Нецелесообразно всех школьников "нафаршировать" одинаковым объемом знаний, - министр образования

Дмитрий Табачник сообщил, что новый стандарт базового и полного среднего образования должен разгрузить школьные учебные программы

Нецелесообразно всех школьников "нафаршировать" одинаковым объемом знаний, - министр образования

Министр образования Дмитрий Табачник в интервью газете "Урядовий кур’єр" рассказал о новых стандартах среднего образования и выразил мнение, что школьные учебные программы станут проще.

"Новый стандарт предусматривает качественное изменение государственных программ. Разгружаются учебные программы, в которых были повторы между историей и географией, между отечественной и зарубежной литературой, дублирование между курсами математики и физики, для того, чтобы сделать все-таки среднее образование более приспособленным к жизни, качественнее", - отметил министр.

Он выразил убеждение, что главной целью реформы является профильность старшей школы.

"Например, класс, который изучает иностранные языки, может огромное количество часов посвятить профильным предметам. Вот тогда в филологическом заведении технические и естественные дисциплины не будут занимать лидирующих позиций. Как это сделать? Ранее педагогический коллектив школы имел в своем распоряжении 30% времени на вариативную часть, а 70% определяло государство. Сейчас мы ввели - как в британской, финской школе, частично в немецкой - 50 на 50", - сообщил Дмитрий Табачник.

Он отметил, что половина предметов будет обязательной (инвариантная часть), остальные дисциплины, по словам министра, может определять педагогический коллектив согласно государственным учебным программам.

"Ведь совершенно нецелесообразно всех школьников "нафаршировать" одинаковым объемом знаний", - отметил министр образования.

Дмитрий Табачник также напомнил, что новый стандарт начальной школы, который будет внедряться с 1 сентября 2012 года, предусматривает обязательное изучение иностранного языка с первого класса и информатики - со второго класса.

"По-новому будет проходить урок физического воспитания - без оценок и различных нормативов - как урок движения и дыхания, пребывания на воздухе. Считаю, что не надо нам ставить оценки по физкультуре. Неважно, кто пробежал быстрее, кто прыгнул дальше. Важно, чтобы ребенок, по крайней мере, час каждый день был в движении на свежем воздухе", - отметил министр образования Дмитрий Табачник.

