Проект Госбюджета на 2012 год предусматривает повышение зарплат педагогов, - Д. Табачник

Министр образования и науки Дмитрий Табачник прокомментировал основные финансовые показатели сферы образования, которые предусмотрены проектом бюджета Украины на 2012 год

Проект Госбюджета на 2012 год предусматривает повышение зарплат педагогов, - Д. Табачник

"Я бюджетом доволен... Проект Государственного бюджета для сферы образования на 2012 год неплохой. Конечно, хотелось бы большего. Если говорить об основных параметрах, то бюджет увеличен", - сообщил министр.

"Проектом предусмотрено, что в следующем году повышение заработной платы педагогических работников всех уровней будет происходить трижды", - подчеркнул Д. Табачник.

Он сообщил, что также сохранены основные параметры, обеспечивающие государственный заказ на подготовку и бакалавров, и специалистов, и магистров.

По словам министра, в проекте Государственного бюджета на 2012 год предусмотрены средства на ряд интересных программ.

"Если в этом году мы получили 120 млн грн на учебники для школ, то в проекте бюджета на следующий год получим почти в два раза больше - 216 млн грн. Если в этом году у нас было 75 млн грн на школьные автобусы, то в проекте закона запланировано 354 млн грн - это в пять раз больше. В этом году мы собираемся предоставить школам 214 автобусов, а в следующем году в пять раз больше - более 1000 единиц", - сообщил профильный министр.

Как сообщалось ранее, зарегистрированный в парламенте проект закона о госбюджете предусматривает увеличение финансирования образования по сравнению с 2011 годом на 12,7 млрд грн - до 92,1 млрд грн (в 2011 году - 79,4 млрд грн).

Эта сумма включает 20% надбавку к должностному окладу работникам дошкольных, внешкольных, общеобразовательных, профессионально-технических и высших учебных заведений, а также повышение студенческих стипендий.

Размер стипендий в 2012 году для учащихся ПТУ будет составлять 297 грн в месяц (сейчас - 276 грн), для студентов вузов I-II уровней аккредитации - 594 грн (сейчас - 553 грн), для студентов вузов III-IV уровней аккредитации - 787 грн (сейчас -732 грн).

По мнению первого заместителя председателя парламентского комитета по вопросам образования и науки Максима Луцкого, увеличение зарплат и стипендий является первоочередной задачей Министерства образования в 2012 году.

"Минимальный оклад учителя сегодня составляет 636 грн. На эти деньги прожить невозможно, поэтому мы планируем разработать новую тарифную сетку, ориентируясь на экономические реалии", - объяснил Луцкий.

В свою очередь, премьер-министр Николай Азаров, комментируя проект Госбюджета, заявил о том, что в 2012 году среднегодовой размер должностного оклада работника I тарифного разряда ЕТС увеличится на четверть (на 25,5%).

Следует отметить, что информация, распространенная некоторыми СМИ об увеличении в 2012 году зарплат педагогическим работникам в три раза, не соответствует действительности.

