Табачник не знает реальную жизнь украинских школ, - Николаенко

Действующий министр образования Дмитрий Табачник плохо знаком с реальной жизнью украинских школ, училищ и вузов. Кроме того, у него слабая команда, на которую сложно опереться

Табачник не знает реальную жизнь украинских школ, - Николаенко

Такое мнение в комментарии Gazeta.ua высказал бывший глава Минобразования, лидер партии "Справедливость" Станислав Николаенко, комментируя заявление главы Администрации президента Сергея Левочкина о том, что Табачник вскоре будет уволен.

"Мне сложно сказать, действительно ли будет уволен Табачник. Я сегодня отлучен от всех кадровых решений, со мной никто не советуется", - отметил Николаенко.

Вместе с тем, по его мнению, действующий министр образования в целом подготовлен.

"У него огромный опыт организационной работы. Но как показало время, он не очень хорошо знал и знает реальную жизнь школы, училищ, вузов и т.д. Отсутствие практического опыта очень ему вредило", - считает экс-чиновник.

Кроме того, по его словам, другим слабым местом Табачника является его слабая команда.

"Там ему не на кого опереться. Все эти конфликты и неурядицы вместе осложняют ему работу. Хотя вижу, что в последнее время работа у него выравнивается... Я к нему отношусь в целом нормально, но президенту виднее", - отметил Николаенко.

Вместе с тем, политик не знает, кто может стать преемником Табачника на министерской должности.

"Я мог бы назвать, скажем, и Михаила Згуровского (ректор НТУУ "КПИ" - ред.), и Василия Кременя (5-й министр образования и науки Украины - ред.), и Валентина Зайчука (4-й министр образования и науки Украины - ред.). Таких людей, которые могли бы в перспективе стать министром, из младшего поколения, из политиков Верховной Рады я не вижу никого. Из региональных ректоров я тоже не вижу подготовленных людей", - резюмировал Николаенко.

Освіта.ua
01.09.2011

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
кацап
Бачили ми вашого Ніколаєнка... не забрали, бач, вчителів з уроків для агітації ще за СПУ, істерику завучеві учинив...такий самий ПАН перед холопами, навіть ще до посади міністра. Всі одним миром мазані, еліта,хай їм...
Проф/есор L.
Для кацап: Ну, Ніколаєнко дійсно іноді необґрунтовано дере кирпу. Зірок з неба не хапає, навіть не професор. Але йому довіряю більше, ніж іншим колишнім міністрам. І надіюсь, що йому вдастся зібрати команду для реформування різних ланок освіти. Побажаю йому більше прислухатися до людей, які справді боліють за справу, й не підпіскати близько підлабузників.
Читатель
Для Проф/есор L.: «Не підпіскати» - очень образно сказано!
кацап
Для Проф/есор L.: у мене вони всі викликають огиду. моя справа- дітей вчити, а ці- хай би не заважали, тим більш, що Херсонщина Ніколаєнка знає дуже близько
Комментировать
Директор
Я уже год талдычу о том, что Табачник слабак. Идеи хороши только тогла, когда ты их можешь выполнить, а иначе, это путь благих наммерений, ведущий в ад. Именно это сейчас и происходит с нами. В Министерстве сидят НЕпрофессионалы, дилетанты, а пор мне , так и совсем дебилы, и то, что Табачник не уволил 50-70% состава министерства говорит о том, что ему надо уходить. Только при Николаенко у нас появился шанс, который мы потеряли,не отстояв своего министра. Не дай Бог нам Кременя.
Іван
Лише тепер розумієш НІКОЛАЄНКО був хорошим Міністром.Постійно зустрічався з народом,а ці пихаті та неприступні!Пани,одним словом! А вчитель для них - холоп,раб!
pROF|F
Ніколаєнко поважаю за щиру спробу реформ. Він не брав хабарі (Табачник, не знаючи своїх бюрократів, дозволяє їм "рубати бабки" на виданні підручників, тестів тощо, доручаючи цю справу "придворним" писакакм і видавництвам). Названі Ніколаєнком попередники - це псевдореформатори ( Кремінь - найгидотніший із них, болтун - гірший за Табачника, й дурний як пробка).
ха-ха
Для pROF|F: Його не звільннять , доки пр при владі ,тупою нацією управляти легше.
Читатель
Для pROF|F: Откуда такие подробности? Может вы там работаете … вместе с ними?
Комментировать
Проф/есор
Головна проблема освіти та ж, що й усього суспільства: відсутність здорової конкурентції, всесилля) бюрократії, пригнічення творчості учнів і вчителів. Але такі потрібні реформи в суспільстві слід розпочинати саме з освіти. Думаю що ліквідація Міністерства освіти (з усіма структурами.) на принесла б значно більше користі, ніж їх наявність. По-перше - економія коштів (бюрократія в освіті відтворює себе шаленними темпами). Програми й підручники пишуть не висококласн фахівці, а родичі й куми міністерських чиновників (фінансування їх видання - надкорупційна сфера, куди "чужі" не допускаються). На місці справжньої опозиції я б у першу чергу зайнявся розробкою і обговоренням саме програми освітньої реформи, яку можна було б реалізувати в разі приходу до влади. Ну не Табачнику ж її проводити!!!
ника
хай би Табачник побув день в шкурі вчителя, навіть не на уроках, а у позаурочний час. Коли він ДАВ РОЗПОРЯДЖЕННЯ не платити за заміни вчителям, проводити переписи мікрорайонів безоплатно, щороку ходити по учням та клянчити гроші на ремонт класу , навіть на крейду... Хай би сам брав 2 тижні за свій власний рахунок... можливо тоді були б зміни на краще.