Освіта.ua
20.12.2011

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Тетяна
помешкАння
Тетяна
Абсолютно правильно пише Богдан. Добавлю, що школи при університетах (коледж, ліцей) ПОВИННІ МАТИ МОЖЛИВІСТЬ приймати дітей з інших міст містечок, сіл. Тобто - мати помешконня для дітей - гуртожитки!!!
Богдан
Це дуже мудро. Зі слів міністра випливає, що треба скасувати 200 за атестат. Тепер щодо профільної школи. Я вважаю, що повинна бути базова школа 1-9 клас. До цього часу діти і батьки здебільшого визначаються, який напрям вони оберуть- гуманітарний чи природничий. Після закінчення 9 класу треба провести загальнодержавне тестування, аналог ЗНО, але значно важче. Учні, які показали добрі результати можуть продовжувати навчання у профільній школі. хто не має знань, той йде в ПТУ. В райцентрах, великих селах, містах, при Університетах треба створити школи типу коледжів у яких діти навчатимуься 2-3 роки, вивчатимуть профільні предмети. Ця реформа є болючою, але усе інше - профанація.
Сільський директор
Про яку профільність сільської школи з 12-15 дітьми у класі можна говорити. Дати потрібно всебічні знання, а дитина, повірте, робереться. Смішно, коли у 10 класі з двома іноземними на укр. мову виділено аж 1 годину.
UA
Пане, Табачнику!!! Ви де живете? У якій країні? Ви бюджет-2012 бачили? Про яку якість освіти іде мова з такими підручниками, з таким матеріально-технічним станом шкіл, з таким ставленням до оцінки праці вчителя ( низький рівень знань учня - це проблема вчителя, тобто сам собі поставив) і т.д. і т.п. Коли вже не буде подвійних стандартів, брехні й одурачування всіх всіма? Де відповідальність батьків за виховання дитини? Коли вчитель буде відчувати повагу до себе, як "у німців, французів і фінів"?.. Коли ви, інтелегентний чоловік, дозволите й іншим відчувати себе інтелегентними, а не загнаними вівцями? Не чекаю від ваших ініціатив нічого на краще, не ВІРЮ!!!
ВВВВ
Для UA: Та який він інтелігент? Він найбільший брехун в Україні в найбільший ворог освіти
Комментировать
55555555
А таки директор сільської школи правий у пункті "Стосовно реформ - всі вони як мертвому припарка, бо поки за виховання і навчання будуть відповідати вчителі, а не батьки і діти, як у всьому світі, то будемо мати те, що маємо." Те стосується і окраїнних шкіл у містах... То ж треба так налякати людей, що вони дотошно відносяться до кожної н-ки учня, розуміючи що толку від того не прибавиться, а от роботи... А якщо в школі холодно, про що неодноразово в ЗМІ повідомлялося? Що тоді? А є діти, яким вдома комфортніше вчитися... Багато але, але - кому воно треба? У нас в сусідній школі колотун ось вже скільки років.Добре, що в нас вже тепло. О, у нас наступного року також профільність обиратимуть. Хто?Бо дітям в масі - байдуже. Вони НЕ бажають ЗНАТИ.
Тетяна
Про які розвантаження ми говоримо? У 11 класі з української літератури вивчають творчість 27-ми письменників. Я не знаю для чого це, але зацікавленість літературою зникає точно. Яка розвантаженість? Діти, вибачте, "тупіють", і це з ними робимо ми, виконуючи програми МОНУ.
Валентин
Для Тетяна: Повністю з вами згоден
Комментировать
Директор сільської школи
Мені прикро читати про вибір профільності. Мені ніхто не платить і кумів у школі немає. І профільність я обираю, на жаль, не за бажанням дітей,( їм і батькам-алкашам байдуже), а за кілкістю годин. Бо пенсіонерів до хр... , годин всім не вистачає, тому і даю профіль тим, кому треба. Це не профільність, це сміх і гріх. Але виходу не бачу. Стосовно реформ - всі вони як мертвому припарка, бо поки за виховання і навчання будуть відповідати вчителі, а не батьки і діти, як у всьому світі, то будемо мати те, що маємо.
Вчитель
Для Директор сільської школи: Повністю Вас підтримую. Всі б з таким розумінням ставились до своєї роботи, то можливо і ОСВІТА зміниться на краще.
Комментировать
саравак