Освіта.ua
23.09.2011

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
працюю за ідеї)))
а що на справді: робота виснажує:6-7 уроків щодня, куча паперів(в нас як:чим бвльше бумажок, тим краще працюєш)))))), дитина десь тут..., чоловік десь там....., на годиннику 2га ночі....., на вихідних готуєш їсти, прибираєш, прасуєш.....аж тут зарплата: 2 години по магазинам і не має....щось мене "понесло"....Ви, шановні колеги, знаєте і без мене, як воно...., а влада.....владі до нас немає діла....їні діти вчатья або за кордоном або в приватних школах....та й взагалі це проблема не освіти, а нашого народу....бо ми, як воли, опустивши голови, тягнемо на собі ярмо ...."битий небитого везе"....
працюю за ідеї)))
про теплі далекі "заморські" краї можемо тільки з учнівських зошитів прочитати....та що там далекі, нам і близький світ вже далекий:Чорне море,Карпати - хоч з екранів телевізорів полюбуємось.ВСЕ ПОЧИНАЄТЬСЯ ЗІ ШКОЛИ: вихованість громаднян держави, моральні якості людини, зокрема патріотизм, інтелектуальний фонд нації....... колиж все це формувати, коли вчитель вже не ВЧИТЕЛЬ ЖИТТЯ, а УРОКОДАВЕЦЬ:від дзвінка до дзвінка....бо треба жити.проста арифметика із життя вчителя: 4 грн хліб + 6 грн 1 літр молока + 4 грн 1 кг картоплі + 5 грн проїзд + 3 грн булочка ПОМНОЖЕНІ на 20 робочихднів = 440 гр. комунальні: 350 грн (приблизно), квартиру знімаємо 1500 грн (біля Одеси, про "доступне житло" тільки мріємо), дитина в садок ходить 100 грн (в карщому випадку).....можна не продовжувати....на роботу потрібно ходити голоми і босим....якби мені хотілось насолодитись роботою:проводити 3-4 уроки в день.тоді б і індивідуальний підхід і інноваційні технології і моральне задоволення у учнів, вчителів...
працюю за ідеї)))
Добрий вечір, шановні освітяни!!!!зі святом вас!!!творчої наснаги, здров`я і благопулуччя в сім`ї...немає в Україні правди.....при владі "нікчемні душі", котрі дбають лише про свій карман....коли ж усі схаменуться?!коли люди підуть на Майдан за ІДЕЇ, а не за 50 грн. не даремно кажуть:"Чому дурний, бо бідний....Чому бідний, бо дурний". Це про наш народ. А влада просто користується вчителями, добре знаючи, що більшість з нас - патріоти своєї справи, тому все стерпимо, опустивши голови, бо працюємо за ідеї........., але харчуємося не святим духом же..... як прогудувати сім`ю?як прожити на ці "гроші", що нам платять?про яку самоосвіту, мультимедійні технології можна говорити, якщо вистачає лише на хліб і воду....вчитель змушений набрати все, що дають: півтори ставки, класне керівництво, кабінет, зошити....все, все, щоб хоть якось....але якщо не має можливості цього зробити, якщо не дають? а як дають, то після такої "плідної праці", ніяких грошей на оздоровлення не вистачить...
Іван Добоні
Обіцяти ВИ можете!!! А робити, нічого не робите!! Обіцяли із січня 2011р., потім 1 вересня 2011р., 1 січня 2012, а нічого не замітно!!!!!!!!!!!!
Учитель
Цікаво, цікаво! Як ви до людей відноситесь! Цифри у вас на першому місці! Дпвайте вірити цифрам! Може би ви жили з цими цифрами без нас людей! Я знаю звідки ви візьмете підвищення заробітної плати! Від нас. Уже запущена програма, а саме відпустка за власний рахунок, яку ми взяли під час осінніх канікул.
БОГДАН
ЧОМУ В ШКОЛІ ВЧИТЕЛЕВІ НЕ ДОЗВОЛЯЮТЬ КЕРУВАТИ ГУРТКОМ БІЛЬШЕ НІЖ 9 ГОД. І ДИРЕКТОРУ 9ГОД.(У ВЧИТЕЛЯ ТИЖНЕВЕ НАВАНТАЖЕННЯ-18ГОД. А В ДИРЕКТОРА-40 ГОД.)? ДЕРЖАВА НЕ ДАЄ ЗАРОБИТИ,А ЛИШЕ ВИЖИТИ.
bogdan.semchishin.59@mail.ru
ЧИ МОЖУ Я ОКРІМ СТАВКИ МАТИ ГУРТОК В ОБСЯЗІ 16 ГОД. В ТИЖДЕНЬ(6-ДЕННИЙ РОБОЧИЙ ТИЖДЕНЬ)
Комментировать
о
На День вчителя ні зарплати, ні премії !
вчителька
Досить вже брехні! Видайте зароблені гроші за вересень місяць! Сьогодні повідомили ,що казначейство заблокувало видачу грошей.Мабуть хотіли таким чином привітати нас з професійним святом! Жити б їм на зарплату вчителя!
валентина
а житло колись я отримаю вже 34 роки стажу,
KVP
Як би там не було, а за останній рік фінансова дисципліна покращилась. Але це не змінює радикально ситуації, яка склалась в освіті. Те, що платять вчителю – не зарплата, а прожитковий мінімум. Все, що декларується вище – розкрадається. Таким чином освіта годує кримінальні кола, які фактично обкрадають дітей. Це джерело підтримки кримінальних структур необхідно перекрити. Я пропоную всім вчителям платити незалежно від стажу і звання 500 гривен. Це для простоти фінансування і обліку державних коштів. Якщо платити більше, то в школи прийдуть не вчителі, а бізнесмени та спекулянти, з метою заробити. Через кілька років освіта оздоровиться від фінансових махінаторів.
Учитель
Для KVP: Ну чего уж там! Можно радикально ускорить процесс оздоровления и ничего вообще не платить! Замечательный результат будет! К этому все идет!
KVP
