙНИ З РОСІЙСЬКОЮ МОВОЮ ЯК РЕАЛЬНІСТЬЮ, до того ж російська мова – це рідна мова ЗНАЧНОЇ частини народу України. Дмитро – патріот. Низький уклін його вчителям. Коли ж при владі з’являться патріоти? Скільки можна експлуатувати патріотичні почуття? Не скажете, чого так багато українців емігрує в Чехію?
Січ - Дмитрові
Пам"ятай, дитино, ці прості слова: Чим глибинніш коріння, Тим стійкіша трава; Той не знає старіння, В кого пам"ять жива. (Б.Мозолевський) Успіхів тобі у житті, а твоїм вчителям наснаги!
Січ - Смотрицькому
Мені вас шкода, бо за висловлюваннями ви типовий "товарищ из СССР", тобто гість із минулого. Коли ж ви, як той блудний син, повернетесь до коріння, бо ж СРСР - то не першоджерело для народів, і не чіпайте батьківських прав рідної країни оцієї дитини ( Дмитра, 11-й кл.). Нам є чим пишатися, як і чехам. За це, власне, і боремося.
Дмитро, 11-ий клас
Час вже оговтатись і будувати успішне майбутнє для нашої держави!
Дмитро, 11-ий клас
За декілька днів я закінчу школу - значний етап у становленні особистості. У школі мене навчили любити і поважати Україну, незважаючи на недосконалість нашої держави. На мою думку, шкільна програма, за якою я навчався, цілком нормальна. Світова література налічує силу силенну гарних творів, що виховують і розвивають учнів. Це твори авторів різних національностей: і англійців, і французів, і росіян, і грузинів, і поляків, і австрійців, і німців, й індусів, й арабів,... Прикро, що міністер освіти просто забирає у дітей можливість ознайомитись з усіма скарбами всесвітньої літератури. Я вважаю, що мій випуск прочитав достатньо російських творів на уроках. Невже треба додати в програму "лівих" і маловідомих авторів із сусідньої країни, аби тільки прогнутись під Росію!? Люди, ми живемо в незалежній Україні! Час вже...
Смотрицький Євген
ТОВАРИШКА Ирина! ХТО ВАМ ЗАВАЖАЄ? Викладання російської в школах знищили, а всюди як була, так і залишається російська мова. Я НЕ ПРОТИ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ! (Якщо Ви помітили - я пишу українською). Я проти примусової українізації українців. Я проти неадекватного ставлення до реальності. Я проти спекуляцій на грунті мови і культури. А школярів і мені шкода. Але така їм дісталася Батьківщина, такі батьки, такі вчителі, такі міністри. Україну слід позбавити батьківських прав!
Ирина
А мені шкода наших школярів. Що буде зі школою, якщо при кожній зміні влади будуть такі "реформи". То українська мова, тепер натиск йде на російську. ТОВАРИШІ ми живемо на Україні і нам потрібно, в першу чергу, думати як навчити дітей розмовляти рідною мовою.
Смотрицький Євген
1. Я не повернутий на Росії. І Росія, і Україна все роблять по-різному, але однаково погано. Щоправда, Україна лідер – вона робить гірше, ніж Росія. Щоб зрозуміти мою думку – з’їздіть на один день у Чехію. Маленька країнка, охайна, спокійна, виробляє ДВІ марки легкових автомобілів світового рівня, вантажівку, трамваї, мотоцикл ЯВА, літаки, стрілкову зброю, богемське скло, чеський фарфор. Немає хабарів, бюрократії. І нафти з газом немає. 2. Ви питаєте, чи мені не соромно. Соромно, але не за те питання, яке я поставив. Соромно, що не можу нічого змінити. Україна та Росія – мій біль. Що ми всі зробили САМІ з нашою Батьківщиною – СРСР? За що нас поважати? Народ мусить щодня доводити своє право на існування сусідам! Влада мусить щодня доводити своє право на управління країною своєму народу. Що народ і влада довели за 19 років?...