"Нині ми запровадили - як у британській, фінській школі, частково в німецькій - 50 на 50" Ви спочатку фінансування українських шкіл запровадьте як британській, фінській і частково німецькій школах, та й зарплату вчителям на такий же рівень підніміть, а тоді вже реформуйте, якщо самі розумієте, що ви робите.
Ольга
Якщо обмежити математичні знання до 10 класу, розумовий розвиток суспільства знизиться в рази, інтелект не буде розвиватися. Такий експеримент в радянській школі вже був, не повторюйте чужих помилок. Да математика складний предмет, да треба на його вивчення багато зусиль і часу, але конкурувати в сучасному суспільстві без математичної бази не вдастся нікому, та й просто бути розумним не вийде.
Н.В.
1. Кто-то снова будет "поднимать деньги" на учебниках, сборниках и пособиях... 2. Посколько материальная база остается на нуле, то реализация профильности снова полностью ляжет на плечи учителя 3. Готовится к урокам станет еще проблематичнее... 4. Удержать детей за партами будет еще тяжелее, так как не каждый 9-классник может точно определить какой именно профиль ему необходим в дальнейшем....Согласны?
!!!
"Розвантажуються навчальні програми" - вже так дорозвантажувались, що далі нікуди...Особливо молодші школярі - ну хіба їх розвантажили??? Хто не працює в школі - тільки той і вірить у всю цю небилицю... А тепер ще й "розвантажать" середню ланку, старши вивчатимуть профіль - і всім стане ой як чудово!!! Та дитині, яка дійсно навчається - часу не вистачає, щоб все встигнути, а тим, що штани протирають - так їм все одно: чи 30% чи 50% - буде профіль - вони просиджують і не навчаються - але може саме в цьому і є суть реформи...
?!!!
"А у нас будет как решит директор", да не только у вас, у всех у нас - точно также - почитайте здесь же ниже. Кто выбирает профиль? Родители, ученики?? Или тот, кто может это выбирать, т.е. директор. А он выбирает - то, что нужно ЕМУ...Ну может где-то, в 1 или 2 школах на область выбирают профиль действительно родители и ученики, но в основном - ...И это они выбирали при 30% вариативной части, а теперь, когда можно будет выбирать уже 50%...Жить действительно стало ЛУЧШЕ, ВЕСЕЛЕЕ - но не всем. Что же нас дальше ожидает???Наверное ничего хорошего. Надо бросать эту работу - как сделали это многие в то время, когда не платили зарплату...А вы как думаете???
ЗАПОРІЖЖЯ ДЛЯ НФ
Та це все я знаю!!!! І що, в програмі "100%" написано, що вчитель повинен здавати екзамен по ПК?? " Вибіркове оцінювання"?? Але сам факт!! Здавати екзамени під наглядом вебки!!!! Вас би це не образило? Може, у вас в школі всі ходять з леп-топами, і аси в ІКТ, у нас на, жаль, ні.
Наталія Федорівна
Для ЗАПОРІЖЖЯ ДЛЯ НФ: Чому Ви кричите ? Я лише дала вам посилання іменно на цю тему, що Вас хвилює, там її і обговорюють. А Ви накинулися, ніби я створювала цю програму. Хм-м-м
Комментировать
ЗАПОРІЖЖЯ
Шановні колеги! А Вас не заставляють здавати екзамени на знання ПК???? У нас в Запоріжжі це буде!! Вчителі-предметники під наглядом веб-камери будуть доводити ЗОІППО, що вони ІТ- шники і програмісти!! Цепросто знущання над людьми!!!
Наталія Федорівна
Для ЗАПОРІЖЖЯ: Ця програма називається 100%, вона діє по всій Україні. На цьому сайті є теми які безпосередньо стосуються вашого питання, там і обговорення і коментарі. Наприклад http://osvita.ua/school/news/25792. Почитайте.
Комментировать
ya
"Вчителя треба питати за відповідність оцінок знанням. Р-ти ЗНО треба в атестат ставити.@ - родители французких детей уже в начальной школе прикидают их последующее обучение. Но при этом они ЗНАЮТ РЕАЛЬНЫЙ УРОВЕНЬ возможностей (тут и способности, и напревленности)собственных детей. И если ребёнок с хорошим логическим мышлением по какой-то причине НЕ любит математику, но зато ЛЮБИТ РИСОВАТЬ, или ПЕТЬ, то его и не отправят изучать математику, но дадут возможность развивать те наклонности, которые приносят РАДОСТЬ. А у нас?
С
