Никто не вправе лишать ребенка возможности учиться на родном языке, - Д. Табачник

Министр образования уверен, что родители имеют право выбирать для своего ребенка язык обучения, обеспеченный учебной программой

Никто не вправе лишать ребенка возможности учиться на родном языке, - Д. Табачник

Такое мнение высказал министр образования, молодежи и спорта Дмитрий Табачник, сообщает УНН.

"Но для всех, кто выбрал другой язык обучения, изучение украинского языка и литературы остается обязательным... Никто из чиновников не вправе отбирать у любого ребенка, семьи, человека право на обучение на родном языке. Это признак демократического государства. Государство, со своей стороны, предъявляет единственное требование: мы обеспечиваем обучение на родном языке, но при этом учите государственный язык", - сказал министр.

Д. Табачник также считает, что если насильно переводить школы на обучение только на одном языке, то это вызовет сопротивление людей.

"Если что-то делать насильно, как скажем, в прошлые годы в русскоязычных регионах насильно переводили школы на преподавание всех предметов на государственном языке, то это вызывает сопротивление людей, они себя чувствуют униженными, а униженный человек не может быть настоящим патриотом. Она всегда думает, что его унизили, и с этим человек живет всю жизнь", - добавил Табачник.

Освіта.ua
21.09.2011

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
вчитель
Насправді цей син ізраїлев як і інші подібні до нього постійно, вже 100 років як стравлюють слов'ян між собою маніпулюючи подібними питаннями. А саме стерво стоїть в сторонці і посміюється. а чуть шо - антисемітизм. ай-ай-ай. с-в-о.....
хтось
Для вчитель: З хворою головою треба лікуватись, а не в Інтернеті сидіти…
Комментировать
К-124
Бач як переживає наш супердемократичний міністр за материнську мову тих, для кого українська є лише державною... От уже вовк в овечій шкурі! Отак відкрито ненавидіти все українське - й очолювати міністерство освіти! Ще й про патріотизм там щось патякає, каїнове коліно...
українка
"Якщо щось робити силоміць, як скажімо, у минулі роки у російськомовних регіонах силоміць переводили школи лише на викладання всіх предметів державною мовою, то це викликає супротив людей, вони себе відчувають приниженими, а принижена людина не може бути справжнім патріотом. Вона завжди вважає, що її принизили, і це живе з людиною все життя", - з цим згодна на 100%.Табачнику багато за що нарікають,але за материнську мову особисто я вдячна.Українську ж добре знати- справа честі кожного громадянина України.
leox
Для українка: а згодні з тим що у дуже давно минулі роки із україномовного регіону зробили неукраїномовний? Українці (україномовні і інші ) повинні вчитися українською мовою, а нацменшини як їм хочеться.
К-124
Для leox: Та не так і давно. Я, наприклад, памятаю, як у нашому місті були всі україномовні школи, окрім однієї, російськомовної, а на початок незалежності було так само, тільки в дзеркальному відображенні. Отримали зденаціоналізоване покоління. І тоді з українцями ніхто про демократію не радився.
українка
Для leox: Хто Вам і таким як Ви дав право вирішувати якою мовою "повинні" навчатися українці і неукраінці.Півкраїни розмовляє російською ,і щось я не пам*ятаю,щоб примушували ,моїх батьків,мене і моїх дітей йти до школи з російською мовою навчання.Як бачите,українську мову теж знаю,бо грумадянину України соромно її не знати.Ви вважаєте,що Вас у свій час примушували до російської,то ж тепер Ви хочети примусити до української?Схоже на помсту!
Комментировать