Володимир
Папуас -- він і є папуас. Читати російську літературу шкідливо для становлення особистості. Наприклад, коли ми в школі вчили злочин і покарання Достоєвського, то в класі раптом спалахнула дискусія: віддати целковий повії -- то дорого чи ні? Чи багато це біло в ті часи чи ні? І так у багатьох речах. Замість того, аби читати французьку літературу, від якої, власне, й походить сучасна світова проза, дітей знову вчитимуть блідій тіні французької літератури -- російській літературі.
Дана
А чому думки висловлюються так остро? Література мовою оригіналу - велике і справедливе діло, але...у сучасних чинних підручниках саме для того, щоб діти могли відчути красу і високу художню цінність мови оригінаул були сторінки, які так і називалися "мовою оригіналу", а от зауваження про те, як читатимуть діти, яких не навчали цієї мови - є слушним, так само як і те, що стосується творів інших народів, їх теж - мовою оригіналу...тому вважаю, що пан міністр має добру мету, але непродумане рішення, яке стосується практичної сторони впровадження цієї мети, як і всі закони в нашій державі доречі теж далекі від реалій життя.
Січ - повернутим на Росії
Російська великодержавність крокує теренами України... Ну чому, скажіть, на милість ми знову говоримо про "три чверті", про заміну назв, про пріоритети на користь російської літератури? Чому не ввести спецкурсом "Русская литература", "Английська література" і т.д.? Дуже прикро, що у нашого міністра в голові "якийсь бар"єр", а ще гірше, що таких, як він багато - один тут написав (Смотрицький Є.). Як в голову може прийти таке формулювання: "... українець- це той, хто заперечує, плюндрує, краде і руйнує..."? Євгене, маючи таке прізвище, не соромно писати такі речі?...
Володимир
Не маю жодного сумніву у величі російської літератури, але мені цікаво, як будуть читати мовою оригіналу російські твори учні, які не вміють ні читати, ні писати на російській мові, з тої причини, що в школі вони її не вивчали ніколи?
Смотрицкий Евгений
ГОСТЮ. А Вам больше нравится под кого прогибаться? Под Америку? Под Европу? Демократия! Уважаю! Но – желательно бы не прогибаться ни под кого, кроме своего народа. Или плюнуть – святое дело? Получилось.
Смотрицький Євген
ПАННІ. Ви, мабуть, не прочитали текст, який коментуєте. І не прочитали свій власний коментар. Міністр не заперечую літератури жодного народу. Він лише каже, що російську літературу слід викладати мовою оригіналу. Про рівень художності літератури може говорити лише той, хто досяг рівня художнього сприйняття літератури. Не інформаційного, а саме художнього! За перекладом говорити про художність оригіналу взагалі некоректно. Можна оцінювати лише сам ПЕРЕКЛАД. Щоб естетично сприймати оригінал треба досконало володіти мовою. Що для цього потрібно – сподіваюсь, без мене розумієте. Невже більшість українців думає як Ви? Оце справді ЖАХ! Невже українець – це той, хто заперечує, плюндрує, краде, руйнує? Стверджуйтесь конструктивно! Не можете? Так отож… Підтримую пана міністра!
Олена
Світова література - це не тільки російська. Російська повинна займати своє належне місце. Але поряд із англійською, німецькою. французькою...Сучасна людина повинна знати О.Пушкіна, але не за рахунок видатних представників зарубіжної літератури. Повинен бути паритет. Необхідно учнів знайомити із кращими зразками літератури незалежно від того, якій країнф вона належить.
Людмила
Абсолютнейшим образом поддерживаю господина Табачника!Наконец-то наши дети смогут получать знания о ВЕЛИЧАЙШИХ произведениях литературы русской языком оригинала,а не споплюженим суржиком.
Вчитель "зарубіжної " літератури
ПАННІ Назвіть зразки літератури, які перевершують російські. Це розумне рішення, бо без російської літератури випадає пласт слов*янської православної культури. І кому. як не нам її знати. Ми втратили свою духовність, тому що заполонили інформаційний простір зразками чужлї культури. і вийшли "Иваны, не помнящие родства"
elen
Русскую литературу читает весь мир, снимаются кинофильмы, ставятся спектакли, при этом стараются использовать язык оригинала. А нам ничего не надо.Дети не знают что такое сказки Пушкина."Сказка о царе Салтане" на украинском языке - это действительно жах!