Для ya: А у нас будет как решит директор.Когда моя дочь закончила 9 класс, родителей и детей спрашивали о профиле класса, большинство высказывалось за гуманитарный профиль. Но администрации решила по своему - украинский класс будет гуманитарный, а русский = математический. И еще два года моя дочь грызла ненавистную математику, занималась с репетитором. Сейчас учится на 2 курсе института культуры, будет художником. Но нашего желания тогда никто не учел! И так было и так будет! Если бы для 10 желающих обучаться по иному профилю открывали класс - вот тогда это были бы реформы
?!!!
Для С: "А у нас будет как решит директор", да не только у вас, у всех у нас - точно также - почитайте здесь же ниже. Кто выбирает профиль? Родители, ученики?? Или тот, кто может это выбирать, т.е. директор. А он выбирает - то, что нужно ЕМУ...Ну может где-то, в 1 или 2 школах на область выбирают профиль действительно родители и ученики, но в основном - ...И это они выбирали при 30% вариативной части, а теперь, когда можно будет выбирать уже 50%...Жить действительно стало ЛУЧШЕ, ВЕСЕЛЕЕ - но не всем. Что же нас дальше ожидает???Наверное ничего хорошего. Надо бросать эту работу - как сделали это многие в то время, когда не платили зарплату...А вы как думаете???
ya
Для С: Проблема в том, что наши родители НЕ знают собственной СИЛЫ! Директор ГОРОДСКОЙ школы, родители которой НЕ разрешили детям посещать занятия во время отключенного отопления, горы свернула, но в школе тепло вернулось через пару дней. БЕЗ такойго действия РОДИТЕЛЕЙ она бы НЕ в состоянии была так быстро действовать. РОДИТЕЛИ - ОООЧЕНЬ великая СИЛА. Стоит лишь НЕ бояться её применять. А если НЕТ, то так будет всегда- ВСЁ решит тот, кому более выгодно.
Комментировать
Василь
Читав про систему освіти в Алжирі та Франції. Якщо відповідальність за результати нестиме учень, то він (його батьки) будуть впливати на вибір предметів профільність і т.д. Тоді ідея п.Табачника гарна. Вчителя треба питати за відповідність оцінок знанням. Р-ти ЗНО треба в атестат ставити. Зараз відповідальності в учнів ніякої. Вчителя тероризують показниками як якість знань (оцінки 7-12 б), олімпіади та конкурси примусові. Якщо в школі є декілька талановитих дітей то їх шарпають з усіх предметів (бо ж усіх вчителів жмуть - дай результат), а решті учнів - всеодно.
leox
Скачайте невелику книжку в якій вчитель з Росії розказує про свій досвід викладання в американській школі..Ви будете вражені. Ось посилання https://docs.google.com/open?id=0B5kU1_wtaRBYMzBiNmNjOTAtMzAyNS00YjQ5LWE2ZmMtMzgyM2U0YTE4N2Yz
leox
Добре, припустимо ми відгородили філологів від фізики і математики. Вони вивчаться, захочуть займатися наукою. по перше - ходної статистичної та математичної моделі вони не побудують і не обгрунтують свої дослідження. По друге - такі наукові напрямки як структурна, прикладна , математична лігнгвістика їм будуть недступні в принципі.Таке рішеня Табачника крім того що показує його некомпетентність, відкидає нашу лінгвістичну науку на світову периферію.
свєтуля
Про яку профільність може йти мова в сільській школі, де в 10 класі максимум 20 дітей. Згодна з Машою, якби можна було відкривати профіль при 5 - 10 дітей. І про наболіле: кінець семесру, виставлення оцінок - всі: класні керівники, адміністрація батьки викручують руки вимагають гарних оцінок. Нам після витавлення семестрових оцінок треба йти спочатку до церкви на сповідь, а потім до психіатра на реабілітацію. Я в кінці семесру відчуваю себе так, ніби мені в душу не тещо наплювали, а на***ли
03
Для свєтуля: "Нам після витавлення семестрових оцінок треба йти спочатку до церкви на сповідь, а потім до психіатра на реабілітацію" - Э Т О Ш Е Д Е В Р!!! Завтра ж роздрукую в учительську !!!
учитель
Для 03: цитировала сегодня миллион раз! Лучше не скажешь!
ya
Для учитель: И мы так же ! Плюс к тому и слова Петра Великого
Комментировать