Да денег все равно не хватит. Известный физик Хокинг постоянно нуждался в средствах на лечение, несмотря на то, что он был профессором и ему помогали многие благотворительные фонды. Эта ситуация изменилась только после того, как он написал популярную книгу «Краткая история времени». Так, что талант всегда найдет средства.
Володимир
Для KVP: Що за маячню ви несете? В чому ви знайшли покращення? Які 500 гр. шановний В чому гумор? Ви накого працюєте? Сайт Планета-Образование
Комментировать
Небайдужий
За словами Табачника "Мінімальний оклад учителя сьогодні становить 636 грн.". Цікаво, де він взяв таку цифру, якщо зараз ставка першого тарифного розряду становить 960 грн. Таке враження, що наші можновладці на ЄТС дивляться в дзеркальному відображенні (цифри перевернуті), там де 960 видно 690, ну а потім рахують підвищення зарплати 960-690=270, ну а потім горланять про збільшення зарплати на 270 грн.
Студент
Отримав стипендію 787 грн.
Богдан
Для лопухів! Зарплата початківця-вчителя 1109грв.( без вислуги). Маю вищу категорію-12 розряд як вчитель музики і вислугу 30%(оклад-1359,вислуга-409.5), отже нараховано-1768.5грв мінус податки( 19,6%) .доплат немає.Брехун Азаров! Бажаю Азарову мати таку зарплату і пенсію як у вчителя вищої категорії і ніяких додаткових доходів, щоб відчув як приємно жити на одну зарплату вчителя, а в працівників культури(клубних установ) навіть за вислугу не оплачують.Уявити собі важко-1109 грв.
валентина
Для Богдан: молодець правду написав
Комментировать
Проректор хну ім.Каразіна Ілля Залюбовський
Цього домагалися спілка ректорів,щоб підняти стипендії студентам
Просто учитель
Про яке там підвищення. Віддайте зароблене за серпень-вересень місяць (Чернігівська область), а тоді підвищуйте...
вчитель
він задоволений.... І чим це він його так задовольнив? А нас вчителів таке підвищення не задовільняє.
Ministr
ДТ хизується підвищенням зарплати тричі протягом наступного року Раніше, підвишення заробітної плати завжди відбувалось принаймі 4 рази на рік: 1 квітня, 1 липня, 1 жовтня і 1 грудня. Крім того й 1 січня іноді встановлювався вищий розмір оплати праці ніж у грудні попереднього року.
Учитель
А мені підняли зарплату у вересні на 15 грн.!!!(Проїзд на роботу за два дні)
Ольга
Похоже, Табачник отбывает на своей посаде срок, отмывает деньги и получает тройную зарплату за всех педагогов Украины, потому пишет это вранье. Откуда вдруг резкий скачок по зарплате? Это очередной грязный механизм - уже неприкрытая ложь. Он думает.ч то народ совсем тупой и не разбирается в его махинациях Ганьба Табачнику! Наведите, уважаемый, порядо на местах, а не отгараживаейтесь от реальности. Реальность, которую вы создали во всей сфере образования, похожа на Освенцим. Вы травите и вырождаете народ, делаете преступление, совершаете геноцид. Попробуйте сами прожить на такую зарплату. Опытный педагог больше разбирается, чем Табачник. Вы самозванец и Ваши звания не подтверждены результатами. Как веревочке не вейся, все равно конец будет. Как пришел он и к Тимошенко. Вас все равно бесполезно призывать к...
Наталя
Для Ольга: А народ таки .... не ахти :)))
Микола
Для Ольга: Щось не схоже, що він відбуває свій срок...
Комментировать
Микола
А чому не виконується ЛИСТ від 06.01.2011 р. N 1/9-6 Про застосування типового положення про атестацію педагогічних працівників В цьому листі передбачено, що оплата праці відповідно до встановленої внаслідок атестації за посадою вчителя кваліфікаційної категорії поширюється на все педагогічне навантаження до наступної атестації. Стосовно вчителів, які викладають декілька предметів та які атестувалися до 2010/2011 навчального року за нормами Типового положенням про атестацію педагогічних працівників № 310, то оплата їх праці має здійснюватися, виходячи із ставок заробітної плати, встановлених відповідно до кваліфікаційних категорій, присвоєних за результатами попередніх атестацій.
peters
Для Микола: Цілком підтримую. До речі, хтось з посадовців, це хоч раз відповість на це запитання? В бухгалтерії запевняють, що цього листа в очі не бачили. Справа навіть не в листові. Є елементарні юридичні норми, які не потребують ніяких додаткових розяснень. Нове Положення про атестацію ніяким чином не стосується учителів, що за ним ще не атестувались. А "юристам ", що просторікують, що ми за новим положенням не тільки атестуємося, а й "живем" треба міняти професію.
Микола
Для peters: Не хочуть бачити цього листа! Мабуть це вказівка (не бачити)...іде від облдержадміністрацій!
Микола
Для peters: Нарешті рідне Міністерство здається поставило крапку! Роз’яснено як треба застосовувати нове Положення про атестацію педагогічних працівників: http://osvita.ua/school/news/23312 та http://osvita.ua/legislation/Ser_osv/23299 Постає лише питання: Чи хватить розуму у бухгалтерії відділу освіти прочитати та зрозуміти ці роз’яснення і оперативно виправити власні помилки???
Комментировать